Aviatická pouť nejsou jen letadla

13.5.

Aviatická pouť nejsou jen letadla


Účast čtyřmotorového amerického bombardéru Boeing B-17G Flying Fortress na dvacátém třetím ročníku Aviatické pouti je významnou událostí a pro návštěvníky i ojedinělou příležitostí spatřit v současnosti jediný létající exemplář v Evropě. Aviatická pouť, která se uskuteční 1. a 2. června na pardubickém letišti, však nejsou jen letadla a vzdušné exhibice, ale na ploše letiště je pravidelně pro návštěvníky připraven i pestrý pozemní program.

„Historická vojenská vozidla patří neodmyslitelně do programu Aviatické pouti a jejich účast se rok od roku zvyšovala, až jsme se v loňském roce rozhodli připravit pro návštěvníky jakési ucelené retro městečko ČSLA. V tomto ojedinělém pojetí se představila rozmanitá vojenská technika a zbraně používané převážně v sedmdesátých a osmdesátých létech.

Mezi diváky to vzbudilo nebývalý ohlas, a proto podobné uskupení připravíme i v letošním roce. Již dnes máme potvrzenou účast velkého množství vojenské techniky, nejen z výzbroje ČSLA, ale i z jiných časových období. Počet a rozmanitost techniky by pohodlně vystačily na samostatný program, ale pouze v Pardubicích je setkání tím pověstným jedním kolečkem v soukolí zvaném Aviatická pouť,“ říká o velkém srazu vojenské techniky Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.


Pro zcela jiný druh boje jsou určena hasičská vozidla. Ty se letos na Aviatické pouti setkají již po páté a co do počtu a pestrosti techniky se také jedná o jedno z největších setkání tohoto druhu v České republice. V letošním roce se divákům mimo jiné představí i takový unikát jakým je požární tank SPOT 55 se zásobou 11 000 litrů hasební látky aplikované pomocí dvou vysokotlakých otočných proudnic s dostřikem až 65 metrů. Tento „drobeček“ jistě ještě více vynikne ve srovnání s historickou ruční stříkačkou taženou koňmi, která mezi početnou hasičskou technikou také nebude chybět.


Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.1.

Z lupu se neradovali dlouho

Výtečníkům se sice podařilo utéct, ale ze své kořisti se naštěstí dlouho neradovali.

Společnost celý článek
18.5.

Cyklisté z celé republiky se chystají na Královéhradecko

Smetanův statek patří také mezi ty, kteří nabízejí možnost vypůjčení kvalitních a moderních kol.

Společnost celý článek
31.5.

Jarek Nohavica zahraje ve Svojšicích tříhodinový koncert!

Vzhledem k výjimečné délce koncertu se návštěvníci mohou těšit na skutečně vyčerpávající reporotár ze všech období Nohavicovy tvorby. Chybět samozřejmě nebudou jeho největší hity jako Darmoděj, Zítra ráno v pět, Mám jizvu na rtu či Kometa, které již takřka zlidověly.

Společnost celý článek
23.4.

Nejzdařilejší stavby silničního hospodářství za rok 2006

V úterý budou vyhlášeny výsledky soutěže „Nejzdařilejší stavby silničního hospodářství za rok 2006“.

Společnost celý článek
24.2.

Dětem už radon ve školce Brožíkova nehrozí

V současné době jsou vyhodnocovány výsledky radonu v mateřské škole Odborářů a měření probíhá v MŠ Korálek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting