Bezplatné univerzitní studium. Kraj chce pomoci k lepšímu životu studentům ze Zakarpatské Ukrajiny.

31.1.

Bezplatné univerzitní studium. Kraj chce pomoci k lepšímu životu studentům ze Zakarpatské Ukrajiny.

Hejtman Martin Netolický jednal s děkanem Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové Josefem Hynkem o možnosti zajistit pro dva vybrané studenty ze Zakarpatské oblasti na Ukrajině bezplatné studium vybraných oborů. Mohlo by se tak jednat o další rozšíření spolupráce kraje s jeho partnerským regionem, který byl součástí prvorepublikového Československa. Vybraní studenti by měli nastoupit od příštího akademického roku.
„Ačkoliv se jedná o nabídku univerzity mimo náš region, tak uděláme maximum, abychom pomohli dvěma studentům či studentkám de facto změnit život tím, že jim bude bezplatně umožněno studium na české univerzitě. V rámci stipendijního programu umožňuje univerzita nejen bezplatně studovat v anglickém jazyce, ale také vyplácí měsíční stipendium, které studentům vystačí na pokrytí všech životních nákladů. Vzhledem k situaci na Ukrajině je toto velká příležitost, jak zajistit lepší život nejen daným studentům, ale potažmo celým jejich rodinám,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Využijeme proto našich kontaktů v Zakarpatí, abychom pro univerzitu vytipovali možné vhodné uchazeče, kteří by od příštího akademického roku mohl na Fakultě informatiky a managementu studovat. Věřím, že zájem bude velký,“ doplnil hejtman Netolický.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.8.

Zelení: zprovoznění spalovny je krok zpět

Krátce po koupi spalovny se Rakušané nechali slyšet, že nový provoz plánují rozjet až v roce 2010.

Společnost celý článek
12.8.

Obviněn byl další dealer “perníku“

Část drogy mládenec použil pro svoji potřebu, neboť sám je již dlouholetým uživatelem.

Společnost celý článek
31.3.

Když nemůže na souseda, tak …

Podle závažnosti případu hrozí tomu, kdo by týral nebo usmrcoval zvířata, pokuta, popřípadě až odsouzení k odnětí svobody.

Společnost celý článek
3.6.

Tanec s roboty

Zájezd do Francie byl pro všechny účastníky nejen odměnou, ale i další motivací pro práci na projektech.

Společnost celý článek
30.1.

Pomozte Pardubicím získat Rákosníčkovo hřiště!

„V Polabinách bydlí velké množství rodin s malými dětmi. Kde jinde než právě zde, na největším pardubickém sídlišti, by bylo nejvíc využíváno,“ řekl náměstek primátorky František Brendl. Hlasovat pro hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun může kdokoliv na internetových stránkách projektu Rákosníčkova hřiště www.lidl-rakosnickova-hriste.cz

Společnost celý článek
12.6.

Pardubická nemocnice chystá svůj den a nabídne i filmovou tečku

Pro návštěvníky bude opět připravena Karta zdraví s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR, na níž mohou sbírat razítka za absolvovaná vyšetření či návštěvy poraden v rámci této akce. Každý, kdo nasbírá alespoň tři razítka, bude zařazen do slosování o věcné ceny – třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo balíčky z lékárny. Losování proběhne večer před filmovou projekcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting