Basketbal dělal kraji dobré jméno

10.8.

Basketbal dělal kraji dobré jméno

Basketbalový svátek budoucích evropských nadějí skončil v neděli stříbrnou medailí českého týmu i výbornou vizitkou pořadatelů. Pardubický kraj podpořil nejen tento turnaj, ale hlavně už řadu let podporuje mládežnický basketbal. Závěrečného ceremoniálu ME hráčů do 16 let se v ČEZ Areně zúčastnila i radní Pardubického kraje Markéta Tauberová. Cenu fair play za mimořádné sportovní chování pro tým Polska od ní převzal Damian Jeszke. „Byla jsem se podívat na několik utkání a byla jsem nadšená jak výkonem našich hráčů, tak i celkovou atmosférou,“ říká Markéta Tauberová a pokračuje: „Je vidět, že basketbal má v Pardubicích silné zázemí, vždyť finálový zápas sledovalo přes pět tisíc lidí. Prostřednictvím takových perfektně zvládnutých akcí se můžeme ukázat i před světem a za to musím poděkovat i všem organizátorům.“ Na úspěchu českého týmu se podíleli také tři pardubičtí hráči Tomáš Šoukal, Jiří Šoula a Martin Peterka. Posledně jmenovaný se stal hvězdou semifinálového utkání, ve kterém soupeři nastřílel 25 bodů včetně tří trojek. Byl vyhlášen nejlepším doskakovačem mistrovství a byl zařazen do All star týmu. „Ráda bych všechny tři mladé pardubické basketbalisty a trenéra mužstva pozvala na Pardubický kraj a poděkovala jim za výbornou reprezentaci,“ uzavřela radní Markéta Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Alena a Jaromír Krpálkovi získali prestižní ocenění Mosty 2011

Ocenění převzal z rukou místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Zděňka Škromacha.

Společnost celý článek
27.3.

Komiks má nalákat turisty k návštěvě Chrudimska - Hlinecka

Kromě komiksu jsou v novinách pozvánky na nejzajímavější akce a obsahují i soutěžní tajenku o víkendový pobyt na Seči.

Společnost celý článek
25.3.

O skladu v Březhradě bude jednat zastupitelstvo

Většina zastupitelských klubů podle něho pro tento záměr ruku zvednout nechce.

Společnost celý článek
29.5.

Do Recyklovaných pohádek je přihlášeno 395 obrázků, hlasujte a vyberte nejhezčí obrázky!

Projekt podporuje i spisovatel Michal Viewegh. Příběhy od některých osobností je možné si již nyní přečíst na stránkách www.recyklovanepohadky.cz. Vedle motivace v podobě toho, že vítězné dětské výtvarné práce budou využity v chystané publikaci Recyklované pohádky, budou autoři nejlepších kreseb odměněni věcnými cenami.

Společnost celý článek
20.5.

Město připravuje pasport nevyužitých průmyslových ploch (brownfieldů) v Pardubicích.

V Pardubicích je v současné době kolem třiceti stávajících či potencionálních brownfieldů. Drtivá většina z nich patří soukromým majitelům, pouze čtyři lokality má ve svém majetku město.

Společnost celý článek
24.2.

Životní podmínky 2012 – výběrové šetření v domácnostech

Všechny domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru počítačem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting