Bazén bude mít brzy své základy

28.8.

Bazén bude mít brzy své základy

Pětadvacetimetrový bazén, který má vyrůst v prostoru mezi pardubickým aquacentrem a Ideonem, bude mít brzy své základy. Veškeré bourací práce na staveništi jsou hotovy, firma Strabag, jež má pro město bazén postavit, minulý týden začala s vrtáním pilot.
„Předpokládáme, že vrtání pilot bude dokončeno během tohoto týdne, poté dojde k pokládce základové desky a následně ke stavbě monolitické železobetonové konstrukce, jež bude sloužit jako osazení nového nerezového bazénu,“ podotýká vedoucí odboru majetku a investic Jaroslav Hruška. V rámci pravidelné roční údržby aquacentra bude navíc provoz areálu od dnešního dne až do 9. září zastaven, stavbaři tak tento termín využijí k vybudování takzvané mezistěny. Ta by měla stávající budovu plaveckého areálu v místě, kde se nachází padesátimetrový bazén, oddělovat od staveniště do doby, než bude nový pětadvacetimetrový bazén dokončen. „Jsem rád, že byla učiněna tato dohoda se stavební firmou a mezistěna bude vybudována v době výluky. Doufám, že práce budou včas ukončeny a v září budeme moci spustit bez omezení plaveckou výuku,“ uvedl ředitel aquacentra Jiří Vysoudil.
Nový pětadvacetimetrový bazén by využívala totiž i plavecká škola. „Tím by se v padesátimetrovém bazénu a zóně aqua uvolnilo místo pro veřejnost. Z kapacitních důvodů tak považujeme výstavbu bazénu jako nutnou, proto je na realizaci této přístavby z městského rozpočtu vyčleněna částka 65 milionů korun včetně DPH,“ dodává náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková s tím, že uživatelé budoucího bazénu budou využívat stávající zázemí aquacentra, čímž dojde i k minimálnímu navýšení personálu.
Práce na staveništi byly zahájeny začátkem července a trvat by měly zhruba do poloviny příštího roku. 
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.8.

V Luži našli způsob jak řešit problémy se sociálně slabými

Podle starosty Zemana tak není potřeba tolik stavebních firem, protože práci zastanou tito místní.

Společnost celý článek
29.3.

Radní Valtr opět seznámil starosty s aktuálním děním v nemocnicích

Nemocnice v Litomyšli, Svitavách a Ústí nad Orlicí mají nového ředitele. Tím se 1. března stal Jaroslav Kajzr. Starostům měst, kde se nachází zdravotnická zařízení Nemocnice Pardubického kraje, jej spolu s dalšími aktuálními informacemi přijel se zástupci představenstva společnosti představit krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Společnost celý článek
1.7.

Pardubickým útulkem projdou ročně stovky psů

Útulek prošel v roce 2003 rekonstrukcí, takže vyhovuje standardům Evropské unie.

Společnost celý článek
19.11.

Romští neplatiči dostanou novou šanci na byt

Pardubická radnice se rozhodla podat pomocnou ruku hned několika romským rodinám.

Společnost celý článek
7.8.

Úmyslně vymazal data z CNC stroje, teď mu hrozí trest

Po důkladném prošetření všech okolností jim v sítu uvázl jeden ze zaměstnanců firmy.

Společnost celý článek
20.4.

Vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje

V pondělí 23. dubna 2007 od 14 hodin budou vyhlášeni „Nejlepší sportovci Pardubického kraje za rok 2006“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting