Basketbal dělal kraji dobré jméno

10.8.

Basketbal dělal kraji dobré jméno

Basketbalový svátek budoucích evropských nadějí skončil v neděli stříbrnou medailí českého týmu i výbornou vizitkou pořadatelů. Pardubický kraj podpořil nejen tento turnaj, ale hlavně už řadu let podporuje mládežnický basketbal. Závěrečného ceremoniálu ME hráčů do 16 let se v ČEZ Areně zúčastnila i radní Pardubického kraje Markéta Tauberová. Cenu fair play za mimořádné sportovní chování pro tým Polska od ní převzal Damian Jeszke. „Byla jsem se podívat na několik utkání a byla jsem nadšená jak výkonem našich hráčů, tak i celkovou atmosférou,“ říká Markéta Tauberová a pokračuje: „Je vidět, že basketbal má v Pardubicích silné zázemí, vždyť finálový zápas sledovalo přes pět tisíc lidí. Prostřednictvím takových perfektně zvládnutých akcí se můžeme ukázat i před světem a za to musím poděkovat i všem organizátorům.“ Na úspěchu českého týmu se podíleli také tři pardubičtí hráči Tomáš Šoukal, Jiří Šoula a Martin Peterka. Posledně jmenovaný se stal hvězdou semifinálového utkání, ve kterém soupeři nastřílel 25 bodů včetně tří trojek. Byl vyhlášen nejlepším doskakovačem mistrovství a byl zařazen do All star týmu. „Ráda bych všechny tři mladé pardubické basketbalisty a trenéra mužstva pozvala na Pardubický kraj a poděkovala jim za výbornou reprezentaci,“ uzavřela radní Markéta Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.9.

Silniční veletrh 2007

Odborná prezentační akce, která je určena pro pozvané odborníky začne v 9 hodin a v 10 hodin se uskuteční slavnostní zahájení.

Společnost celý článek
11.4.

Dvěma mužům cizí státní příslušnosti hrozí až 10 let pobytu ve vězení.

Tito muži měli v březnu kolem jedné hodiny ranní poblíž herny v Pardubicích přepadnout 50letého muže a odcizit mu mobilní telefon a peněženku s doklady i finanční hotovostí. Při přepadení měli použít násilí a způsobit okradenému muži drobné povrchové zranění.

Společnost celý článek
17.5.

Městys České Heřmanice nechal na lesním pozemku nelegálně uložit 260 m3 odpadu. Dostal pokutu 100 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany lesa v Hradci Králové uložili pokutu 100 tisíc korun městysu České Heřmanice na Pardubicku. Ten nechal dočasně uložit na svém lesním pozemku v katastrálním území Chotěšiny odpad a umožnil uložení odpadu také obyvatelům městyse. K využívání lesního pozemku k jiným účelům než pro plnění funkcí lesů však obec neměla povolení a dopustila se tak porušení zákona.

Společnost celý článek
21.6.

Město i letos podpoří letní tábory

Z celkové částky 720 tisíc korun město podpoří částkou 137 tisíc korun i tábory při Sportovním parku Pardubice. Těch bude celkem pět. „Zájem o tábory při Sportovním parku Pardubice je velký. Nahlášeno již je okolo 300 dětí, včetně našich příspěvkových organizací Domů dětí mládeže Alfa a Beta, kterým z těchto finančních zdrojů navýšíme provozní příspěvek zřizovatele v prvním případě o 19 tisíc korun, v případě druhém o 20 tisíc korun, podle počtu dětí a dní strávených ve Sportovním parku Pardubice,“ objasnil náměstek primátora Rychtecký s tím, že ostatním pořadatelům táborů při této největší letní akci v Pardubicích poputuje 98 tisíc korun.

Společnost celý článek
29.7.

Bez evropských peněz by obchvat nepostavili

K bezpečnosti přispěl také podchod pro pěší u železniční zastávky.

Společnost celý článek
26.2.

Hejtman Martínek uskuteční cestu do Pardubic

Cestu po institucích zřizovaných krajem uzavře návštěva Krajské knihovny Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting