Bc. Zdravotnický záchranář

26.3.

Bc. Zdravotnický záchranář

Bc. Zdravotnický záchranář

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice nedávno – v rámci programu Specializace ve zdravotnictví – úspěšně akreditovala nový bakalářský obor Zdravotnický záchranář. Pro akademický rok 2008/2009 tak obohacuje nabídku svých studijních programů a oborů zaměřených na ošetřovatelství. Zájemci o studium tohoto nového oboru se mohou hlásit do 30. dubna tohoto roku. První část přijímací zkoušky se koná 5. června, skládá se z testu z biologie a cizího jazyka, v navazující části zkoušky se uchazeči podrobí zkouškám fyzické zdatnosti. Přijato bude celkem 35 uchazečů. Studijní obor bude vyučován ve spolupráci s královéhradeckou Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany a Zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje. Studijní plány proto obsahují nejenom předměty umožňující získat odborné dovednosti a vědomosti v oblasti zdravotnické péče, ale i takové, kterými si student osvojí specifické dovednosti nezbytné pro výkon profese záchranáře. Jedná se především o praxi a výcvik v náročných terénních podmínkách. Pro příklad můžeme uvést potápěčský kurz, odbornou stáž zaměřenou na báňskou problematiku nebo zimní týdenní soustředění v horských podmínkách s nácvikem poskytování pomoci v horském terénu. Studium je určeno uchazečům, kteří chtějí pomáhat lidem v krizových situacích, nebojí se nebezpečí, jsou vyrovnaní, rozhodní a kreativní. Studium je náročné nejenom z hlediska odborných vědomostí a dovedností, ale předpokládá i dobrou fyzickou zdatnost studentů. Získaná kvalifikace umožní absolventům pracovat ve zdravotnické záchranné službě integrovaného záchranného systému a v dalších složkách činných v záchraně života a zdraví. Otevřením nového bakalářského studijního oboru se pardubická Fakulta zdravotnických studií stává třetím vysokoškolským pracovištěm v České republice, které studijní obor Zdravotnický záchranář nabízí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.6.

Gastronomické zážitky už tento víkend na Beko Fresh festivalu v Pardubicích

Tento víkend doporučujeme naplánovat si pohodu ve skvělé společnosti dobrého jídla a pití,nechat si v žaludku místo na vybrané pochoutky, vzít kamarády nebo celou rodinu a vyrazit na gurmánskou akci roku – Beko Fresh festival v areálu dostihového závodiště v Pardubicích. Aby si návštěvníci festival užili ještě víc, přinášíme festivalové desatero.

Společnost celý článek
16.1.

Ministr Jehlička navštíví Pardubický kraj

Tento pátek 18. ledna přijede na oficiální návštěvu Pardubického kraje ministr kultury Václav Jehlička.

Společnost celý článek
28.2.

Registrace poskytovatelů sociálních služeb

Chcete-li poskytovat sociální služby, musíte k tomu mít patřičné oprávnění. O registraci rozhoduje krajský úřad.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubice ocenily práci Josefa Váni

Jeho profesionalita, houževnatost a nezlomná vůle inspirovaly pardubické občany k tomu, aby jej nominovali na ocenění města.

Společnost celý článek
22.5.

Tip na akci: Pardubice přivítají český gurmánský festival

Hned na několika kuchařských podiích představí své kuchařské umění hvězdy jako Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák anebo Roman Vaněk. Pro návštěvníky je mimo jiné připravena škola čepování, barmanské show či škola kávy. Zážitkovou gastronomii zajistí molekulární mixologie, entomofágie neboli pojídání hmyzu nebo exotická kuchyně z Vietnamu či Srí Lanky.

Společnost celý článek
21.4.

Návštěva z USA u vicehejtmana

Americkou návštěvu také zaujalo nedávné zařazení Pardubického kraje mezi regiony „s nejlepší budoucností.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting