Basketbalisté a hokejisté v nemocnici

21.12.

Basketbalisté a hokejisté v nemocnici


Dětské pacienty a jejich rodiče v Pardubické krajské nemocnici, a.s. přišli v předvánočním období navštívit zástupci nejúspěšnějších pardubických sportovních klubů. V pondělí 17. prosince za nimi dorazili basketbalisté, o den později v úterý 18. prosince je vystřídali hokejisté.


     Zástupci basketbalového klubu BK JIP Pardubice jsou tradičními hosty na dětském oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. Za hospitalizovanými dětmi přicházejí před vánočními svátky už několik let. „Spolupráce našeho oddělení s basketbalisty je dlouhodobá a velice příjemná,“ řekl Vladimír Němec, primář dětského oddělení PKN.
     Basketbalisté tentokrát přišli v početné sestavě. Na návštěvu dětského oddělení přišel kapitán týmu Zbyněk Pospíšil, litevský rozehrávač Evaldas Žabas, mladíci Josef Příhonský s Ondřejem Peterkou, asistent trenéra Dušan Bohunický a tiskový mluvčí klubu René Peška. A už tradičně nepřišli s prázdnou. Primáři oddělení Vladimíru Němcovi předali symbolický šek na 8500 Kč. „Chtěl bych basketbalistům velice poděkovat za tento sponzorský dar. Tuto finanční sumu použijeme pro potřeby hospitalizovaných dětí,“ řekl primář Němec.


Po posezení u vánočního cukroví a předání šeku zamířili pardubičtí „dlouháni“ za dětmi. Nevynechali jediný pokoj a žádného malého pacienta a jeho rodiče. Na herně usedli ke stolům a s dětmi si zahráli stolní hry. U piana zase někteří z nich předvedli, že kromě sportu mají i hudební talent. Na oplátku si s sebou odnesli vánoční přání vlastnoručně vyrobená dětmi.


     „Za dětmi do pardubické nemocnice chodíme velice rádi. Každé setkání nejen s nimi, ale i s personálem oddělení je moc fajn. Znovu jsme tady prožili příjemné dopoledne,“ řekl René Peška, tiskový mluvčí pardubického klubu.
     Za necelých 24 hodin přišli za dětmi do Pardubické krajské nemocnice, a.s. další sportovci. Po basketbalistech za nimi dorazili zástupci úřadujících hokejových šampionů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. „Jsme tady poprvé, ale bychom moc rádi, kdyby se z naší návštěvy stala milá předvánoční tradice. A těší nás, že i tímto způsobem můžeme dále rozvíjet navázanou spolupráci mezi nemocnicí a naším klubem,“ řekl Jan Kratochvíl, marketingový manažer pardubického klubu.
     Spolu s ním a tiskovým mluvčím Janem Hrabalem navštívili malé pacienty dva slovenští útočníci – kapitán týmu Radovan Somík a Martin Šagát. Oblečeni do červených dresů prošli celé dětské oddělení a navštívili všechny hospitalizované děti a jejich rodiče. Potěšili je nejen svou přítomností, ale každému přinesli klubové suvenýry a pochopitelně i podepsané fotografie jako památku na předvánoční setkání.


     „Velice rádi jsme aspoň na chvíli rozptýlili děti před vánočními svátky v nemocnici. Je pozitivní, že jich nebylo moc a že většina dětí může prožít Vánoce doma s rodiči. A určitě musím ocenit zdravotní personál. Naše návštěva sice nebyla dlouhá, ale nemohl jsem si nevšimnout, jak všichni vytvářejí dětem pohodu,“ řekl Radovan Somík.
Po dětském oddělení hokejisté zamířili ještě na dětskou chirurgii. Tentokrát „hráli přesilovku“, protože na tomto oddělení na ně čekal jediný pacient. Navíc ještě malý Daniel trpěl zpočátku ostychem a před nečekanou návštěvou se schoval pod deku. Ale nakonec i on vykoukl a dostal hokejový dárek.


     „Chtěl bych hokejistům poděkovat za jejich návštěvu. Momentálně u nás leží pouze jediný chlapec, ale i tak to bylo příjemné setkání. Samozřejmě je zase u nás rádi uvidíme,“ řekl Zbyněk Horák, primář dětské chirurgie Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.4.

Soutěž obcí ve sběru papíru a dalšího odpadu

Pardubický kraj ve spolupráci s akciovou společností EKO-KOM. vyhlašuje I. ročník soutěže obcí ve sběru odpadu.

Společnost celý článek
14.5.

Pardubice letos instalují přes 40 nových kamer

Zásahu do soukromí se ale lidé bát nemusejí. „Jedním ze samozřejmých požadavků zadavatele bylo, aby systém uměl respektovat tzv. privátní zóny. V praxi to znamená, že se automaticky znemožní pohled do oken bytů a domů tak, aby tyto soukromé sektory nemohly být nikdy sledovány,“ vysvětlil ředitel Rostislav Hübl a dodal, že systém odpovídá nejvyšším certifikátům na ochranu osobních údajů a není možné, aby záznam kdokoliv nahrával nebo kopíroval.

Společnost celý článek
21.2.

Pardubice plánují rozšířit kapacitu svítkovských škol

Součástí projektu je také vybudování přístřešku na kola a víceúčelového prostoru, který bude zároveň sloužit jako sál a družina.

Společnost celý článek
26.10.

Pardubice potřebují další místa pro seniory

Město Pardubice se potýká s nedostatkem míst v zařízeních, poskytujících služby pro seniory.

Společnost celý článek
28.11.

Východní Čechy zaujaly na veletrhu v Lipsku možnostmi kempování

Tento veletrh je zacílen hlavně na aktivní turisty a zájem na naší expozici to potvrdil. „Lidé, kteří přicházeli k našemu stánku, se zajímali především o cykloturistiku, běžnou turistiku a kempování.

Společnost celý článek
25.1.

Poprvé se setkali představitelé tří měst

Důležitým bodem jednání byla i diskuse související s dopravou, a to jak silniční, tak železniční.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting