Beseda se studenty o domácím násilí

29.5.

Beseda se studenty o domácím násilí

Beseda se studenty o domácím násilí

Po předchozí domluvě s vedením Střední průmyslové školy v Chrudimi jsem dnešního dne uskutečnil pro žáky třetího ročníku besedu na téma domácího násilí. Hned v úvodu jsme si popsali, co vlastně domácí násilí představuje. Že se jedná o psychické, fyzické, sexuální a ekonomické násilí od blízké osoby s cílem ublížit a získat nad obětí převahu a moc - je útokem na lidskou důstojnost, ohrožuje zdraví i život oběti - je opakované a má stupňující se tendenci - odehrává se převážně skrytě v soukromí - může směřovat od kohokoliv ke komukoliv - je nezávislé na věku, vzdělání, profesi, materiálním zabezpečení, náboženském vyznání a národnosti. V druhé části jsme se zaměřili na vykázání. Je to nástroj policie, který umožňuje v případě zjištění, že se v daném případě jedná o domácí násilí, násilnou osobu ze společného obydlí vykázat. Vykázání je preventivním opatřením směřujícím k ochraně ohrožených osob. Domácí násilí nesmí být přehlíženo a v žádném případě nijak tolerováno, proto každý, kdo má podezření, že v jeho okolí dochází k domácímu násilí, by měl na tento problém upozornit, byť i jen prostým předáním informací a kontaktů na pomáhající instituce, aby sama oběť získala informace o tom, že domácí násilí není něčím, co musí snášet.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Majitel Gočárových mlýnů představil radním návrh projektu

Se záměrem odkupu se na prosincovém výjezdním zasedání ve Svitavách 12. prosince seznámí i zastupitelé kraje. Také pro ně připraví Lukáš Smetana a jeho tým prezentaci, jak by šlo tento významný areál oživit.

Společnost celý článek
30.1.

Na osobu blízkou se již raději nevymlouvejte

Jen za poslední půlrok toto svoje právo na Dopravním inspektorátu Policie ČR Svitavy uplatnilo 32 osob v řízení o přestupku.

Společnost celý článek
18.6.

Silniční testy na ochranu lidí i zvěře

Nejen v Pardubickém kraji působí problémy v silničním provozu střety vozidel se zvěří.

Společnost celý článek
27.11.

Partnerství roku 2008 se velmi osvědčilo

O co vlastně v Partnerství roku šlo? Velmi stručně vyjádřeno šlo o sepětí školy a praxe.

Společnost celý článek
19.5.

Snoubení fantastického jídla s jedinečnými víny? Ano! Na gurmánském Bosch Fresh festivalu.

O chuťové pohárky návštěvníků se v kategorii Vinařství postará na všech festivalech 10 zástupců rozličných vinařství, které nabídnou k degustaci nepřeberné množství vín. Hlavním vinařstvím se, pro letošní ročník, nově stalo Vinařství Piálek & Jäger z Jižní Moravy. A že se jedná o partnera více než povolaného, dokazuje i fakt, že zásobuje ty nejoceňovanější české restaurace, jako michelinský Alcron nebo La Degustation Boheme, ale také například Grand Cru, Terasa u Zlaté Studně, Café Savoy, Restaurant Eska a mnoho dalších.

Společnost celý článek
11.11.

Na lanškrounském sídlišti se přemnožily kočky

Proto bude plánovaný odchyt koček avizován všemi možnými komunikačními kanály.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting