Bobr odhalil 25 nelegálů

6.4.

Bobr odhalil 25 nelegálů

V pátek 1. dubna v podvečer vyvrcholila v Královéhradeckém a Pardubickém kraji pětidenní celostátní akce s názvem „BOBR“. Celníci kontrolovali legální zaměstnávání cizinců v odvětvích zpracovávání odpadu, potravinářské výroby či v logistických centrech a ověřovali, zda cizinci mají v pořádku jejich pracovně-právní vztahy. "Celníci při svých kontrolách navštívili 14 předem vytipovaných provozoven a zkontrolovali celkem 96 cizinců, z nichž 25 v šesti podnicích pracovalo nelegálně. Svěřenou práci totiž vykonávali bez pracovního povolení nebo v rozporu s ním. Zákon o zaměstnanosti tak porušilo 16 Ukrajinců, 8 Moldavců a jeden občan Makedonie," uvedla tisková mluvčí Celního ředitelství v Hradci Králové Jitka Fajstavrová. Zjištěný a ukončený případ nelegální zaměstnanosti celníci předají příslušnému úřadu práce, který může ve správním řízení uložit zaměstnavateli finanční postih až do výše pěti milionů korun. Ani samotní zaměstnanci ovšem nemusí vyváznout bez potrestání, ze zákona jim hrozí pokuta až do deseti tisíc korun. "V rámci nové kontrolní kompetence, kterou celníci vykonávají od počátku tohoto roku, dále zjišťovali, zda zaměstnavatelé plní informační povinnost směrem k úřadu práce u svých zaměstnanců ze zemí Evropské unie. Zjistili pouze jedno pochybení ze strany zaměstnavatele u osoby polské státní příslušnosti. V tomto případě je zaměstnavatel vystaven pokutě až do výše pětiset tisíc korun," dodala mluvčí. V minulém roce celníci na východě Čech odhalili porušení zákona o zaměstnanosti u 222 cizinců z celkově 758 zkontrolovaných. Mezi nelegálně pracujícími tvořili suverénně největší skupinu Ukrajinci a na pomyslném žebříčku za nimi pak následovali lidé z Vietnamu, Moldavska, Makedonie, Arménie, Rumunska a Bangladéše. Celníci směřovali své kontroly do stavebnictví, zemědělství, gastronomie, obchodu a služeb a jiných odvětví, ve kterých na základě vlastních poznatků zjistili nejvyšší počet nelegálně zaměstnaných cizinců.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.11.

Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

Jedním z klíčových témat plenárního zasedání jsou aspekty globální finanční a hospodářské krize.

Společnost celý článek
25.1.

Budoucnost silnice R35 a letiště v Pardubicích

Kudy povede její skutečná trasa a co změní na podobných sporech s majiteli pozemků nový zákon?

Společnost celý článek
17.9.

V Poličce zavzpomínají na rok 1938.

Zajímavá je i mapa, kde je přesně zakreslena demarkační linie, která tu vedla. Přestože jde o téma smutné, výstava se mi moc líbí“ řekla jedna z návštěvnic vernisáže výstavy.

Společnost celý článek
14.12.

Východočeské divadlo k Vánocům nadělí Živý obraz

Živý obraz pojednává o Michaelovi a Vilmě, přepracovaném manželském páru, jehož problémy má vyřešit angažmá uklízečky Natalji, jež se postupně stává nepostradatelnou součástí rodiny. Funguje jako trpělivý zpovědník, hromosvod všech konfliktů a zároveň jako vysněná performerka konceptuálního umělce a Vilmina šéfa Serge Haulupy.

Společnost celý článek
21.1.

Informace k přijímacím zkouškám bude mít každý

Informaci o přijímacích zkouškách, včetně stanovení kritérií, vyhlásí ředitelé jednotlivých škol nejpozději 31. ledna 2011.

Společnost celý článek
10.7.

Svitavy se stanou mekkou hasičského sportu

S napětím budeme sledovat také výkony výborných jednotlivců, například Tomáše Vlčka v běhu na 100 metrů s překážkami a Jana Gáška také v krátkém běhu a ve výstupu na věž. Z Pardubického kraje máme želízko v ohni v osobě Martina Lidmily z SDH Zbožnov, který letos přešel do kategorie juniorů. Rozhodně patříme ke světové špičce,“ zdůrazňuje Josef Bidmon.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting