Barevná planeta láká nové návštěvníky

23.7.

Barevná planeta, takový je název nové expozice na zámku v Moravské Třebové Expozice je situována do starobylého podzemního prostoru bývalé černé kuchyně, která sloužila obyvatelům zámku už před více jak 500 lety. Od požáru z roku 1842, kdy byla část zámku přestavěna, tak našel tento zajímavý prostor nové využití. „Tato nová expozice je věnována především geologickému vývoji, a to jak celkovému vývoji planety Země v jednotlivých epochách, tak vývoji Moravskotřebovského regionu, tedy na oblasti jejíž pomyslnou osu tvoří pásmo Hřebečského hřbetu,“ uvedl ředitel Kulturních služeb města Jindřich Kos. „Můžete se těšit například na třetihorní žraloky, kteří tu žili před milióny let a zůstali tu po nich zkamenělé zuby, tak i na celou řadu dalších zkamenělin,“ dodal ředitel Kos. K vidění tu jsou i ukázky hornin ze zdejšího regionu, který je z geologického hlediska velmi zajímavý. Část expozice bude návštěvníky seznamovat s historií těžby nerostů na Moravskotřebovsku. Pro mladší návštěvníky tu jsou připraveny skládací kostky, kvizy a další interaktivní prvky. Expozice je přístupná v návštěvních hodinách zámku od 10.00 do 17.00 hodin. Více informací naleznete na adrese www.zamekmorav­skatrebova.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.5.

Počet zásahů Horské služby se letos opět zvýšil, přibyly hlavně úrazy

Nejčastějšími úrazy byly zhmožděniny, poranění kloubů a zlomeniny. „Musím poznamenat, že i přes naši kontinuální plošnou kampaň ve všech horských oblastech došlo k mnoha úrazům, které vznikly nedodržováním Pravidel chování na sjezdových tratích podle FIS,“ uvedl František Hadáček, statutární ředitel Horské služby ČR, o.p.s.

Společnost celý článek
16.9.

Evropský týden mobility 2011

Evropský týden mobility má pomáhat k šíření tohoto trendu i do dalších měst v Evropě.

Společnost celý článek
10.2.

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Že je Česká republika na krizové scénáře připravena, oznámil totiž premiér Petr Nečas.

Společnost celý článek
17.7.

Válkou zničená Hrabyně ve Slezsku znovu ožila i díky velké pomoci Hradce

V roce 1946 byla vyhlášena celorepubliková akce „Budujeme Slezsko“ a jednotlivá města v Čechách a na Moravě, která neutrpěla válečné škody, posílala pomoc postiženému Slezsku. Výzva měla obrovský ohlas, ale protože veškerá pomoc šla centrálně přes v Ostravu, zejména u materiálních darů se její přerozdělování velmi komplikovalo.

Společnost celý článek
3.1.

Šestici dětí narozených v porodnici Pardubické nemocnice na Nový rok již tradičně navštívil primátor města Martin Charvát.

Primátor pochopitelně nepřišel s prázdnou. Všem šesti novorozencům, respektive jejich maminkám předal tradiční dárek v podobě zlatého přívěsku s kozorohem.

Společnost celý článek
29.3.

IPRM rozšíří území, má i šanci získat víc peněz

Pardubice mají v současné době přislíbeny na revitalizaci dvou poválečných sídlišť do roku 2015 evropské dotace ve výši zhruba 165 milionů korun, tedy asi 6,5 milionu EUR.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting