Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

10.11.

Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

V páteční podvečer 5. listopadu byla v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku slavnostně zahájena výstava fotografií s názvem Umění stárnout. Autory černobílých fotografií, na nichž jsou zachyceni klienti domova, jsou členové Fotoklubu při MKK Hlinečan. Cílem výstavy je ukázat, že i ve stáří mohou být lidé veselí, usměvaví, umějí se bavit a zajímají se o svět kolem sebe. Výstavu doplňují výrobky klientů Domova seniorů Drachtinka a básně pana Fialy, který nás do své tvorby nechal na vernisáži nahlédnout i autorským přednesem. Příjemnou atmosféru dotvářeli Zpívající heligonkáři z Pardubic. Vyvrcholením večera byl křest charitativního kalendáře, který tvoří výběr z vystavovaných fotografií. Tímto slavnostním aktem byl zahájen jeho prodej. Doporučená cena kalendáře je 150 korun, horní hranice není omezena. Výtěžek z prodeje kalendáře putuje do veřejné sbírky Domova seniorů Drachtinka, vyhlášené za účelem získání finančních prostředků na vybudování bezbariérové zahrady. Výstavu jsme mohli uspořádat díky laskavé pomoci Souboru lidových staveb Vysočina a navštívit ji můžete v domku číslo popisné 362 památkové rezervace Betlém do 26. listopadu. Vstupné na ni je dobrovolné. Autory fotografií uvedených v charitativním kalendáři jsou Jaroslav Prodělal, Ladislav Vašek, Petr Pavlík, Petra Plisková, Radek Pavlík, Radek Adámek a Radovan Hampejs. Grafického ztvárnění kalendáře se bez nároku na honorář ujal pan František Solař, významnou sponzorskou pomoc poskytli společnosti Ospap, a.s. a Tiskárna H.R.G,.spol. s r.o. Výstava je úvodní akcí triády Listopadových dní kultury pro Drachtinku, která pokračuje v sobotu 20. listopadu benefičním vystoupením Marie Rottrové a vyvrcholí benefičním plesem spojeným s dobročinnou aukcí v pátek 26. listopadu. Více informací o prodejních místech vstupenek a charitativního kalendáře najdete v aktualitách na www.drachtinka.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.6.

Víte, že les může být ukrytý i v kostce?

Touto zábavnou a netradiční formou chtějí veřejnosti představit povolání lesníků a jejich úsilí o správné, trvale udržitelné hospodaření v českých lesích. S projektem putujeme po českých a moravských městech, v týdnu od 8. - 11. června 2015 se náš „Les v kostce“ objeví právě u vás!

Společnost celý článek
6.6.

V AFI paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

Cílem výstavy je snaha ukázat lidem nádheru vzrostlých stromů a naučit je vnímat je jako součást městské krajiny a ne jako překážky, kterých je nutné se zbavovat.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubice ocenily práci Josefa Váni

Jeho profesionalita, houževnatost a nezlomná vůle inspirovaly pardubické občany k tomu, aby jej nominovali na ocenění města.

Společnost celý článek
16.10.

Radnice je na dobré cestě ke koupi spalovny v Rybitví

Projekt společnosti AVE na zprovoznění spalovny nebezpečného odpadu v katastru obce Rybitví, jen pár desítek metrů od obytných domů a tři kilometry od Pardubic, vyvolal na Pardubicku pozdvižení již v roce 2009.

Společnost celý článek
28.3.

Krajští silničáři budou připravovat všechny přivaděče na D35 v regionu

V létě 2017 podepsal Pardubický kraj s Ministerstvem dopravy memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě a realizaci dálnice D35 v celé délce trasy po území Pardubického kraje a souvisejících investic na silniční síť. Toto memorandum garantuje kraji státní prostředky ve výši 2,7 miliardy korun.

Společnost celý článek
9.10.

Žokej Chris Collins hostem 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou

Chris Collins se narodil 19. ledna 1940 a za svůj život startoval ve stovkách dostihů. Přibližně 150 z nich dokázal proměnit ve vítězství, a to nejen ve Velké pardubické.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting