Bezplatné univerzitní studium. Kraj chce pomoci k lepšímu životu studentům ze Zakarpatské Ukrajiny.

31.1.

Bezplatné univerzitní studium. Kraj chce pomoci k lepšímu životu studentům ze Zakarpatské Ukrajiny.

Hejtman Martin Netolický jednal s děkanem Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové Josefem Hynkem o možnosti zajistit pro dva vybrané studenty ze Zakarpatské oblasti na Ukrajině bezplatné studium vybraných oborů. Mohlo by se tak jednat o další rozšíření spolupráce kraje s jeho partnerským regionem, který byl součástí prvorepublikového Československa. Vybraní studenti by měli nastoupit od příštího akademického roku.
„Ačkoliv se jedná o nabídku univerzity mimo náš region, tak uděláme maximum, abychom pomohli dvěma studentům či studentkám de facto změnit život tím, že jim bude bezplatně umožněno studium na české univerzitě. V rámci stipendijního programu umožňuje univerzita nejen bezplatně studovat v anglickém jazyce, ale také vyplácí měsíční stipendium, které studentům vystačí na pokrytí všech životních nákladů. Vzhledem k situaci na Ukrajině je toto velká příležitost, jak zajistit lepší život nejen daným studentům, ale potažmo celým jejich rodinám,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Využijeme proto našich kontaktů v Zakarpatí, abychom pro univerzitu vytipovali možné vhodné uchazeče, kteří by od příštího akademického roku mohl na Fakultě informatiky a managementu studovat. Věřím, že zájem bude velký,“ doplnil hejtman Netolický.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.3.

Když se řekne „životní prostředí“…

Když mají Evropané označit nejvýznamnější ekologický problém současnosti, s přehledem „vítězí“ změny klimatu.

Společnost celý článek
6.5.

Burza filantropie vyhrála 3. místo v evropské inovační soutěži

Porota ve svém rozhodnutí na Burze filantropie oceňuje, že: „Soukromé firmy, veřejná správa a neziskové organizace se setkávají, aby společně diskutovaly o různých sociálních projektech a podpořily projekty ve svém kraji. Může se jednat o podporu finančního charakteru, věcné dary nebo různé služby. Inovační rámec umožňuje, že se tyto různé „světy“ nejen potkávají, ale navzájem i sbližují.“

Společnost celý článek
18.10.

Začal desátý Týden pro seniory

Na úterý je připraven koncert Karla Štědrého, začíná v 17:00 v Hronovické ulici. Ve středu je „den Buchtyády,“ která začíná v Seniorcentru ve 14:00.

Společnost celý článek
16.9.

AVE CZ se spalovnou v Rybitví opět neuspěla

Předložená investiční akce navíc není v souladu s plánem odpadového hospodářství Pardubického kraje

Společnost celý článek
30.9.

Pardubický kraj podepsal v ateliérech na Barrandově smlouvu o spolupráci

Pardubický kraj nabízí program na podporu audiovizuální tvorby, která je celá nebo alespoň částečně realizovaná na území Pardubického kraje. „Jsme první z krajů vyhlašujících filmový grant, kterým chceme podpořit filmové tvůrce, kteří zvažují výběr lokality pro natáčení. Vzhledem k rozmachu filmové turistiky, nám mohou natočené snímky pomoci v rozvoji cestovního ruchu. Navíc filmaři u nás v kraji utratí minimálně jeden a půl násobek částky, kterou od nás získají. Tím ekonomicky pomohou i jednotlivým oblastem, ve kterých budou natáčet,“ uvedl radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný. „Podpora je určena na tvorbu celovečerního nebo dokumentárního filmu, ale také televizního seriálu,“ upřesnil René Živný.

Společnost celý článek
11.5.

Na Helicoptershow je očekávána rekordní návštěvnost

Hradec se stal středoevropským městem vrtulníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting