Bc. Zdravotnický záchranář

26.3.

Bc. Zdravotnický záchranář

Bc. Zdravotnický záchranář

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice nedávno – v rámci programu Specializace ve zdravotnictví – úspěšně akreditovala nový bakalářský obor Zdravotnický záchranář. Pro akademický rok 2008/2009 tak obohacuje nabídku svých studijních programů a oborů zaměřených na ošetřovatelství. Zájemci o studium tohoto nového oboru se mohou hlásit do 30. dubna tohoto roku. První část přijímací zkoušky se koná 5. června, skládá se z testu z biologie a cizího jazyka, v navazující části zkoušky se uchazeči podrobí zkouškám fyzické zdatnosti. Přijato bude celkem 35 uchazečů. Studijní obor bude vyučován ve spolupráci s královéhradeckou Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany a Zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje. Studijní plány proto obsahují nejenom předměty umožňující získat odborné dovednosti a vědomosti v oblasti zdravotnické péče, ale i takové, kterými si student osvojí specifické dovednosti nezbytné pro výkon profese záchranáře. Jedná se především o praxi a výcvik v náročných terénních podmínkách. Pro příklad můžeme uvést potápěčský kurz, odbornou stáž zaměřenou na báňskou problematiku nebo zimní týdenní soustředění v horských podmínkách s nácvikem poskytování pomoci v horském terénu. Studium je určeno uchazečům, kteří chtějí pomáhat lidem v krizových situacích, nebojí se nebezpečí, jsou vyrovnaní, rozhodní a kreativní. Studium je náročné nejenom z hlediska odborných vědomostí a dovedností, ale předpokládá i dobrou fyzickou zdatnost studentů. Získaná kvalifikace umožní absolventům pracovat ve zdravotnické záchranné službě integrovaného záchranného systému a v dalších složkách činných v záchraně života a zdraví. Otevřením nového bakalářského studijního oboru se pardubická Fakulta zdravotnických studií stává třetím vysokoškolským pracovištěm v České republice, které studijní obor Zdravotnický záchranář nabízí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.2.

Helicopter Show a Rally Show opět spojí své síly

Z motoristického programu prozrazuje zajímavosti organizátor Karel Pohner: „Areál Czech Ringu připravuje pro diváky Rally Show ty nejlepší české i zahraniční teamy z motorsportu (rally, drift, formule, okruhy, vrchy, offroad - Dakarské speciály). Chybět rozhodně nebudou závodní legendy ani historické i současné sportovní vozy a veteráni. Ukázka novinek většiny světových automobilek diváky okouzlí na Autosalon Show.“

Společnost celý článek
13.5.

Zlaté medaile v požárním útoku ve Slepoticích patří Pardubicím

Obě družstva z pardubického hasičského záchranného sboru obhájila loňské vítězství a zlaté medaile tak zůstávají „doma“. V ženském družstvu o zlato bojovaly příslušnice HZS Pardubického kraje a požární útok dámy zvládly za 29.13 s. S časem 25.50 s předběhlo všech 14 týmů pardubické mužstvo.

Společnost celý článek
20.8.

Dostihové závodiště Pardubice vsadilo na online marketingovou kampaň

Kampaň pro sezónu 2014 zahrnuje jednak tvorbu moderního webu, komunikaci s fanoušky na sociálních sítích i rozsáhlou PPC kampaň na Googlu, Seznamu a v prostředí Facebooku. Oslovení velkého množství lidí mají zajistit mimo jiné online soutěže.

Společnost celý článek
25.11.

Pardubické Vánoce

Kdo tedy zavítá o adventních víkendech na Pernštýnské náměstí, bude mít možnost vybírat z výrobků desítek řemeslníků z celé republiky, kteří budou nabízet nejen rozmanité dárky pod vánoční stromeček, ale i celou řadu staročeských pochutin a nápojů. Samozřejmostí je voňavý trdelník i vánoční punč či horká medovina.

Společnost celý článek
6.2.

Město chce zvýšit počet obyvatel dostupným bydlením

Strategii bydlení chce mít město hotovou v polovině příštího roku. Bude jasně definovat cíle a potřeby města i postup k jejich naplňování.

Společnost celý článek
17.7.

Studenti chtějí turisty nalákat na zámecké „drby“

Projekt byl přínosný jak pro zámek Slatiňany, tak pro samotné studenty. „Díky projektu jsme mohli nahlédnout do reálného světa projektování, zjistili jsme, jak jsme kreativní a jak umíme pracovat v týmu,“ říká spoluautorka projektu Barbora Kolečářová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting