Bezpečnostní rada kraje má nový krizový plán

1.2.

Bezpečnostní rada kraje má nový krizový plán

Noví členové bezpečnostní rady byli jmenování sice hned po ustavujícím zastupitelstvu v listopadu 2012, ale na svém prvním plánovaném jednání v tomto volebním období se sešli až dnes na krajském ředitelství policie.

Pod vedením hejtmana Martina Netolického, který bezpečnostní radě předsedá, projednali kromě jiného zprávy o činnosti všech složek integrovaného záchranného systému a schválili nový krizový plán.

     „Bezpečnostní rada je důležitým orgánem kraje pro přípravu na krizové situace a jejich řešení. Doufám, že se v příštích letech bude scházet pokud možno jen na naplánovaných akcích, ale pokud bude třeba, tak že budeme schopni stejně jako v minulosti rychle a účinně řešit nastalé události,“ konstatoval hejtman Netolický. Jeho podpis potom stvrdil také nový krizový plán, který odpovídá novele krizového zákona a který bude platit od 1. února.


     „Zabývali jsme se také tématy cvičení pro současné volební období. Chtěli jsme, aby cvičení byla různorodá, odpovídala tomu, co se v dnešní době může stát a všechny složky IZS tak prokázaly svoji připravenost. Proto mezi nimi bude třeba simulace velké dopravní nehody s množství raněných osob, řešení násilného kriminálního činu nebo rozsáhlé povodně na území třech obcí s rozšířenou působností,“ prozradil další člen bezpečností rady za Pardubický kraj, Václav Kroutil.

     Závěr jednání byl věnován podrobnostem k právě probíhajícím zemním pracím v okolí areálu společnosti Paramo Pardubice, kdy existuje riziko nálezu nevybuchlých leteckých bomb z druhé světové války a nezbytné evakuace obyvatelstva.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.9.

Iniciativa pozvala veřejnost do prostoru Červeňák a zájem byl velký Tisková zpráva Iniciativy Přírodní park Červeňák

S blížícími se komunálními volbami se území dostává i pozornosti politiků, hlásí se k němu na billboardech i na sociálních sítích. “Jsme rádi, že se Červeňák stal před komunálními volbami tématem pro mnoho politiků. Je pro nás ale těžké uvěřit upřímnému dojetí některých stávajících zastupitelů, které už tři roky přemlouváme, aby se o věc zajímali,” říká Ivan Hoza, pedagog a přírodověc.

Společnost celý článek
25.5.

Státní dotace pro hokejbalové mistrovství by neměla být ohrožena. Jsme připraveni pomoci, říká hejtman Netolický

S organizačním týmem jsem o celé věci jednal a nabídl jsem, že pokud bude ohrožena dotace z MŠMT, tak bychom byli schopni z krajského rozpočtu pomoci navíc částkou 500 tisíc korun, přičemž v současné době podporujeme mistrovství jedním milionem. Je to však pouze za situace, pokud by státní dotace nebyla z různých důvodů přidělena,“ řekl Netolický.

Společnost celý článek
24.10.

Hrozí mu až tři roky ve vězení.

Dechová zkouška na alkohol byla pozitivní s výsledky 1,8 a 1,82 promile, dále motocykl nebyl registrován v evidenci vozidel a nakonec samotný řidič není držitelem příslušné skupiny řidičského oprávnění pro daný motocykl.

Společnost celý článek
6.4.

Absolvoval "prestižní" kurz u FBI

Kurzy Národní Akademie FBI jsou pořádány pro policejní složky už od roku 1935. Pro zahraniční „studenty“ se jejich dveře otevřely v roce 1962.

Společnost celý článek
27.10.

Obyvatelé Přelouče se zapojili do projektu finanční gramotnosti

Metodiku pro finanční gramotnost postavili lektoři na základě programu Rozumíme penězům, realizovaným na základních školách již od roku 2006. Proškolením v oblasti financí již prošlo více než 21 tisíc žáků, přes 2500 pedagogů a další tisíce lidí produktivního věku z široké veřejnosti.

Společnost celý článek
4.12.

Hamletem bude v Pardubicích Josef Pejchal

Inscenace prvního kvarta, neboli „krátkého“ Hamleta je v Čechách naprosto ojedinělá.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting