Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

10.11.

Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

V páteční podvečer 5. listopadu byla v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku slavnostně zahájena výstava fotografií s názvem Umění stárnout. Autory černobílých fotografií, na nichž jsou zachyceni klienti domova, jsou členové Fotoklubu při MKK Hlinečan. Cílem výstavy je ukázat, že i ve stáří mohou být lidé veselí, usměvaví, umějí se bavit a zajímají se o svět kolem sebe. Výstavu doplňují výrobky klientů Domova seniorů Drachtinka a básně pana Fialy, který nás do své tvorby nechal na vernisáži nahlédnout i autorským přednesem. Příjemnou atmosféru dotvářeli Zpívající heligonkáři z Pardubic. Vyvrcholením večera byl křest charitativního kalendáře, který tvoří výběr z vystavovaných fotografií. Tímto slavnostním aktem byl zahájen jeho prodej. Doporučená cena kalendáře je 150 korun, horní hranice není omezena. Výtěžek z prodeje kalendáře putuje do veřejné sbírky Domova seniorů Drachtinka, vyhlášené za účelem získání finančních prostředků na vybudování bezbariérové zahrady. Výstavu jsme mohli uspořádat díky laskavé pomoci Souboru lidových staveb Vysočina a navštívit ji můžete v domku číslo popisné 362 památkové rezervace Betlém do 26. listopadu. Vstupné na ni je dobrovolné. Autory fotografií uvedených v charitativním kalendáři jsou Jaroslav Prodělal, Ladislav Vašek, Petr Pavlík, Petra Plisková, Radek Pavlík, Radek Adámek a Radovan Hampejs. Grafického ztvárnění kalendáře se bez nároku na honorář ujal pan František Solař, významnou sponzorskou pomoc poskytli společnosti Ospap, a.s. a Tiskárna H.R.G,.spol. s r.o. Výstava je úvodní akcí triády Listopadových dní kultury pro Drachtinku, která pokračuje v sobotu 20. listopadu benefičním vystoupením Marie Rottrové a vyvrcholí benefičním plesem spojeným s dobročinnou aukcí v pátek 26. listopadu. Více informací o prodejních místech vstupenek a charitativního kalendáře najdete v aktualitách na www.drachtinka.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.7.

Tísňová linka pro neslyšící

Nahlásit například krádež, napadení či dopravní nehodu je pro neslyšící a hluchoněmé občany velký problém.

Společnost celý článek
31.3.

Evropské finance zkrášlí centrum Letohradu

Současné sídlo úřadu v Komenského ulici je podle vedení radnice jedním z nejhorších.

Společnost celý článek
19.6.

Hladiny řek stoupají - Povodeň 2009

O víkendu budou starostové obcí průběžně informování o zhoršující se meteorologické situaci.

Společnost celý článek
24.6.

Evakuace 2009

V Pardubicích ve dnech 22. a 23. června 2009 proběhlo cvičení s názvem „Evakuace 2009“.

Společnost celý článek
13.3.

Přijďte za námi do muzea

Jarní prázdniny v Centru B.M. v Poličce. 13., 14. a 15. března od 14.00 do 16.00 hod. v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Společnost celý článek
5.9.

Příští víkend bude patřit památkám

„Stejně jako loni se mohou zájemci rozjet za památkami na růžových rekolech nebo koloběžkách, které si mohu bezplatně zapůjčit v infopointech před nádražím či u informačního centra u Zelené brány. A ani letos nechybí soutěž. Pro prvních 60 návštěvníků akce, kteří nasbírají minimálně 10 razítek do hrací karty, bude pod Zelenou bránou připravena káva zdarma,“ dodala organizátorka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting