Beko Fresh festival naservíroval dva dny gastro zážitků

17.6.

Beko Fresh festival naservíroval dva dny gastro zážitků

Pardubice, 17. června 2019 – Dva dny skvělého jídla, pití, ochutnávání, zážitků, a hlavně pohody si užili návštěvníci letošního Beko Fresh festivalu v Pardubicích. Tradičně nejvíc vtipkoval Zdeněk Pohlreich a jako nejoblíbenější restauraci festivalu svým on-line hlasováním návštěvníci vybrali Dašické sklepy.
Festival skončil, ať žije festival „V Pardubicích pořádáme festival posedmé a jsme moc rádi, že si našel svoje fanoušky a věrné návštěvníky, kteří si umí festivalovou atmosféru skutečně užít. Letos jsme pro hosty festivalu vylepšili nejen nabídku, ale také odpočinkové zóny, přidali místa k sezení a velkokapacitní stan. Že to byl krok správným směrem, nám potvrzují pozitivní ohlasy. Ale jak se říká: Festival skončil, ať žije festival, takže už teď vymýšlíme upgrade na příští rok,“ říká pořadatel Beko Fresh festivalu Petr Jirásek. Novinka nadchla Kočovná škola vaření a street food – letos poprvé ve velkém měřítku a osvědčily se. Food trucky, školy vaření a street bistra jsou poměrně novým konceptem a na festivalu se kuchaři těchto podniků nezastavili. Prostě jídlo na ulici do budoucna už nebude langoš nebo párek v rohlíku, na Beko Fresh festivalu si návštěvníci vyzkoušeli, že to jde i jinak, a že skvěle „na ulici“ chutnají burgery, chlebíček s avokádem, pastrami nebo poké bowl.Klasika vs extrémy k hlavnímu pódiu spoustu lidí.
Příznivce dobrého jídla a znalce Gastromapy potěšilo vystoupení a následná autogramiáda herce a blogera Lukáše Hejlíka, který na festivalupokřtil svoji novou knihu a sobotní festivalový program zakončil Listováním. Během dvou dnů mohli návštěvníci vidět v akci také šéfkuchaře Radka Davida, také Romana Vaňka,Ivana Vodochodského nebo Santo Paganu.Kdo nevyzkoušel mořského ježka, šneka nebo saranče, jako by na festivalu nebyl. Extrémní gastronomie potěšila znalce a byla výzvou pro experimentátory - fotka s tarantulí na talíři teď zdobí nejeden instagramový profil.
Drinky, káva, pohoda Dobré víno, vychlazené pivo, koktejl nebo voňavá káva – každý si přišel na své a díky
rozšířeným odpočinkovým zónám si užil u jídla a pití nezbytnou „festivalovou“ pohodu.V pivní zóně dotvářela atmosféru živá hudba, ve vinařské zóně someliér vedl řízené degustace, Školou kávy pod vedením Roberto Trevisana si návštěvníci prošli v De Longhi coffee stage a děti se zabavily při přípravě svačinek, zdobení cupcaků či kouzelnickém
vystoupení Pana Kravaty v Haribo Mini Workshop stage.Děkujeme všem návštěvníkům za přízeň a těšíme se příští rok na viděnou!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.9.

Zrenovovaný biskupský kočár se představí veřejnosti

Dohromady polským restaurátorům kraje a města zaplatily 15 tisíc euro.

Společnost celý článek
18.10.

Do Studáneckého lesa vyrazí v nejbližších týdnech těžaři.

V korunách stromů se tak stále nachází množství suchých a ulámaných korun borovic a větví, které hrozí pádem.

Společnost celý článek
25.2.

HS Jeseníky má za sebou náročný víkend

Vzhledem k tomu, že pokračují jarní prázdniny a na horách se každý týden vystřídá veliké množství dětí, jsou sjezdové tratě doslova přeplněny.

Společnost celý článek
4.10.

Co spojuje Remosku, stavebnici Merkur a lehký kulomet vzor 26?

Patronem výstavy je 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má na starosti majetek kraje, investice a kulturu. „Naše muzeum ve Vysokém Mýtě se specializuje nejen na vysokomýtské konstruktéry, ale na technické sbírky obecně.

Společnost celý článek
13.3.

V pátek začíná svátek sauny - Saunafest 2014

V rámci Saunafestu proběhne také druhá, mezinárodní Velká cena ČR v saunových ceremoniálech. Zde se čeští saunéři utkají o přízeň poroty s těmi nejlepšími saunéry z devíti zemí světa.

Společnost celý článek
8.9.

Kolařům slouží nová cyklostezka

Na cestě mezi Borohrádkem a Holicemi začala kolařům sloužit nová cyklostezka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting