Avízo: Zažijte, jak se sportuje lidem s hendikepem

16.4.

Avízo: Zažijte, jak se sportuje lidem s hendikepem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, že se na Univerzitě Pardubice zítra chystá unikátní akce, která se zaměřuje na alternativní sporty pro lidi s hendikepem. Akci s názvem ZAŽIJ SI NA VLASTNÍ KŮŽI, pořádá univerzitní poradna APUPA.   „Na zážitkových seminářích nabízíme zájemcům možnost porozumět potřebám a problémům lidí s hendikepem. Cílem je zlepšovat znalosti a povědomí, odstraňovat nejasnosti a případná nedorozumění v komunikaci mezi zdravými lidmi a lidmi s hendikepem. Letos jsme se zaměřili na sporty,“ uvedla Mgr. Jana Vágnerová z Akademické poradny Univerzity Pardubice (APUPA). I proto letošní zážitkový seminář zorganizovala APUPA ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Zájemci si mohou vyzkoušet sledge hokej, hru bocciu, jízdu na tandemovém kole a handbikovém trenažeru, powerchair hokej, závěsné kuželky nebo zdolat 7metrovou horolezeckou stěnu. Naučit se budou moci i základy znakové řeči se sportovní tematikou.  Akce je určená všem zájemcům z Pardubic, žákům a studentům základních, středních a vysokých škol. Univerzita Pardubice zve každého, kdo si bude chtít vyzkoušet, jaké to je žít s hendikepem. Vstup na akci je volný. 
KDY: úterý 16. dubna 2019 od 9 do 12 hodin  KDE: Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, Kunětická 92 Pardubice Podrobný program akce najdete na https://www.upce.cz/zazitkovy-seminar-zazij-si-na-vlastnikuzi-4 
Těšíme se na Vás! 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.2.

Greenpeace vítá stanovisko ministerstva

Bylo by nepřípustné zprovoznit další zdroj znečištění v oblasti, kde imisní koncentrace řady látek jsou již nyní hraniční.

Společnost celý článek
23.9.

Poplach ve věznici

Do případu se tak vložili jak policejní, tak i vyjednavači vězeňské služby.

Společnost celý článek
24.1.

Jednáním chtějí v Ústí nad Orlicí zamezit vzniku nových komínů

V případě společné dohody by mělo vzniknout na jednání memorandum o podmínkách, za kterých budou uzavřeny smlouvy o odběru tepla na další roky.

Společnost celý článek
1.8.

Foxconn vyrábí ekologické datové kontejnery pro start-up z Drážďan

Foxconn se domluvil na spolupráci s drážďanskou „zelenou“ IT společností Cloud&Heat Technologies vyrábějící speciální, energeticky šetrná řešení pro datová centra. Jeho divize TradeDX pro ni v České republice začala vyrábět 20“ datové kontejnery.

Společnost celý článek
18.9.

Chceme hospic, řekli radní, poslanci i senátoři

Pardubický kraj je jedním z mála krajů, které nemají vlastní hospic.

Společnost celý článek
18.11.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku v Paláci Pardubice

Nachystán je i doprovodný program. Při příležitosti této události vystoupí domácí kuchařka Karolína Kamberská, autorka nové knihy Jídlo jako vášeň, se kterou budete mít možnost vybrané její recepty ochutnat, nebo si nechat její novou knihu podepsat. Dále se můžete těšit na vystoupení dětí z Kroužků Východní Čechy nebo ze školy Svítání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting