Avízo: Zažijte, jak se sportuje lidem s hendikepem

16.4.

Avízo: Zažijte, jak se sportuje lidem s hendikepem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, že se na Univerzitě Pardubice zítra chystá unikátní akce, která se zaměřuje na alternativní sporty pro lidi s hendikepem. Akci s názvem ZAŽIJ SI NA VLASTNÍ KŮŽI, pořádá univerzitní poradna APUPA.   „Na zážitkových seminářích nabízíme zájemcům možnost porozumět potřebám a problémům lidí s hendikepem. Cílem je zlepšovat znalosti a povědomí, odstraňovat nejasnosti a případná nedorozumění v komunikaci mezi zdravými lidmi a lidmi s hendikepem. Letos jsme se zaměřili na sporty,“ uvedla Mgr. Jana Vágnerová z Akademické poradny Univerzity Pardubice (APUPA). I proto letošní zážitkový seminář zorganizovala APUPA ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Zájemci si mohou vyzkoušet sledge hokej, hru bocciu, jízdu na tandemovém kole a handbikovém trenažeru, powerchair hokej, závěsné kuželky nebo zdolat 7metrovou horolezeckou stěnu. Naučit se budou moci i základy znakové řeči se sportovní tematikou.  Akce je určená všem zájemcům z Pardubic, žákům a studentům základních, středních a vysokých škol. Univerzita Pardubice zve každého, kdo si bude chtít vyzkoušet, jaké to je žít s hendikepem. Vstup na akci je volný. 
KDY: úterý 16. dubna 2019 od 9 do 12 hodin  KDE: Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, Kunětická 92 Pardubice Podrobný program akce najdete na https://www.upce.cz/zazitkovy-seminar-zazij-si-na-vlastnikuzi-4 
Těšíme se na Vás! 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

Kraj opravuje jízdní řády. Začal na Žamberecku

Ty se na základě požadavků zástupců samospráv objeví v jízdních řádech k 1. dubnu 2012.

Společnost celý článek
2.7.

Ministr Gandalovič si prohlédl následky ničivé vichřice

První statistická šetření totiž ukazují, že právě Pardubický kraj byl řáděním živlů zasažen nejvíce.

Společnost celý článek
31.12.

První babybox na Vysočině

V pátek 21.prosince 2007 přesně v pravé poledne byl v pelhřimovské nemocnici otevřen první babybox na Vysočině.

Společnost celý článek
15.12.

Osobní asistenti z organizace HEWER pomáhají k soběstačnosti

Panu Pavlovi před několika lety zemřela jeho milovaná žena. Brzy poté ho navíc postihla mozková příhoda, po které má znehybněnou levou polovinu těla a má potíže. Bez opory chodítka by upadl na zem. Za Pavlem každý den již pár let dochází jeho osobní asistent, aby mu připravil jídlo, obstaral nákupy a domácnost. Rádi spolu luští křížovky a v létě jezdí na chatu k Pavlovým známým. Díky pomoci osobního asistenta tak pan Pavel může zůstat ve svém bytě a i když mu manželka stále chybí, necítí se tak osamělý.

Společnost celý článek
17.8.

Vlakem z Pardubic až na bojiště 2. světové války

Desátý ročník vzpomínkové akce s bohatým programem je určený všem příznivcům vojenské historie.

Společnost celý článek
25.2.

Očkovat proti pandemické chřipce se může již každý

Domluvíme se s očkovacími centry, aby otevřely ordinaci v jeden konkrétní den v týdnu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting