Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

10.11.

Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

Betlém: Charitativní kalendář je již v prodeji

V páteční podvečer 5. listopadu byla v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku slavnostně zahájena výstava fotografií s názvem Umění stárnout. Autory černobílých fotografií, na nichž jsou zachyceni klienti domova, jsou členové Fotoklubu při MKK Hlinečan. Cílem výstavy je ukázat, že i ve stáří mohou být lidé veselí, usměvaví, umějí se bavit a zajímají se o svět kolem sebe. Výstavu doplňují výrobky klientů Domova seniorů Drachtinka a básně pana Fialy, který nás do své tvorby nechal na vernisáži nahlédnout i autorským přednesem. Příjemnou atmosféru dotvářeli Zpívající heligonkáři z Pardubic. Vyvrcholením večera byl křest charitativního kalendáře, který tvoří výběr z vystavovaných fotografií. Tímto slavnostním aktem byl zahájen jeho prodej. Doporučená cena kalendáře je 150 korun, horní hranice není omezena. Výtěžek z prodeje kalendáře putuje do veřejné sbírky Domova seniorů Drachtinka, vyhlášené za účelem získání finančních prostředků na vybudování bezbariérové zahrady. Výstavu jsme mohli uspořádat díky laskavé pomoci Souboru lidových staveb Vysočina a navštívit ji můžete v domku číslo popisné 362 památkové rezervace Betlém do 26. listopadu. Vstupné na ni je dobrovolné. Autory fotografií uvedených v charitativním kalendáři jsou Jaroslav Prodělal, Ladislav Vašek, Petr Pavlík, Petra Plisková, Radek Pavlík, Radek Adámek a Radovan Hampejs. Grafického ztvárnění kalendáře se bez nároku na honorář ujal pan František Solař, významnou sponzorskou pomoc poskytli společnosti Ospap, a.s. a Tiskárna H.R.G,.spol. s r.o. Výstava je úvodní akcí triády Listopadových dní kultury pro Drachtinku, která pokračuje v sobotu 20. listopadu benefičním vystoupením Marie Rottrové a vyvrcholí benefičním plesem spojeným s dobročinnou aukcí v pátek 26. listopadu. Více informací o prodejních místech vstupenek a charitativního kalendáře najdete v aktualitách na www.drachtinka.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.1.

Česká komora inženýrů a techniků bude hodnotit rok 2006

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků bude hodnotit rok 2006

Společnost celý článek
9.5.

Pěkné počasí vylákalo v sobotu téměř 7 500 účastníků,

Tato akce má dlouholetou tradici, letos se konal už 40. ročník.

Společnost celý článek
12.12.

Projekt TECHNOhrátky odhalil 1 500 žákům z celého Pardubického kraje tajemství více než čtyřiceti oborů

Při rozhodování o svém budoucím povolání, jež je čeká v únoru příštího roku, se podrobně seznámili s více než čtyřmi desítkami oborů ve strojírenství, stavebnictví, gastronomii a službách včetně šestnácti, které jsou stipendijně podporované Pardubickým krajem a jejich výuku nabízí také deset vybraných středních odborných škol z Chrudimska, Pardubicka, Svitavska a Ústeckoorlicka.

Společnost celý článek
3.6.

Letošní téma králické Cihelny: Západní val 1944

Po roční odmlce se opět na Cihelně bude prezentovat Armáda ČR.

Společnost celý článek
3.4.

I pardubický registr vozidel se potýká s problémy

Vázne spojení mezi registrem a schengenským informačním systémem (SIS).

Společnost celý článek
6.3.

Známe vítěze! Rákosníčkovo hřiště letos vyroste v dalších 10 městech.

Letos rozhodlo o vítězích na 360 000 hlasů, což je o více než 100 000 hlasů více než minulý rok. Zaznamenali jsme dokonce rekord v počtu hlasů – o vítězství Havlíčkova Brodu rozhodlo neuvěřitelných 35 018 hlasů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting