Basketbal dělal kraji dobré jméno

10.8.

Basketbal dělal kraji dobré jméno

Basketbalový svátek budoucích evropských nadějí skončil v neděli stříbrnou medailí českého týmu i výbornou vizitkou pořadatelů. Pardubický kraj podpořil nejen tento turnaj, ale hlavně už řadu let podporuje mládežnický basketbal. Závěrečného ceremoniálu ME hráčů do 16 let se v ČEZ Areně zúčastnila i radní Pardubického kraje Markéta Tauberová. Cenu fair play za mimořádné sportovní chování pro tým Polska od ní převzal Damian Jeszke. „Byla jsem se podívat na několik utkání a byla jsem nadšená jak výkonem našich hráčů, tak i celkovou atmosférou,“ říká Markéta Tauberová a pokračuje: „Je vidět, že basketbal má v Pardubicích silné zázemí, vždyť finálový zápas sledovalo přes pět tisíc lidí. Prostřednictvím takových perfektně zvládnutých akcí se můžeme ukázat i před světem a za to musím poděkovat i všem organizátorům.“ Na úspěchu českého týmu se podíleli také tři pardubičtí hráči Tomáš Šoukal, Jiří Šoula a Martin Peterka. Posledně jmenovaný se stal hvězdou semifinálového utkání, ve kterém soupeři nastřílel 25 bodů včetně tří trojek. Byl vyhlášen nejlepším doskakovačem mistrovství a byl zařazen do All star týmu. „Ráda bych všechny tři mladé pardubické basketbalisty a trenéra mužstva pozvala na Pardubický kraj a poděkovala jim za výbornou reprezentaci,“ uzavřela radní Markéta Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

Univerzita Pardubice podpoří světový den porozumění autismu. Oblékne se do modré

„S poruchou autistického spektra se dnes narodí každé 42. dítě. I na Univerzitě Pardubice studuje v současnosti několik studentů s touto poruchou. Podporujeme je zejména v oblasti komunikace a sociální interakce,“ vysvětluje PaedDr. Zdenka Šándorová, Ph.D., z akademické poradny APUPA a zároveň odborná asistentka Katedry věd o výchově Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. „Studentům jsou k dispozici asistenti, kompenzační pomůcky a zejména komunikace s akademickými pracovníky, kterým vysvětlujeme podstatu specifik procesu učení i sociálního chování studentů se symptomatologií PAS.“

Společnost celý článek
12.3.

Svěcení jara ve Filharmonii Hradec Králové

Více než devadesát hudebníků na pódiu, strhující rytmy, brutální harmonie…, to vše slibuje nevídaný hudební zážitek. Z minulých úspěšných uvedení díla na světových pódiích zmiňuje Václav Derner: „Nezapomenutelné bylo například provedení Stravinského Svěcení jara v Berlíně na otevřené scéně Unter den Linden v roce 2014, kde Staatskapelle Berlin řídil Daniel Barenboim a koncert sledovalo kolem 50 000 posluchačů“.

Společnost celý článek
20.6.

Ve sběru PETek kralují děti z Pardubiček

Na děti za jejich celoroční snahu čeká samozřejmě odměna. Organizátoři letos zdvojnásobili částku, kterou školy odmění, na 50.000 korun.

Společnost celý článek
11.12.

Myslivci patrně objevili tělo pohřešované dívky

Bylo zjištěno, že se s největší pravděpodobností jedná o pohřešovanou 18letou Natálii Marii Chaloupkovou.

Společnost celý článek
9.12.

Poskytovaná zdravotní péče se nebude v budoucnu nijak omezovat, říká krajský radní Ladislav Valtr

Já jsem více manažer než politik, takže budu stavět na svých zkušenostech ve strategickém řízení a hlavně užívat zdravý rozum. A to i pro zdánlivě komplikované a ožehavé situace, protože chtít řešit problematiku českého zdravotnictví a současně si myslet, že naplníte jak očekávání pacientů, tak zdravotnického personálu, a to v limitech pravidel zdravotních pojišťoven a možnostech krajského rozpočtu, to znamená řešit něco jako „kvadraturu kruhu“. Každopádně přicházím s velkou chutí pracovat.

Společnost celý článek
13.2.

Náměstek hejtmana podporuje Národní týden manželství

Ve „valentýnském“ týdnu od 9. do 15. února se koná celonárodní kampaň na podporu manželství.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting