Benefiční Prima bazar podpoří stavbu kostela

1.12.

Benefiční Prima bazar podpoří stavbu kostela

Benefiční Prima bazar podpoří stavbu kostela

S nápadem uspořádat obdobu blešího trhu, který má ve světě dlouhou tradici i své milovníky, přišli pořadatelé litomyšlského Prima bazaru loni. Lidé nosili podle instrukcí opravdové „poklady", ale i nové, nevyužité přístroje z domácnosti. Tak se na jednom místě sešel rotoped, zánovní televizor, bižuterie, knihy, ale i retro porcelán, perleťový delfín ve skoku nebo rýžová souprava i s tyčinkami. Ceny byly opravdu symbolické a leckoho až zaskočily. O to víc překvapil výtěžek celé této benefiční akce na podporu stavby nového kostela v Litomyšli, který se při desetikorunových položkách vyšplhal na neuvěřitelných 26 tisíc korun. I letos pořadatelé zvou k využití této zajímavé příležitosti se pobavit a zúčastnit se - ať už jako ti, kdo něco přinášejí nebo naopak něco kupují. Prima bazar 2009 se koná tentokrát v podzimním termínu, od 30. listopadu do 4. prosince v Lidovém domě v Litomyšli. Přijímat a prodávat se budou opět dětské potřeby (hračky, knihy atd.), sportovní a hobby náčiní, dekorativní zboží (obrázky, svíčky, sklo, porcelán, vlastní výrobky, atd.), potřeby pro domácnost a chybět nesmí ani sběratelské kuriozity (známky, suvenýry z cest, kinder hračky atd.) a další. Výtěžek bude opět určen na podporu projektu stavby moderního kostela v Litomyšli. Ve spolupráci s dalšími litomyšlskými církvemi a obecně prospěšnou společností Evropské školicí centrum pořádá Církev bratrská. Více informací o benefiční akci získáte na telefonních číslech 731 209 634, 604 207 751.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

O poutavý přednes pana architekta už budou další návštěvníci připraveni, o zajímavé informace ovšem nepřijdou.

Společnost celý článek
8.11.

Výtěžek plesu Za jeden provaz pomůže seniorům

Výtěžek plesu totiž bude věnován na koupi zdravotních antidekubitních matrací pro klienty Domova pro seniory v České Třebové.

Společnost celý článek
12.8.

Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

Vedle stavebních úprav byla rovněž kompletně vyměněna elektroinstalace, IT technologie a také podlaha. Interiér veřejné části lékárny byl vybaven novým nábytkem a výdejními místy. „Ještě chceme pro zákazníky přidat další místa k sezení, aby měli k dispozici opravdu co nejlepší komfort,“ řekl ředitel Gottvald.

Společnost celý článek
20.4.

Soutěž o Vesnici roku startuje

Vítěz celostátního kola se pak stane nositelem titulu „Vesnice roku 2011“.

Společnost celý článek
11.4.

Cena kraje pro Vlastu Pavlouskovou

Oceňování dobrovolníků je především poděkováním ze jejich nezištnou práci a pomoc potřebným.

Společnost celý článek
3.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Ve středu 4. května odpoledne v Atrium paláci Pardubice na Masarykově náměstí v Pardubicích bude zahájen letošní MAJÁLES v rámci tzv. „KRÁLOVSKÉ STŘEDY“, na níž bude zvolen a slavnostně korunován nový král/královna letošního Majálesu, kterému rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig a zástupce města - primátor Statutárního města Pardubice Martin Charvát předají vládu nad univerzitou a městem na dobu majálesových oslav. Hlavní host královské středy bude pardubická kapela Ready Kirken a další. Odpolední program v Atrium paláci Pardubice začne ve 14:00 hodin, korunovace krále Majálesu proběhne v 18:00 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting