Beseda v Lukavici připomněla seniorům rizika dnešní doby

27.11.

Beseda v Lukavici připomněla seniorům rizika dnešní doby

V pondělí zavítal na obecní úřad v Lukavici zástupce Policie s koordinátorem BESIPU pro Pardubický kraj. Zde měli pravidelnou sešlost místní i okolní senioři. Již při vstupu byli přivítáni místním panem starostou i jeho zástupkyní, se kterými jsme ještě před začátkem prohodili pár slov.

Cílem si bylo  popovídat o rizikách dnešní doby, kdy všichni dobře víme, že starší občané se často stávají terčem zájmu podvodníků, zlodějů i násilníků a zranitelnější jsou mnohdy i v silničním provozu.
V první části besedy se hovořilo o tom, jak předcházet rizikům přepadení. Zde jzopakovali mimo jiné i to, že je lepší kabelku nebo tašku nosit v ruce či na rameni směrem od ulice, aby ji z vozovky nemohl někdo vytrhnout a ukrást. Při napadení je lepší neklást útočníkovi odpor, protože nikdy nevíte čeho všeho je schopen jen proto, aby získal nějaký lup.
Velmi zajímavým a žhavým tématem byly podvody. Někteří z přítomných měli tu příležitost se s podvodníky setkat. Zde se shodli všichni na jedné věci, nedůvěřovat neznámým lidem a nikoho cizího nevpouštět do svého bytu. Nic bezhlavě nepodepisovat a raději se nejprve obrátit s radou na někoho blízkého.
Ve druhé části besedy seniorům osvětlil správné chování v silničním provozu. Přecházení vozovky, jízdu na kole i chování chodců. Jak je důležité při snížené viditelnosti nosit oblečení jasných barev ukázal na názorném příkladu. Proto by si měl každý opatřit své oblečení nebo hůl nášivkami nebo nálepkami z reflexního materiálu, který ve světlech projíždějících vozidel výrazně září a je vidět na mnohem větší vzdálenost.

Závěr patřil volné diskuzi. Každý dostal nakonec i pár dárečků. Žeton do nákupního košíku, reflexní pásku a nákupní tašku s reflexními prvky. Všech patnáct přítomných občanů nám potleskem poděkovalo a bylo vidět, že s besedou byli spokojeni.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

Ušlechtilou zábavu spojili s počítačem

Malování v počítači rozvíjí počítačové dovednosti i tvůrčí schopnosti dětí, ale také jim zvyšuje sebevědomí.

Společnost celý článek
8.6.

Hejtman odstartoval Zdravou a nemocnou přírodu

Vyhlašovatelem soutěže je Pardubický kraj společně se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
24.9.

Namaluj mi beránka i za nepřízně počasí

Součástí akce bude den otevřených dveří Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež – Free klub a služby Dům na půli cesty, další soutěže, zmrzlinový stánek a skákací hrad.

Společnost celý článek
28.7.

Léto na statku

Každý pátek je možné shlédnout vystoupení folkových a country kapel.

Společnost celý článek
14.3.

Vysokoškoláci Univerzity Pardubice se poohlédnou po budoucím zaměstnavateli na veletrhu pracovních příležitostí KONTAKT 2017

„Během dne jsme připravili v doprovodném programu několik interaktivních aktivit. Například konzultaci životopisu s odborníky, zkoušku pohovoru nanečisto v délce přibližně dvaceti minut, dva workshopy nebo speciální prezentace zúčastněných firem,“ doplňuje program dne Ivana Veselá a dodává, že veletrh je určen i pro studenty nižších ročníků. Ti se mohou informovat o odborných praxích a stážích nebo si domluvit téma diplomové práce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting