Bohdanečský rybník chystá výlov

10.10.

Bohdanečský rybník chystá výlov

Vypouštění rybníků už tak nějak patří k podzimu. Návštěvníci takových akcí vědí, že vůně bahna, grogu či svařeného vína, rybářské sítě plnén ryb a praktické ukázky samotného výlovu jim zaručí jedinečný divácký zážitek. Nevadí jim, že si musí přivstat, je zkrátka uchvacující být svědkem představení profesionálů v gumových pláštích a dlouhým holinách, brodící se bahnem.

Pořadatel, Rybniční hospodářství Lázně Bohdaneč připravilo i lákadlo pro gurmány v podobě dvoudenní nabídky rybích specialit připravovaných přímo na hrázi rybníka. V nabídce nebude kromě českého kapra chybět lín, amur, štika a sumec.

Tradiční akci rybáři pořádají 27. - 28. října, výlov začíná od 7.30 hod a samotný prodej ryb začne v 9. hodin.

Rybniční hospodářství, s.r.o. bylo založeno v roce 1993 privatizací části státního rybářství Litomyšl. Firma hodpodaří na 40 vlastních a 7 pronajatých rybnících o celkové výměře 566 ha.

Převážná část rybníků leží kolem měst Lázně Bohdaneč, Přelouč a zasahuje až po Holice.
Ročně vyprodukuje kolem 300 tun ryb, z toho 90 procent představuje kapr obecný, z vedlejších druhů ryb je to predevším amur bílý, lín obecný, sumec velký, štika obecná.

Rybí svalovina patří mezi nejméně údržné a tedy nejrychleji se kazící suroviny. Její kazitelnost lze sice moderními metodami průmyslové konzervace minimalizovat, ale je stále více konzumentů, kteří se potravinovým konzervacím brání a proto kupují kapra živého.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.6.

NanoSKOP propojuje umění, vědu a technologie

Umělecká díla inspirované nanostrukturami a nanosystémy upozorňují na právě probíhající vědecké konference o nanotechnologiích.

Společnost celý článek
14.6.

Pardubický skatepark už má provozovatele

Areál město pronajme společnosti P. Ministr, která v Pardubicích provozuje koupaliště.

Společnost celý článek
24.6.

Tragická událost v Dolním Bezděkově

Zraněná osoba byla resuscitována. Hasiči provedli pomocí rozpěrných tyčí zabezpečení a stabilizaci objektu, aby nedošlo k dalšímu zřícení.

Společnost celý článek
29.11.

Tvář Pardubického kraje: Oskar Schindler

Tvář Pardubického kraje členové samosprávy Pardubického kraje stanovují symboly kraje a obecná pravidla jejich užívání

Společnost celý článek
13.6.

Za dobré vysvědčení do aquacentra zdarma

Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel krytého plaveckého areálu, ani letos nezapomene ocenit školáky. Děti do deseti let, které u pokladny aquacentra od pátku 28. 6. do neděle 30. 6. ukážou své vysvědčení, na němž nebude horší známka než trojka, mají v těchto dnech vstup do aquacentra zdarma. Nutný je pouze doprovod rodičů, jak vyžaduje návštěvní řád.

Společnost celý článek
9.3.

Česká klasika na jevišti Východočeského divadla Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice uvede již tento víkend 10. a 11. března premiéru hry Aloise Jiráska Vojnarka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting