Avízo: Charitativní Běh naděje Univerzity Pardubice

11.10.

Avízo: Charitativní Běh naděje Univerzity Pardubice

Vážené kolegyně a kolegové,

chtěli bychom vás upozornit, že tradiční charitativní BĚH NADĚJE odstartuje v pardubických ulicích už tuto sobotu. Akci pořádá Univerzitní sportovní klub Pardubice ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu a Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Klubem onkologicky nemocných Pardubice.

Na trasu charitativní akce na podporu výzkumu léčby rakoviny se mohou vydat sportovci i nesportovci. Zdolat vzdálenost 2,5 kilometru lze během, chůzí, na kole či koloběžce.

Přispět na výzkum rakoviny může každý už před startem. Univerzita Pardubice také nabídne možnosti zkontrolovat si vlastní zdraví. Zástupci Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zájemcům změří například krevní tlak, tělesný tuk nebo poradí s výživou a zdravým pohybem. Připraveny jsou i ukázky cvičení aerobiku žen Univerzitního sportovního klubu a vystoupení pohybového studia Hroch.

Loni se běhu zúčastnilo rekordních 443 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali 18 315 korun. Akce se koná v rámci programu podzimní části Městských slavností města Pardubic.

KDY: sobota 12. října, 9 hodin prezentace, 10 hodin start pro běžce, 10:30 hodin start pro účastníky na kolech a koloběžkách

KDE: Pernštýnské náměstí, Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.2.

Plán investičních akcí je schválen

Mezi další projekty, které budou částečně financovány prostřednictvím úvěrového rámce, patří například rekonstrukce letního stadionu, přístavba ZŠ Svítkov a výstavba nové budovy MŠ Svítkov a část peněz bude využita také na realizace dopravních propojek.

Společnost celý článek
4.1.

Miminka narozená v pardubické porodnici na Nový rok navštívil primátor města

Jak se již stalo zvykem, návštěva nepřišla s prázdnou. Martin Charvát přinesl tradiční „primátorský“ dárek. Každé dítě narozené 1. ledna 2017 od něho dostalo zlatý příspěvek s kozorohem, první miminko nového roku navíc obdrželo i zlatý řetízek. A ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová zase každé mamince věnovala balíček s kosmetikou pro novorozence.

Společnost celý článek
14.7.

Po kině a dílnách sraz harmonikářů: Poličské kulturní léto je v plném proudu

Červencový program je téměř v polovině, ovšem stále nabízí rozmanitý kulturní program. „Blíží se nám neděle 17. července a pro nás to znamená jediné - máme sraz harmonikářů

Společnost celý článek
14.5.

Na kole z Kuksu až do Pardubic

Stavbu z Hradce do Pardubic by měla podle radních kraje a krajského města připravovat obecně prospěšná společnost.

Společnost celý článek
6.6.

Od Kašpara po Gripeny opět v Pardubicích

V sobotu musel být na několik desítek minut přerušen letový program z důvodu požáru za vzletovou a přistávací dráhou. Nedělní, na minuty opět přesně sestavený program, narušilo tentokrát počasí. Dvakrát se přes pardubické letiště přehnala deštivá a větrná fronta. Ti, co zůstali, však zaručeně nelitovali. Mohli si tak vychutnat ještě několik vystoupení.

Společnost celý článek
8.12.

Pardubice mají schválenou dotaci u 54 projektů

Schválený objem dotací projektů v rámci pardubického okresu dosáhnul jedné miliardy korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting