Bobr odhalil 25 nelegálů

6.4.

Bobr odhalil 25 nelegálů

V pátek 1. dubna v podvečer vyvrcholila v Královéhradeckém a Pardubickém kraji pětidenní celostátní akce s názvem „BOBR“. Celníci kontrolovali legální zaměstnávání cizinců v odvětvích zpracovávání odpadu, potravinářské výroby či v logistických centrech a ověřovali, zda cizinci mají v pořádku jejich pracovně-právní vztahy. "Celníci při svých kontrolách navštívili 14 předem vytipovaných provozoven a zkontrolovali celkem 96 cizinců, z nichž 25 v šesti podnicích pracovalo nelegálně. Svěřenou práci totiž vykonávali bez pracovního povolení nebo v rozporu s ním. Zákon o zaměstnanosti tak porušilo 16 Ukrajinců, 8 Moldavců a jeden občan Makedonie," uvedla tisková mluvčí Celního ředitelství v Hradci Králové Jitka Fajstavrová. Zjištěný a ukončený případ nelegální zaměstnanosti celníci předají příslušnému úřadu práce, který může ve správním řízení uložit zaměstnavateli finanční postih až do výše pěti milionů korun. Ani samotní zaměstnanci ovšem nemusí vyváznout bez potrestání, ze zákona jim hrozí pokuta až do deseti tisíc korun. "V rámci nové kontrolní kompetence, kterou celníci vykonávají od počátku tohoto roku, dále zjišťovali, zda zaměstnavatelé plní informační povinnost směrem k úřadu práce u svých zaměstnanců ze zemí Evropské unie. Zjistili pouze jedno pochybení ze strany zaměstnavatele u osoby polské státní příslušnosti. V tomto případě je zaměstnavatel vystaven pokutě až do výše pětiset tisíc korun," dodala mluvčí. V minulém roce celníci na východě Čech odhalili porušení zákona o zaměstnanosti u 222 cizinců z celkově 758 zkontrolovaných. Mezi nelegálně pracujícími tvořili suverénně největší skupinu Ukrajinci a na pomyslném žebříčku za nimi pak následovali lidé z Vietnamu, Moldavska, Makedonie, Arménie, Rumunska a Bangladéše. Celníci směřovali své kontroly do stavebnictví, zemědělství, gastronomie, obchodu a služeb a jiných odvětví, ve kterých na základě vlastních poznatků zjistili nejvyšší počet nelegálně zaměstnaných cizinců.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.10.

Dotace pro venkov omezovat nebudeme, řekl hejtman starostům

Podaří se nám zachovat všechny grantové programy na stejné úrovni, jako tomu je v letošním roce s tím, že u Programu obnovy venkova navýšíme celkovou částku na 63 milionů korun. Chceme i nadále pokračovat v podpoře pojízdných a venkovských prodejen, budování veřejných prostranství či opravách kostelíků a veřejných budov,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
6.11.

Hradec uspěl v soutěži Obec přátelská rodině

Po dvou kolech bylo rozhodnuto o konečném pořadí na prvních třech místech v každé kategorii.

Společnost celý článek
30.5.

Projekt Míček a doprava pomůže klientům ústavu

Patronem projektu nazvaného Míček a doprava se stal náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
9.1.

Rekonstrukce na Zámku Pardubice začala, potrvá dva roky

Práce se samozřejmě dotknou provozu Východočeského muzea. „Po dobu rekonstrukce plánujeme nechat veřejnosti přístupné expozice Pardubice – příběh města a archeologickou expozici Proti proudu času, do odvolání bude otevřená i expozice skla. Ještě do 27. ledna mohou návštěvníci zavítat na výstavy Vášeň, čas a sklo a Pardubické proměny,“ oznámil ředitel muzea Tomáš Libánek. „Prohlídky rytířských sálů a kaple Tří králů skončí 24. února,“ dodal.

Společnost celý článek
14.4.

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Další projekty neziskovek, které se budou prezentovat na „finále“ Burzy filantropie budou v interním hlasování vybírat také donátoři ze zapojených firem a veřejné správy. Jedním z pravidelných donátorů Burzy filantropie je také Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor: „S novým ročníkem burzy se opět těším na nové a zajímavé projekty neziskových organizací. Neziskovky dokáží velmi dobře identifikovat bolavá místa a problémy regionu a ty poté řeší svými projekty. Pomáhají tak vlastně všem. Prostřednictvím hlasování má proto každý šanci ovlivnit život v našem kraji,“ zamýšlí se radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Společnost celý článek
1.10.

Projekty města jsou v rukách Regionální rady

Město Pardubice předalo Regionální radě NUTS II Severovýchod Integrovaný plán rozvoje města (IPRM).

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting