Betlémské světlo rozveze vlak

12.12.

Betlémské světlo rozveze vlak

Betlémské světlo rozveze vlak

Rozvážení Betlémského světla se již stalo novodobou tradicí českých Vánoc. Velkou zásluhu na tom mají brněnští skauti, kteří stáli v roce 1990 u zrodu celé akce. S myšlenkou Betlémského světla se ve zmíněném roce seznámili na vídeňské jamborce - mezinárodním setkání skautů a skautek z celého světa a již na podzim téhož roku začali připravovat českou verzi. Z mnoha nápadů se jevily dva jako velmi nosné a životaschopné. Jednak ukázat členům skautských oddílů, že o vánocích nejde ani tak o kupu dárků a cukroví, ale o to, prožít vánoce v klidu a pohodě s těmi, které máme rádi a oni nás, že mnoho radosti mohou udělat i bez peněz svou chutí k této atmosféře přispět. A když ještě k tomu přidají skautskou službu a roznesou Betlémské světlo ve svém okolí sousedům, zjistí, kolik zajímavých lidí s různými životními příběhy kolem sebe mají. Prvním prubířským kamenem byla první jednání s železničáři o tom, zda skauty s lucernami do vlaku budou vůbec ochotni vzít. A protože při prvním rozvozu ani žádný vagon nezapálili, mohli jezdit i v dalších letech. Ohlasy na cestu prvních skautských kurýrů byly velmi potěšující. Skauti a skautky musely celou cestu vysvětlovat a vykládat nejen o Betlémském světle, ale i skautingu jak spolucestujícím, tak průvodčím. Jejich nadšení a zapálení pro věc se přenášelo na okolí a jejich zásluha na rozšíření této akce je nesporná. Letos přiveze Betlémské světlo z Vídně na brněnské hlavní nádraží souprava pendolino. Stane se tak v sobotu 15. prosince v 17.05 hodin na vleku SuperCity 74 Smetana. Z Brna pak skauti 22. prosince rozvezou novodobý symbol Vánoc vlaky po celé republice. Ve vytipovaných stanicích bude možno připálit si plamínek od místních členů Junáku. Seznam vlaků rozvážejících Betlémské světlo a další informace najdete na internetové stránce www.betlemskesvetlo.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Prezident republiky jmenuje nové profesory

V pondělí 5. listopadu v 15.00 hodin odpoledne se ve Velké aule Karolina v Praze uskuteční slavnostní ceremonie.

Společnost celý článek
9.6.

Foxconn opět zaměstnavatelem roku číslo jedna v Pardubickém kraji

Ve Foxconnu je nastaven propracovaný systém benefitů od firemního vzdělávání a možnosti rozvíjet svou kariéru přes volnočasové aktivity až po dotované stravování. Tento balíček benefitů, který se neustále rozšiřuje, zaměstnanci velmi oceňují. Oceňují jej ale i odborníci! „Mezi jednoznačně nejpopulárnější benefity patří možnost využití dotovaného stravování. Zaměstnanci ale hojně využívají i příspěvky na dopravu a slevy na jízdné, zvýhodněné mobilní tarify, vzdělávací programy a jazykové kurzy, nebo možnost účasti na akcích pro zaměstnance a jejich rodiny, které pořádáme několikrát do roka. Kolegům s malými dětmi nabízíme také možnost příspěvku na letní tábory apod.,“ dodává Jitka Kratochvílová.

Společnost celý článek
19.3.

Den otevřených dveří v Domově Simeon

Posláním odlehčovací služby Domova Simeon je poskytování sociální péče, ubytování a celodenní stravy dospělým lidem, kteří mají z důvodu věku, zdravotního postižení či dlouhodobé nemoci problém s péčí o sebe a kteří se na přechodnou dobu, maximálně 3 měsíců, ocitnou bez pomoci a podpory členů rodiny či blízkých osob, kteří o ně běžně pečují.

Společnost celý článek
8.10.

Říjen se v královéhradeckém OC Futurum ponese na vlnách jazzu

Výstava fotografií je unikátní příležitost, jak nahlédnout do světa jazzu prostřednictvím objektivů jednotlivých autorů. Tedy zcela jiným způsobem, než pouhým poslechem. Mezi letošními třiceti nejlepšími finalisty soutěže jsou autoři z celého světa, včetně dvou fotografů z České republiky – Jana Mihalička a Taťány Kurkové.

Společnost celý článek
3.1.

Silver A v paměti tří generací

Výsadek Silver A byl na území protektorátu Čechy a Morava shozen 29. prosince 1941 společně s výsadkem Anthropoid.

Společnost celý článek
4.11.

Kraj převzal litomyšlské Portmoneum

„Portmoneum je ojedinělá památka evropského významu a teprve díky Ladislavu Horáčkovi se stala také ohromnou turistickou atrakcí. Bylo jasné, že podobně osvícený soukromý majitel a filantrop jako pan Horáček se bude hledat jen těžko, a proto jsem navrhl Zastupitelstvu odkoupení Portmonea. Koupě byla letos 22. září na jednání schválena a já doufám, že dnešním dnem začíná další etapa v historii tohoto domu, která ho ještě více otevře naší i zahraniční veřejnosti,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting