Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

10.11.

Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

V páteční podvečer 5. listopadu byla v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku slavnostně zahájena výstava fotografií s názvem Umění stárnout. Autory černobílých fotografií, na nichž jsou zachyceni klienti domova, jsou členové Fotoklubu při MKK Hlinečan. Cílem výstavy je ukázat, že i ve stáří mohou být lidé veselí, usměvaví, umějí se bavit a zajímají se o svět kolem sebe. Výstavu doplňují výrobky klientů Domova seniorů Drachtinka a básně pana Fialy, který nás do své tvorby nechal na vernisáži nahlédnout i autorským přednesem. Příjemnou atmosféru dotvářeli Zpívající heligonkáři z Pardubic. Vyvrcholením večera byl křest charitativního kalendáře, který tvoří výběr z vystavovaných fotografií. Tímto slavnostním aktem byl zahájen jeho prodej. Doporučená cena kalendáře je 150 korun, horní hranice není omezena. Výtěžek z prodeje kalendáře putuje do veřejné sbírky Domova seniorů Drachtinka, vyhlášené za účelem získání finančních prostředků na vybudování bezbariérové zahrady. Výstavu jsme mohli uspořádat díky laskavé pomoci Souboru lidových staveb Vysočina a navštívit ji můžete v domku číslo popisné 362 památkové rezervace Betlém do 26. listopadu. Vstupné na ni je dobrovolné. Autory fotografií uvedených v charitativním kalendáři jsou Jaroslav Prodělal, Ladislav Vašek, Petr Pavlík, Petra Plisková, Radek Pavlík, Radek Adámek a Radovan Hampejs. Grafického ztvárnění kalendáře se bez nároku na honorář ujal pan František Solař, významnou sponzorskou pomoc poskytli společnosti Ospap, a.s. a Tiskárna H.R.G,.spol. s r.o. Výstava je úvodní akcí triády Listopadových dní kultury pro Drachtinku, která pokračuje v sobotu 20. listopadu benefičním vystoupením Marie Rottrové a vyvrcholí benefičním plesem spojeným s dobročinnou aukcí v pátek 26. listopadu. Více informací o prodejních místech vstupenek a charitativního kalendáře najdete v aktualitách na www.drachtinka.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.2.

Rozumíme islámu? aneb pojďte Pod povrch

Diskusní panel je tentokrát pořádaný ve spolupráci s občanským sdružením Most pro lidská práva Pardubice.

Společnost celý článek
2.9.

Jaké řemeslo si vybrat? Poradí projekt Hamet 2

Celá prezentační akce je zaměřena na podporu a propagaci řemesel a technického středního školství.

Společnost celý článek
18.5.

V Pardubicích byl vyhlášen MLS Pardubického kraje

„Poptávka po regionálních potravinách je stále velká, a proto mne těší, že můžeme jejich výrobce podpořit a ocenit. Doufám, že také díky tomuto ocenění obstojí na často velmi složitém a nesmlouvavém trhu,“ řekl krajský radní Václav Kroutil, zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov. „Pokud lidé najdou produkt označený jako MLS mají jistotu, že byl vyroben v našem regionu, našimi výrobci a z našich surovin,“ dodal radní Kroutil.

Společnost celý článek
30.11.

Děti nahlédly do domova trolejbusů

Již třetí setkání dětského a studentského parlamentu v tomto roce se totiž konalo v Dopravním podniku města Pardubic.

Společnost celý článek
21.11.

Svatební obřady v Pardubicích místy zpoplatní

Oddávání v pátek a v sobotu v obřadní síni radnice zůstává i nadále bez poplatku.

Společnost celý článek
1.2.

Ztracená peněženka

Hledáme svědky, kteří se ve zmíněný den dopoledne pohybovali v pardubické ulici Štrossova, a mohli by policistům poskytnout bližší informace týkající se ztracené peněženky nebo případného nálezce. Podle trestního zákoníku se totiž jedná o přečin zatajení věci, za který může pachateli hrozit až jeden rok odnětí svobody. V tomto případě by byl pachatel ten, kdo si přisvojil nalezenou cizí věc, aniž by ji vrátil zpět majiteli nebo na příslušný úřad.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting