Avízo: Charitativní Běh naděje Univerzity Pardubice

11.10.

Avízo: Charitativní Běh naděje Univerzity Pardubice

Vážené kolegyně a kolegové,

chtěli bychom vás upozornit, že tradiční charitativní BĚH NADĚJE odstartuje v pardubických ulicích už tuto sobotu. Akci pořádá Univerzitní sportovní klub Pardubice ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu a Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Klubem onkologicky nemocných Pardubice.

Na trasu charitativní akce na podporu výzkumu léčby rakoviny se mohou vydat sportovci i nesportovci. Zdolat vzdálenost 2,5 kilometru lze během, chůzí, na kole či koloběžce.

Přispět na výzkum rakoviny může každý už před startem. Univerzita Pardubice také nabídne možnosti zkontrolovat si vlastní zdraví. Zástupci Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zájemcům změří například krevní tlak, tělesný tuk nebo poradí s výživou a zdravým pohybem. Připraveny jsou i ukázky cvičení aerobiku žen Univerzitního sportovního klubu a vystoupení pohybového studia Hroch.

Loni se běhu zúčastnilo rekordních 443 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali 18 315 korun. Akce se koná v rámci programu podzimní části Městských slavností města Pardubic.

KDY: sobota 12. října, 9 hodin prezentace, 10 hodin start pro běžce, 10:30 hodin start pro účastníky na kolech a koloběžkách

KDE: Pernštýnské náměstí, Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.1.

Loutkářský vůz boduje na veletrhu RegionTour 2017

„V našem kraji se loutkářství soustřeďuje především v Chrudimi, kde je nádherné muzeum a kam bych rád všechny zájemce pozval na festival Loutkářská Chrudim. Ten se letos bude konat od 30. června do 6. července i pod patronací našeho kraje a jednotlivá představení zdaleka nejsou jen pro děti,“ pozval hejtman Martin Netolický zájemce do Pardubického kraje.

Společnost celý článek
29.10.

I malá nepozornost může mít velké následky

Akciová společnost Služby města Pardubic je na nadcházející svátek - Památku zesnulých - pečlivě připravena.

Společnost celý článek
12.9.

Stavba obchvatu Chvaletic začne už v pondělí

V zásadě se jedná o přeložku silnice II. třídy číslo 322 mimo zastavěnou část města Chvaletic.

Společnost celý článek
28.1.

Švejnar Línka příjemně překvapil

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek kvituje, že prezidentský kandidát Jan Švejnar nakonec dorazí i do Pardubic.

Společnost celý článek
15.12.

Rock for People hlásí Evanescence, Foster the People, The Bloody Beetroots LIVE a Moose Blood

Ze zcela odlišné hudební galaxie zavítají do hradeckého areálu The Bloody Beetroots LIVE. Ústřední postava „krvavých řep“, Sir Bob Cornelius Rifo, je anomálií skrytou uprostřed poněkud rozmazlených, uhlazených, vyšťavených a mízy zbavených kmenů současné taneční hudby. O tom se ostatně mohli na vlastní oči i uši přesvědčit ti, kteří byli na jeho letošním pražském koncertu, kde vystoupil se svým sólovým projektem SBCR. Na Rock for People se The Bloody Beetroots představí ve své nejsilnější formaci LIVE.

Společnost celý článek
18.2.

Byla to opravdu dopravní nehoda?

Muž po nehodě odešel, ale později, když se mu věc rozležela v hlavě, se kolem dvacáté hodiny nechal raději ošetřit v nemocnici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting