Bilancujme s hasiči Pardubického kraje

31.12.

Bilancujme s hasiči Pardubického kraje

Bilancujme s hasiči Pardubického kraje

Již nyní mohou bilancovat rovněž hasiči Pardubického kraje. Ačkoliv do konce roku 2009 zbývá ještě několik hodin, a statistika se tudíž může i výrazně změnit, přesto již nyní nabízejí hasičští záchranáři trochu čísel. Hasiči Pardubického kraje v tomto roce likvidovali celkem 645 požárů, což je o 66 požárů méně než v roce 2008. Mezi největší lze jednoznačně zařadit požár bývalé hájovny v obci Spojil na Pardubicku, kde se škoda vyšplhala na 4,9 milionů korun. Ohnivý kohout zde zaúřadoval 15. února a na operační a informační středisko hasičů byla událost ohlášena v 6.55 hodin. Hořelo v novostavbě, která byla přibližně tři roky užívána. Na místě zasahovaly také dobrovolné jednotky hasičů ze Sezemic a Spojila. V červenci zasahovali hasiči u požáru kombajnu nedaleko obce Krasíkov v okrese Ústí nad Orlicí. Plameny tady způsobily škodu za 5 milionů korun. Jeden z největších požárů letošního roku způsobil blesk. Bouřka, která se přehnala v noci z neděle 2. srpna na pondělí 3. srpna, způsobila opravdu nemalé škody. Blesk, který udeřil po půlnoci do nově zrekonstruovaného domu v Třebosicích na Pardubicku, způsobil škodu za 7 milionů korun. U třebosického požáru zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Chrudim a Pardubice a dobrovolné jednotky hasičů z Chrudimi, Třebosic a Heřmanova Městce. Uchránit se zde podařilo majetek za tři miliony korun. Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali v roce 2009 rovněž u 1235 dopravních nehod. V porovnání s rokem 2008 je to o 182 výjezdů méně. Na další čísla ze statistiky, do které se počítají i technické a technologické pomoci nebo úniky nebezpečných látek, technické havárie či živelní pohromy nebo plané výjezdy, si počkáme až se za pár hodin definitivně uzavře rok 2009.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.3.

Letecky z Pardubic do italské Pescary?

Ve dnech 25.a 26. března 2007 navštívil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek partnerský region v Itálii

Společnost celý článek
6.1.

Spalovna v Rybitví - podruhé

Postoj krajské samosprávy ani jednotlivých členů rady se k problematice spalování nebezpečných odpadů v Pardubicích nezměnil.

Společnost celý článek
27.2.

Investice do Příhrádku v Pardubicích

Do Pardubic přijel v pondělí 26. února 2007 náměstek ministra kultury Jaromír Talíř.

Společnost celý článek
12.11.

Pardubická univerzita slaví i vzpomíná

Při příležitosti státního svátku připravila Univerzita Pardubice na čtvrtek 12. a pátek 13. listopadu již tradičně řadu akcí

Společnost celý článek
15.6.

Na vrtulníkové show se bude závodit ve vzduchu i na zemi

Diváci navíc uvidí i unikátní závod vrtulníku s motorkou, která bude tentokrát v rukou Karla Abrahama, jediného českého účastníka prestižních závodů MOTO GP,“ zdůrazňuje Tomáš Suchánek, předseda představenstva společnosti DSA.

Společnost celý článek
29.11.

Budou krajská ředitelství policie ve všech krajích?

Kraje chtějí, aby v rámci reformy policie vznikla krajská ředitelství ve všech čtrnácti krajích České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting