Basketbal dělal kraji dobré jméno

10.8.

Basketbal dělal kraji dobré jméno

Basketbalový svátek budoucích evropských nadějí skončil v neděli stříbrnou medailí českého týmu i výbornou vizitkou pořadatelů. Pardubický kraj podpořil nejen tento turnaj, ale hlavně už řadu let podporuje mládežnický basketbal. Závěrečného ceremoniálu ME hráčů do 16 let se v ČEZ Areně zúčastnila i radní Pardubického kraje Markéta Tauberová. Cenu fair play za mimořádné sportovní chování pro tým Polska od ní převzal Damian Jeszke. „Byla jsem se podívat na několik utkání a byla jsem nadšená jak výkonem našich hráčů, tak i celkovou atmosférou,“ říká Markéta Tauberová a pokračuje: „Je vidět, že basketbal má v Pardubicích silné zázemí, vždyť finálový zápas sledovalo přes pět tisíc lidí. Prostřednictvím takových perfektně zvládnutých akcí se můžeme ukázat i před světem a za to musím poděkovat i všem organizátorům.“ Na úspěchu českého týmu se podíleli také tři pardubičtí hráči Tomáš Šoukal, Jiří Šoula a Martin Peterka. Posledně jmenovaný se stal hvězdou semifinálového utkání, ve kterém soupeři nastřílel 25 bodů včetně tří trojek. Byl vyhlášen nejlepším doskakovačem mistrovství a byl zařazen do All star týmu. „Ráda bych všechny tři mladé pardubické basketbalisty a trenéra mužstva pozvala na Pardubický kraj a poděkovala jim za výbornou reprezentaci,“ uzavřela radní Markéta Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.10.

Nominujte osobnosti na ocenění kraje

„Před rokem jsme se rozhodli zavést v kraji novou tradici a vyhlásit tyto ceny pro výjimečné osobnosti a obětavé zachránce. Jejich grafickým symbolem se na medailích i skleněných plastikách stalo písmeno D jako symbol slova Děkujme,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
17.6.

Pokládka tichých krytů se blíží ke konci

Stane se tak v pondělí 17. června v 18.00 hodin. Uzavírka, která se však netýká městské hromadné dopravy a další autobusové dopravy, bude ukončena nejpozději v neděli 23. června 2013 ve 24:00 hodin. Úsek k Wonkovu mostu ve směru od Hradce Králové byl oproti původnímu plánu provizorně otevřen pro osobní dopravu v uplynulém týdnu.

Společnost celý článek
20.9.

Lukavice je druhou nejlepší Vesnicí roku v celé republice

Titul Vesnice roku získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina, třetí místo obsadil Slavkov ze Zlínského kraje.

Společnost celý článek
25.2.

Plánovaná spalovna v Pardubicích je příliš velká a zbytečná

Z dokumentace vyplývá, že spalovna zredukuje odpady jen na 30 – 40 procent z původní hmotnosti.

Společnost celý článek
16.6.

Den prevence a ochrany obyvatelstva

Současně jsou po celý den připraveny dovednostní a vědomostní soutěže pro děti. Pro soutěžící jsou připraveny drobné odměny.

Společnost celý článek
25.5.

Kuchyně v domově pro seniory je znovu v provozu

Jídelna je nyní sice menší, kuchyně tak ale získala potřebný prostor pro navýšení kapacity jídel, bude schopna připravit až 1500 obědů a adekvátní počet porcí celodenní stravy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting