Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

7.5.

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Jedním z dopadů globální hospodářské krize, který mohou v blízké budoucnosti pocítit obyvatelé Královéhradeckého kraje, je vysoká míra nezaměstnanosti. Přestože je Královéhradecký kraj dlouhodobě regionem s jednou z nejnižších nezaměstnaností v zemi, je třeba zahájit aktivní boj s touto reálnou hrozbou. Vyplynulo to mimo jiné ze včerejšího jednání Krajské ekonomické komise Rady Královéhradeckého kraje (KREKR). „Pokud to bude možné, chceme s tímto rizikem bojovat a pomoci udržet v našem kraji nabídku či jistotu práce pro obyvatele našeho kraje. Kraj nemá na tuto oblast přímý vliv," uvedl náměstek královéhradeckého hejtmana Josef Táborský, který má na starost krajskou ekonomiku a je předsedou krajské ekonomické komise. "Můžeme ale pomoci například v oblasti zaměstnanosti v našich organizacích či podporou investic,“ dodal náměstek Josef Táborský. Kraj v boji s růstem nezaměstnanosti, která v současné době překračuje 8 procent a je pod celostátním průměrem, může pomoci investiční aktivitou či udržením úrovně zaměstnanosti v institucích a společnostech, které spravuje. V nich pracuje zhruba 11 tisíc lidí a kraj je tak jedním z největších zaměstnavatelů v regionu a může tak ovlivňovat i kondici pracovního trhu. Podle ekonomických expertů mají Evropa, Česká republika a tedy i její regiony faktický vrchol ekonomické krize zřejmě za sebou. „Krajskou ekonomiku, kterou zatížil především historický propad příjmů, se nám zatím daří provést tímto těžkým obdobím bez zásadních problémů a to hlavně díky úsporám a vyšší efektivitě,“ doplnil náměstek Táborský. Včerejší 3. jednání Krekru, který vedení kraje vytvořilo jako orgán určení pro boj s dopady hospodářské krize, shrnulo také krajské hospodaření v loňském roce a výhled daňového vývoje krajské ekonomiky v letošním a příštím roce. Krekr také projednal rizika, se kterými by se mohla krajská ekonomika ještě setkat. Na jednání vystoupil také ekonomický expert Petr Zahradník, člen bývalé Národní ekonomické rady vlády České republiky (NERV), která se zabýval rovněž bojem s ekonomickou krizí na celostátní úrovni.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.6.

Kůrovec dál zaměstnává správce městských lesů

Invaze lýkožrouta smrkového se nevyhnula ani pardubickým městským lesům. Lesní správci zaznamenali zvýšený výskyt kůrovce ve čtyřech lokalitách již v loňském roce, kdy je tento hmyz přinutil odstoupit od plánované těžby dřeva a věnovat se plně likvidaci napadených stromů. I letos podnikají všechny kroky, aby zastavili šíření tohoto škůdce.

Společnost celý článek
29.1.

Ocelová mostní konstrukce se po centimetrech posouvala přes Labe

V pondělí 27.1. se uskutečnil již druhý výsun ocelové nosné konstrukce na stavbě mostu mezi Valy a Mělicemi u Přelouče. Tento krok se stal nezbytnou součástí pro zprovoznění nového mostu přes řeku Labe. Doposud využívaný most typu Bailey dosloužil a bylo jej třeba nahradit mostem novým. Na náklady stavby dosahující 258 milionů korun včetně DPH přispěje i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
26.2.

Zprávy z Pardubic od března na Primě

V žádném případě by ale Pardubický zpravodaj neměl informovat o dění na radnici, ale o celém městě.

Společnost celý článek
5.2.

Provoz SKI areálu Peklák v České Třebové slavnostně zahájen

Otevírací pásku přestřihli starosta České Třebové, zástupce Pardubického kraje a zástupce HOCHTIEF CZ.

Společnost celý článek
27.7.

Mladého geparda zaučila zkušená samice

Protože se Fred bojí chovných samic a nepáří se s nimi, byl umístěn do výběhu ke staré a zkušené samici Karen na zaučenou.

Společnost celý článek
20.2.

Co dělat, aby mě “nesvlíkli z kůže?“

Každý účastník navíc obdrží zdarma informační knihu se shrnutím toho nejdůležitějšího.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting