Běžci vzpomínali na události před 70 lety

29.5.

Tradiční běžecká Cena Nasavrk se letos poprvé běžela jako AVE půlmaratón po trati z Nasavrk do Ležáků a zpět. Přesně v den 70. výročí atentátu na říšského protektora Heydricha, po kterém následovala likvidace obce Ležáky, odstartovali běžci směrem k památníku obětí místních obyvatel. Spolu s nimi uctil památku zastřelených i krajský radní Václav Kroutil. „Tento ročník Ceny Nasavrk je výjimečný svou délkou, ale také historickou vzpomínkou. Běžci probíhali památným územím, kde na každého padá trochu tíseň. Ale na druhé straně jsem rád, že se dnešní den vydařil, viděli jsme tu řadu vynikajících sportovních výkonů a proběhnout se v lidovém běhu přišel rekordní počet zejména mladých lidí, včetně maminek s kočárky a se psy,“ komentoval dění v Nasavrkách radní Kroutil. Příčky nejvyšší obsadili zahraniční běžci Bowen Mojzis Kipkosgei z Keni, Said Azouzi z Maroka a Erkolo Ashenafi z Etiopie. Nejrychlejší ženou byla Keňana Jerotich Cheboi. Raritou mezi běžci půlmaratonu byli 85letý Jiří Soukup, který úspěšně dokončil trať čtvrthodiny před limitem a také naše nejstarší běhající žena 74letá Dana Ellingerová. Většina účastníků si pochvalovala místní kopce i novou délku trati. Upomínkou jim tentokrát byla pamětní medaile ve tvaru ležáckých pomníčků.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.11.

Ministryně obrany navštíví Pardubický kraj

Ve čtvrtek 15. listopadu 2007 navštíví Pardubický kraj ministryně obrany Vlasta Parkanová.

Společnost celý článek
21.4.

Hejtmani apelují na ministra Bursíka a vládu

Hrozí, že po roce 2010 dojde k dramatickému zvýšení ceny vodného a stočného pro více než tři miliony obyvatel.

30.5.

Dny chleba 2014 a národní soutěž Chléb roku 2014

Odborníci z pekařského a cukrářského Svazu jsou připraveni médiím poskytnout zajímavé rozhovory na téma výroby dobrého chleba, kvality pekařských výrobků, či aktuálních trendů ve výrobě a na trhu pekařských výrobků.

8.9.

Změní se péče o ohrožené děti

Cíl je jasný: udělat změny a opatření tak, aby se maximálně rozšířila rodinná pěstounská péče.