Blesk zapálil chovnu prasat

20.6.

Blesk zapálil chovnu prasat

Blesk zapálil chovnu prasat

Blesková bouřka zasáhla během čtvrtečního odpoledne i část Pardubického kraje. V Morašicích na Svitavsku krátce po 17 hodině zasahovala profesionální jednotka hasičů z Litomyšle a dobrovolní hasiči z Morašic. Bylo nutné zde zlikvidovat nánosy zhruba 10cm vrstvy bahna na silnici po silném dešti. Hasiči očistili a omyli vozovku a poté se vrátili na stanici. V 18.05 hodin byly čtyři hasičské jednotky přivolány k požáru chovny prasat do Orlického Podhůří. Hasiči po příjezdu zjistili, že došlo k zahoření slámy v jednom kotci pro odchov prasat o velikosti 8 x 8 m (viz obrázek č. 1, 2, 3). Hasiči provedli částečnou evakuaci zvířat. Požár byl lokalizován v 18.26 hodin a zcela zlikvidován v 19.08 hodin. Na místě uhynula čtyři selata. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Uchránit se podařilo okamžitým zásahem majetek za čtyři miliony korun. Požár způsobil s největší pravděpodobností úder blesk a to i přes to, že objekt byl vybaven hromosvodem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.11.

V Tyršoých sadech začali pracovat i dřevorubci

„Revitalizace Tyršových sadů je naplánována tak, aby se obešla i bez kácení těchto stromů. Během příprav revitalizace jsme nevěděli, zda povolení na kácení dostaneme či nikoliv. Naštěstí nám ho úřad v Přelouči vydal, díky tomu můžeme těchto 69 nebezpečných, nemocných a dosluhujících stromů pokácet a nahradit více než dvěma stovkami zdravých a vzrostlých stromů,“ uvedl náměstek primátorky František Brendl. Kácení zajistí Služby města Pardubic.

Společnost celý článek
4.8.

České výrobky se dovážejí z ciziny stále častěji

Robert Nový také rozjel velkou vlasteneckou kampaň za české výrobky.

Společnost celý článek
24.2.

Chcete podnikat na Pardubicku? Nejlépe v Pardubicích samotných!

Kvalitní hospodaření, otevřená komunikace a nízké poplatky Pardubice jistě do velké míry těží ze svého majoritního postavení v regionu, ale i o město s kvalitním hospodářským zázemím je nutno se dobře starat.

Společnost celý článek
1.10.

Kraj a ministr nadělovali

Pondělí 29. září bylo v Pardubickém kraji ve znamení nadělování dárků.

Společnost celý článek
7.5.

Konference „Pardubice pro Izrael“

V pátek 4. května 2007 přijal vicehejtman Roman Línek pana Johannese Gerloffa, německého žurnalistu žijícího v Izraeli.

Společnost celý článek
11.8.

Mobilní zpravodajské studio TV Prima v Pardubicích

O víkendu 16. a 17. srpna bude na Pernštýnském náměstí pro návštěvníky připravena řada atrakcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting