Bezpečné léto v Pardubickém kraji

1.7.

Bezpečné léto v Pardubickém kraji

V rámci preventivní bezpečnostní akce Ústředního automotoklubu České republiky byla dnes hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým zahájena letní bezpečnostní kampaň Bezpečné léto v Pardubickém kraji. Cílem této dvouměsíční akce je především upozornit řidiče na možná rizika nebezpečné a nezodpovědné jízdy a podnítit v řidičích ohleduplnost.
 
„Jedná se o druhý ročník kampaně, která měla mezi širokou veřejností velký ohlas, a nejen proto jsme se ji rozhodli zopakovat. Připomínat si a medializovat problematiku nebezpečné jízdy je podle mého názoru nezbytné stále, což dokazují aktuální čísla nehodovosti,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Z toho důvodu jsem opakovaně jednal se zástupci ministerstva dopravy a na září tohoto roku je plánována studie, která má za cíl zjistit možnosti rozšíření stávající silnice I/35 o takzvané střídavé třípruhy,“ dodal hejtman Netolický.
 
V rámci akce Jezdi bezpečně! si mohli návštěvníci na Komenského náměstí vyzkoušet otočný či posuvný simulátor nárazu, automobilový nebo cyklistický trenažér. Pro malé návštěvníky bylo připraveno dětské dopravní hřiště.
 
Kampaň Bezpečné léto v Pardubickém kraji startuje 1. července a potrvá celé letní prázdniny. V rámci preventivní akce bude celé léto zvýšen dohled vozidel Policie České republiky nejen po celé trase silnice I/35, ale také na ostatních místech v kraji. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

Větší komfort pro cestující a zachování rozsahu železniční dopravy. Kraj jedná s dopravci o smlouvě na příštích deset

Pardubický kraj tak pokračuje v jednáních s železničními dopravci o podmínkách pro zajištění dopravní obslužnosti po roce 2018 na dalších deset let.

Společnost celý článek
6.3.

Krokodýlí maso, žáby či cvrčci? BOSCH FRESH FESTIVAL nabídne nevšední lahůdky ve čtyřech městech

Možnost ochutnat skvělou gastronomii si opět nenechají ujít desetitisíce lidí z celé republiky. Města Plzeň, Pardubice, Praha a Brno se během víkendů stanou místem vysoké kulinařiny z různých koutů světa. Největší gurmánský festival má letos několik novinek. Kromě hlavního pódia s bohatým programem, kde vystoupí kuchařská esa jako Zdeněk Pohlreich, Roman Vaněk, Marcel Ihnačák nebo Oldřich Sahajdák, se mohou návštěvníci těšit i na workshop stage nebo nově na pódium, které bude věnováno pražení kávy.

Společnost celý článek
29.4.

Fakultní nemocnice v HK bude vyplácet náborové příspěvky

V páté největší nemocnici v zemi jsou v současné chvíli potřeba především lékaři z oborů onkologie, patologie, stomatologie či nukleární medicíny. Situace se ale mění v závislosti na plánovaných nebo neplánovaných odchodech lékařů jako jsou například zahraniční stáže, nebo odchody na mateřskou dovolenou.

Společnost celý článek
9.6.

Souboj o prestižní titul Vesnice roku 2010 začal

Z Chrudimska jsou přihlášeny do krajského kola čtyři vesnice a z Ústeckoorlicka pouze tři.

Společnost celý článek
8.6.

Pochodeň dnes přinese do Pardubic Radovan Somík

Hořící pochodeň donese do cíle etapy Radovan Somík, jehož střela do vítkovické branky.

Společnost celý článek
31.1.

Jak dál s halou v České Třebové? Kraj by měl do 14 dní znát nezávislý posudek na řešení rekonstrukce

„I přesto, že prozatím naši zástupci, ani zhotovitel stavby nemohou pracovat přímo na místě, jelikož až do středy by zde měly probíhat policejní práce týkající se vyzvednutí spadlých vazníků, tak nadále řešíme, jaký bude další osud haly,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že již ve čtvrtek by se měl na místě uskutečnit kontrolní den za účasti všech zainteresovaných subjektů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting