Bohdanečský rybník chystá výlov

10.10.

Bohdanečský rybník chystá výlov

Vypouštění rybníků už tak nějak patří k podzimu. Návštěvníci takových akcí vědí, že vůně bahna, grogu či svařeného vína, rybářské sítě plnén ryb a praktické ukázky samotného výlovu jim zaručí jedinečný divácký zážitek. Nevadí jim, že si musí přivstat, je zkrátka uchvacující být svědkem představení profesionálů v gumových pláštích a dlouhým holinách, brodící se bahnem.

Pořadatel, Rybniční hospodářství Lázně Bohdaneč připravilo i lákadlo pro gurmány v podobě dvoudenní nabídky rybích specialit připravovaných přímo na hrázi rybníka. V nabídce nebude kromě českého kapra chybět lín, amur, štika a sumec.

Tradiční akci rybáři pořádají 27. - 28. října, výlov začíná od 7.30 hod a samotný prodej ryb začne v 9. hodin.

Rybniční hospodářství, s.r.o. bylo založeno v roce 1993 privatizací části státního rybářství Litomyšl. Firma hodpodaří na 40 vlastních a 7 pronajatých rybnících o celkové výměře 566 ha.

Převážná část rybníků leží kolem měst Lázně Bohdaneč, Přelouč a zasahuje až po Holice.
Ročně vyprodukuje kolem 300 tun ryb, z toho 90 procent představuje kapr obecný, z vedlejších druhů ryb je to predevším amur bílý, lín obecný, sumec velký, štika obecná.

Rybí svalovina patří mezi nejméně údržné a tedy nejrychleji se kazící suroviny. Její kazitelnost lze sice moderními metodami průmyslové konzervace minimalizovat, ale je stále více konzumentů, kteří se potravinovým konzervacím brání a proto kupují kapra živého.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.9.

Šel na fotbal. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

Tento zákaz se v České republice může uplatňovat již od ledna 2010, kdy byl zahrnut do trestního zákoníku.

Společnost celý článek
16.7.

Tuning Party na pardubickém závodišti

V sobotu se můžete těšit na přehlídku toho nejlepšího tuningu v ČR. Soutěže TotalDip Tuning Battle, Tuning Liga a autohifi soutěže dB Drag, Easca, Bass Race a Top Dog zaručují účast opravdové české špičky.

Společnost celý článek
12.8.

Nehodovost východních Čech v číslech

Od ledna do července 2009 šetřili policisté na východočeských silnicích celkem 4.082 dopravních nehod.

Společnost celý článek
21.8.

Sportovní park přitáhl na sto tisíc návštěvníků

Sportovní park Pardubice nabídl škálu aktivit k vyžití pro všechny – děti, rodiče i seniory. Na šestnácti stálých a sedmi variabilních stanovištích, jež byly rozmístěny nejen v parku Na Špici, ale také na zámku, u vody či na kurtech LTC, se vystřídalo přes šedesát sportovních klubů. Zejména děti pak „hrály“ o diplomy a medaile, se kterými se jako opravdoví vítězové mohli vyfotit na stupních vítězů.

Společnost celý článek
29.11.

Svratouch dokončil průtah obcí

Jednalo se o zbývající sedmisetmetrový úsek, který chyběl v průtahu obce po dobudování kanalizace a chodníků.

Společnost celý článek
31.3.

Na Fakultu filozofickou Univerzity Pardubice přijíždí početná delegace z Tchaj-wanu. Čekají ji odborné diskuse v oblasti sociálních věd

„S kolegou docentem Ter-hsing Chengem jsme se seznámili v roce 2015 na světovém symposiu věnovaném zahraničním Číňanům, které se konalo na Nanyang Technological University v Singapuru. Hned následující rok na jaře jsem navštívil kolegu na jeho domovské univerzitě v Tchaj-peji, kde jsem přednášel a setkal se i s oběma dalšími profesory, kteří nyní zavítají k nám do Pardubic. Jakožto hostující profesor každoročně přednáším na naší další partnerské tchaj-wanské univerzitě – National Dongwha University, ale vždy část návštěvy věnuji i mým kolegům ze Soochowské univerzity,“ popisuje začátky tchajwanské spolupráce Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice její vedoucí PhDr. Adam Horálek, Ph.D.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting