Avízo: Charitativní Běh naděje Univerzity Pardubice

11.10.

Avízo: Charitativní Běh naděje Univerzity Pardubice

Vážené kolegyně a kolegové,

chtěli bychom vás upozornit, že tradiční charitativní BĚH NADĚJE odstartuje v pardubických ulicích už tuto sobotu. Akci pořádá Univerzitní sportovní klub Pardubice ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu a Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Klubem onkologicky nemocných Pardubice.

Na trasu charitativní akce na podporu výzkumu léčby rakoviny se mohou vydat sportovci i nesportovci. Zdolat vzdálenost 2,5 kilometru lze během, chůzí, na kole či koloběžce.

Přispět na výzkum rakoviny může každý už před startem. Univerzita Pardubice také nabídne možnosti zkontrolovat si vlastní zdraví. Zástupci Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zájemcům změří například krevní tlak, tělesný tuk nebo poradí s výživou a zdravým pohybem. Připraveny jsou i ukázky cvičení aerobiku žen Univerzitního sportovního klubu a vystoupení pohybového studia Hroch.

Loni se běhu zúčastnilo rekordních 443 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali 18 315 korun. Akce se koná v rámci programu podzimní části Městských slavností města Pardubic.

KDY: sobota 12. října, 9 hodin prezentace, 10 hodin start pro běžce, 10:30 hodin start pro účastníky na kolech a koloběžkách

KDE: Pernštýnské náměstí, Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.9.

Českotřebovské lokomotivy jsou moderní a kvalitní

Firma navíc přijme 25 nových pracovníků. Spolupracuje rovněž s učnovskými a středními školami.

Společnost celý článek
1.10.

V Poličce se besedovalo o nejdůležitějším dokladu z dob založení města

Přednášku si nenechalo ujít přes šedesát spokojených posluchačů. „Zakládací listina je velice důležitým právním dokumentem a přednes pana Konečného je příjemný, rozhodně by stálo za to si všechno to zajímavé zapamatovat,“ nechal se slyšet pan Karel (41), který na přednášku přišel s celou rodinou.

Společnost celý článek
18.12.

Kraj podpořil neziskové organizace

V závěru roku 2007 se Rada Pardubického kraje rozhodla poskytnout dotaci neziskovým organizacím z regionu.

Společnost celý článek
28.2.

Bezplatné parkování návštěvníků magistrátu končí

Parkovací dům Centrum byl otevřen v prosinci roku 2002, od roku 2003 zde měli návštěvníci magistrátu možnost parkovat zdarma.

Společnost celý článek
17.9.

V Poličce zavzpomínají na rok 1938.

Zajímavá je i mapa, kde je přesně zakreslena demarkační linie, která tu vedla. Přestože jde o téma smutné, výstava se mi moc líbí“ řekla jedna z návštěvnic vernisáže výstavy.

Společnost celý článek
20.1.

Helicoptershow bude letos s unikátní výstavou vrtulníků

V současné době jednáme s největšími výrobci a dodavateli vrtulníků a vrtulníkové techniky o účasti na výstavě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting