Aviatická pouť nejsou jen letadla

13.5.

Aviatická pouť nejsou jen letadla


Účast čtyřmotorového amerického bombardéru Boeing B-17G Flying Fortress na dvacátém třetím ročníku Aviatické pouti je významnou událostí a pro návštěvníky i ojedinělou příležitostí spatřit v současnosti jediný létající exemplář v Evropě. Aviatická pouť, která se uskuteční 1. a 2. června na pardubickém letišti, však nejsou jen letadla a vzdušné exhibice, ale na ploše letiště je pravidelně pro návštěvníky připraven i pestrý pozemní program.

„Historická vojenská vozidla patří neodmyslitelně do programu Aviatické pouti a jejich účast se rok od roku zvyšovala, až jsme se v loňském roce rozhodli připravit pro návštěvníky jakési ucelené retro městečko ČSLA. V tomto ojedinělém pojetí se představila rozmanitá vojenská technika a zbraně používané převážně v sedmdesátých a osmdesátých létech.

Mezi diváky to vzbudilo nebývalý ohlas, a proto podobné uskupení připravíme i v letošním roce. Již dnes máme potvrzenou účast velkého množství vojenské techniky, nejen z výzbroje ČSLA, ale i z jiných časových období. Počet a rozmanitost techniky by pohodlně vystačily na samostatný program, ale pouze v Pardubicích je setkání tím pověstným jedním kolečkem v soukolí zvaném Aviatická pouť,“ říká o velkém srazu vojenské techniky Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.


Pro zcela jiný druh boje jsou určena hasičská vozidla. Ty se letos na Aviatické pouti setkají již po páté a co do počtu a pestrosti techniky se také jedná o jedno z největších setkání tohoto druhu v České republice. V letošním roce se divákům mimo jiné představí i takový unikát jakým je požární tank SPOT 55 se zásobou 11 000 litrů hasební látky aplikované pomocí dvou vysokotlakých otočných proudnic s dostřikem až 65 metrů. Tento „drobeček“ jistě ještě více vynikne ve srovnání s historickou ruční stříkačkou taženou koňmi, která mezi početnou hasičskou technikou také nebude chybět.


Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Prohlídky budou probíhat v sobotu 31.10.2015 v době od 14,00 do 18,00hod.. Zájemci si mohou prohlédnout prakticky veškeré prostory této budov. Mimo jiné, navštívit také místo kde se natáčel kultovní film s Janem Hrušinským v hlavní roli, Spalovač mrtvol.

Společnost celý článek
17.12.

Záchranná stanice v Jaroměři spojila síly v boji o přežití s Lesním světem

Záchranná stanice ČSOP JARO Jaroměř uvedla na trh ve spolupráci s edukačním projektem Lesní svět nový benefiční vánoční dárek v podobě ptačího krmítka. Zhruba polovina z prodejní ceny jde čistě na provoz stanice. “S JARO Jaroměř sdílíme společné hodnoty a cíle. Financování v roce 2019 bude pro přežití záchranné stanice klíčové. Očekáváme, že edukační krmítka přinesou stanici řádově desítky tisíc korun,” vysvětluje důvod předvánoční benefice Miloš Tomek z Lesního světa.

Společnost celý článek
24.11.

Výcvik zahraničních pilotů bude pokračovat

Kurzem na pardubickém letišti prochází čtveřice afghánských pilotů. Jejich výcvik by měl skončit do konce roku.

Společnost celý článek
25.2.

Handicapovaní mají šanci získat sportovní vybavení. Startují Nezastavitelní.

Nezastavitelní volně navazují na dva úspěšné ročníky Birell Jízdy. Díky nim získalo 14 lidí handbike či kolo v celkové hodnotě více než 1 mil. Kč.

Společnost celý článek
17.10.

Vlastníci historických domů mohou žádat o dotace na opravy

Letos možnosti získat dotaci od státu a města využili majitelé dvou měšťanských domů a pardubického Zámku.

Společnost celý článek
19.9.

Turistická oblast (TO) Pardubicko bude mít od nového roku svou destinační společnost.

Tímto krokem naplňujeme jeden z cílů Koncepce cestovního ruchu, kterou schválilo zastupitelstvo města,“ uvádí náměstek primátora pro kulturu a cestovní ruch Jakub Rychtecký, podle kterého je třeba se na oblast Pardubicka z hlediska cestovního ruchu dívat jako na celek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting