Avízo: Zažijte, jak se sportuje lidem s hendikepem

16.4.

Avízo: Zažijte, jak se sportuje lidem s hendikepem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, že se na Univerzitě Pardubice zítra chystá unikátní akce, která se zaměřuje na alternativní sporty pro lidi s hendikepem. Akci s názvem ZAŽIJ SI NA VLASTNÍ KŮŽI, pořádá univerzitní poradna APUPA.   „Na zážitkových seminářích nabízíme zájemcům možnost porozumět potřebám a problémům lidí s hendikepem. Cílem je zlepšovat znalosti a povědomí, odstraňovat nejasnosti a případná nedorozumění v komunikaci mezi zdravými lidmi a lidmi s hendikepem. Letos jsme se zaměřili na sporty,“ uvedla Mgr. Jana Vágnerová z Akademické poradny Univerzity Pardubice (APUPA). I proto letošní zážitkový seminář zorganizovala APUPA ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Zájemci si mohou vyzkoušet sledge hokej, hru bocciu, jízdu na tandemovém kole a handbikovém trenažeru, powerchair hokej, závěsné kuželky nebo zdolat 7metrovou horolezeckou stěnu. Naučit se budou moci i základy znakové řeči se sportovní tematikou.  Akce je určená všem zájemcům z Pardubic, žákům a studentům základních, středních a vysokých škol. Univerzita Pardubice zve každého, kdo si bude chtít vyzkoušet, jaké to je žít s hendikepem. Vstup na akci je volný. 
KDY: úterý 16. dubna 2019 od 9 do 12 hodin  KDE: Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, Kunětická 92 Pardubice Podrobný program akce najdete na https://www.upce.cz/zazitkovy-seminar-zazij-si-na-vlastnikuzi-4 
Těšíme se na Vás! 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.12.

Kraj je otevřený požadavkům zdravotně postižených

Kraj se snaží průběžně odstraňovat stavební bariéry ve školách, v nichž se vzdělávají či se mají vzdělávat žáci se specifickými potřebami a podporuje odstraňování bariér ve veřejných budovách a dopravních stavbách. Aby na žádnou oblast nebylo zapomenuto, podílejí se na tvorbě plánu jednotlivé odbory Pardubického kraje, ale také Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje a další organizace působící ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
17.4.

Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza

Páteční odpoledne, na které bude platit snížené vstupné 20Kč, bude patřit nejen nadšencům letecké archeologie, ale i všem, kteří se rádi podívají na přílety účastníků Aviatické pouti.

Společnost celý článek
1.9.

Hejtman Martínek oceňoval zasloužilé hasiče

V 10 hodin za přítomnosti senátora Miroslava Antla požehnal farář prapor dobrovolných hasičů v kostele sv. Jiří.

Společnost celý článek
8.2.

Co je prioritou města Vysoké Mýto?

Rekonstrukcí objektu dojde k záchraně kulturní památky zcela prvořadého významu uprostřed města.

Společnost celý článek
1.8.

Pardubické školy o prázdninách zkrásní, město do nich investuje téměř 90 milionů korun

Letní prázdniny se i letos v některých pardubických školách nesou v duchu rekonstrukcí a modernizace, ať už se jedná o opravy vnitřních částí budov, výměnu vybavení či střešních krytin. Město do svých školských zařízení v letošním roce pošle téměř 89 milionů korun včetně DPH, rozdělených mezi celkem deset mateřských a základních škol.

Společnost celý článek
26.1.

Dopravní uzel Pardubice může být velkým rozvojovým cílem

Projekt DUP by měl být takzvaným multimodálním uzlem umístěným v prostoru obcí Srnojedy a Svítkov.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting