Aviatická pouť nejsou jen letadla

13.5.

Aviatická pouť nejsou jen letadla


Účast čtyřmotorového amerického bombardéru Boeing B-17G Flying Fortress na dvacátém třetím ročníku Aviatické pouti je významnou událostí a pro návštěvníky i ojedinělou příležitostí spatřit v současnosti jediný létající exemplář v Evropě. Aviatická pouť, která se uskuteční 1. a 2. června na pardubickém letišti, však nejsou jen letadla a vzdušné exhibice, ale na ploše letiště je pravidelně pro návštěvníky připraven i pestrý pozemní program.

„Historická vojenská vozidla patří neodmyslitelně do programu Aviatické pouti a jejich účast se rok od roku zvyšovala, až jsme se v loňském roce rozhodli připravit pro návštěvníky jakési ucelené retro městečko ČSLA. V tomto ojedinělém pojetí se představila rozmanitá vojenská technika a zbraně používané převážně v sedmdesátých a osmdesátých létech.

Mezi diváky to vzbudilo nebývalý ohlas, a proto podobné uskupení připravíme i v letošním roce. Již dnes máme potvrzenou účast velkého množství vojenské techniky, nejen z výzbroje ČSLA, ale i z jiných časových období. Počet a rozmanitost techniky by pohodlně vystačily na samostatný program, ale pouze v Pardubicích je setkání tím pověstným jedním kolečkem v soukolí zvaném Aviatická pouť,“ říká o velkém srazu vojenské techniky Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.


Pro zcela jiný druh boje jsou určena hasičská vozidla. Ty se letos na Aviatické pouti setkají již po páté a co do počtu a pestrosti techniky se také jedná o jedno z největších setkání tohoto druhu v České republice. V letošním roce se divákům mimo jiné představí i takový unikát jakým je požární tank SPOT 55 se zásobou 11 000 litrů hasební látky aplikované pomocí dvou vysokotlakých otočných proudnic s dostřikem až 65 metrů. Tento „drobeček“ jistě ještě více vynikne ve srovnání s historickou ruční stříkačkou taženou koňmi, která mezi početnou hasičskou technikou také nebude chybět.


Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.6.

BOSCH FRESH FESTIVAL a jeho speciální lahůdky už tento víkend v Pardubicích

Součástí festivalu v Pardubicích bude soutěž o Regionální restauraci roku, které se zúčastní TOP 15 restaurací východočeského regionu a okolí se svým soutěžním degustačním menu. O vítězi letošního ročníku mohou návštěvníci, spolu s odbornou porotou, rozhodnout svými hlasy v průběhu celého festivalového víkendu.

Společnost celý článek
14.9.

Krajští radní požádali zákonodárce o pomoc

Velké potíže představuje pro kraj klesající příspěvek na výkon státní správy.

Společnost celý článek
22.2.

Pardubický Pernštejnský rok 2012 už zná svůj program

Město ze svého speciálního grantu podpoří třináct akcí, které jsou součástí celkového pardubického programu.

Společnost celý článek
17.8.

Rekonstrukce sportovní haly Dašická postupuje, další etapa se chýlí ke konci

Oproti předpokládaným nákladům 9,3 milionu korun se nakonec podaří tuto část rekonstrukce pořídit za 7,9 milionu korun včetně DPH,“ dodal René Živný. Dostavbu provede firma Marhold, a. s., která v zadávacím řízení nabídla nejnižší cenu.

Společnost celý článek
11.2.

Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

Určitě chceme pokračovat v modernizaci. Chtěli bychom nabídnout dětem s matkami ještě další byty.

Společnost celý článek
5.10.

Město bude žít kulturou

Ve festivalovém programu ani letos nechybí řada koncertů, Tančírna - nesoutěžní přehlídka tanečních souborů, Dny medu, Pernštýnské tržiště nebo sraz historických vozidel, při němž budou po historickém centru korzovat elegantní dámy a vyšňoření šoféři v dobových kostýmech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting