Benefiční večer pro Nepál ve Východočeském divadle

16.9.

Benefiční večer pro Nepál ve Východočeském divadle


Česko-nepálská společnosti DANEBAD, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, primátor Pardubic Martin Charvát a Východočeské divadlo vás zvou na BENEFIČNÍ VEČER PRO NEPÁL, jehož součástí bude promítání části filmu CESTA – Journey s živou hudbou v podání Komorního orchestru Univerzity Hradec Králové a výstavou fotografií cestovatele Oldřicha Bubáka Ve stínu Everestu. „Na úvod krátce zahraje také muzikoterapeutický sbor školy SVÍTÁNÍ Mlima Jua, který se svým vystoupením pokusí diváky naladit na následující filmový a hudební zážitek,“ doplňuje Lucie Nermuťová ze školy SVÍTÁNÍ.

Výtěžek slavnostního večera ve čtvrtek 17. září v Městském divadle bude věnován konkrétním lidem z postižených nepálských vesnic pod osobním dohledem předsedy DANEBAD Oldřicha Bubáka a spolupracující nepálské společnosti RMT (Royal Mountain Travel).


Snímek CESTA – Journey je uspořádán do dvou částí. První s názvem Cesta k pólu zachycuje putování autora k jižnímu, tedy geografickému pólu v Antarktidě. Druhá, jež bude prezentována v rámci benefičního večera, nese název KORA KAILASH a je cestou Oldřicha Bubáka k „duchovnímu pólu“, tedy k posvátné hoře Mount Kailash ležící v západním Tibetu.


Celý film je bez použití komentáře a doprovází ho velmi citlivě zkomponovaná hudba v podání Komorního orchestru Univerzity Hradec Králové. V souladu s ní jsou dějství členěna do jednoduchých „vět“, které mají logický a emotivní smysl. Mimořádná a fascinující bohatost obrazu jde jen zdánlivě proti hudbě a činí z filmu podmanivou podívanou. Nejen díky své neotřelosti lze filmový dokument CESTA – Journey doporučit jako zážitek všem náročným divákům,“ přibližuje Gabriela Čebišová ze spolupořádající agentury Czech Marketing.


CESTA – Journey vznikla jako jeden z realizačních výstupů projektu Z pólu na pól, jehož zakladatelem je Oldřich Bubák, který je zároveň kameramanem i producentem filmu. „Jde o fascinující osobitý dokument s výborným spojením obrazu a zvuku…, některé zvukové momenty se vsákly do obrazu natolik, že jejich výsledná kombinace na mne v určitých chvílích působila až hypnoticky! Je to dobrodružství, které vás určitě vtáhne a pohltí!“ řekl po zhlédnutí filmu Shiva Dhakal, ředitel královské horolezecko-trekingové společnosti RMT v nepálském Káthmandú.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.7.

DLAŽBA z třídy Míru se neztratí

Služby města Pardubic provádějí pro statutární město Pardubice i jeho obvody mimo jiné i práce spočívající v údržbě a opravách komunikací, kde by některé prvky vytěžené dlažby mohly najít uplatnění.

Společnost celý článek
27.7.

Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

V příštím školním roce bude město finančně podporovat 21 hradeckých studentů na středních školách, kteří jsou nadaní nebo nemajetní. Prostřednictvím Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů rozdělí více než čtyři sta tisíc.

Společnost celý článek
21.11.

Recyklační hlídka bude na školách vyučovat recyklaci

Kolektivní systém ELEKTROWIN se rozhodl tento stav napravit a spustil velkorysý projekt s názvem Recyklační hlídka.

Společnost celý článek
29.5.

,,Tyršáky,, se v neděli změní v Perníkové království

Brána perníkového království, která bude stát u vchodu do Tyršových sadů, láká malé i velké návštěvníky nejen za pohádkou.

Společnost celý článek
7.10.

Pardubické Jeptišky vycházejí na CD

Protagonistky svérázných řádových sester začaly s nahráváním písní už na konci minulé divadelní sezóny, jejich party pak zvukař Lukáš Lucky Botta přes prázdniny upravoval do finální podoby a nyní si už diváci budou moci písničky pardubických Jeptišek vychutnávat i v klidu doma a připomenout si tak příjemný divadelní zážitek.

Společnost celý článek
14.12.

V sobotu to nevyšlo, zkusil to v neděli

Sobotní neúspěch tak zřejmě přivedl jednapadesátiletého muže do dalšího z holických obchodních domů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting