Bezpečné léto v Pardubickém kraji

1.7.

Bezpečné léto v Pardubickém kraji

V rámci preventivní bezpečnostní akce Ústředního automotoklubu České republiky byla dnes hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým zahájena letní bezpečnostní kampaň Bezpečné léto v Pardubickém kraji. Cílem této dvouměsíční akce je především upozornit řidiče na možná rizika nebezpečné a nezodpovědné jízdy a podnítit v řidičích ohleduplnost.
 
„Jedná se o druhý ročník kampaně, která měla mezi širokou veřejností velký ohlas, a nejen proto jsme se ji rozhodli zopakovat. Připomínat si a medializovat problematiku nebezpečné jízdy je podle mého názoru nezbytné stále, což dokazují aktuální čísla nehodovosti,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Z toho důvodu jsem opakovaně jednal se zástupci ministerstva dopravy a na září tohoto roku je plánována studie, která má za cíl zjistit možnosti rozšíření stávající silnice I/35 o takzvané střídavé třípruhy,“ dodal hejtman Netolický.
 
V rámci akce Jezdi bezpečně! si mohli návštěvníci na Komenského náměstí vyzkoušet otočný či posuvný simulátor nárazu, automobilový nebo cyklistický trenažér. Pro malé návštěvníky bylo připraveno dětské dopravní hřiště.
 
Kampaň Bezpečné léto v Pardubickém kraji startuje 1. července a potrvá celé letní prázdniny. V rámci preventivní akce bude celé léto zvýšen dohled vozidel Policie České republiky nejen po celé trase silnice I/35, ale také na ostatních místech v kraji. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Zákon o střetu zájmů vyžene zájemce o komunální politiku, obávají se radní

S problémy, které současné znění zákona přináší, seznámili přítomné novináře hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta městyse Dolní Čermná Petr Helekal a manažerka Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko Lenka Bártlová.

Společnost celý článek
19.8.

Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

Pardubice budou vyznačeny na tzv. zelené dálniční cestě začínající už v Praze.

Společnost celý článek
23.8.

Stavba roku – hlasování veřejnosti je srdeční záležitostí

„Porota soutěže složená z odborníků už v létě všechny stavby navštívila, každý člen si je obodoval a čeká nás závěrečné setkání, kde probereme poslední detaily před vyhlášením jednotlivých kategorií. To se uskuteční 19. září od 17,30 hodin v sále Jana Kašpara v Pardubicích,“ řekl předseda poroty, 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
13.7.

Tábor plný detektivů

Děti ve věku od 7 do 15 let v jeho průběhu plní různé úkoly a luští záhady v podobě detektivních příběhů s otevřeným koncem.

Společnost celý článek
12.2.

Kraj pokračuje v boji o dvě špičková zdravotnická centra

Kraj současně zvažuje, jaké učiní právní kroky, neboť rozhodnutí nejsou opřena o žádný právní předpis.

Společnost celý článek
26.5.

Těžká nehoda autobusu a vlaku ve Všestarech

Bezprostředně po ohlášení události na místo vyrazili profesionální hasiči z Hradce Králové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting