Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

7.5.

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Jedním z dopadů globální hospodářské krize, který mohou v blízké budoucnosti pocítit obyvatelé Královéhradeckého kraje, je vysoká míra nezaměstnanosti. Přestože je Královéhradecký kraj dlouhodobě regionem s jednou z nejnižších nezaměstnaností v zemi, je třeba zahájit aktivní boj s touto reálnou hrozbou. Vyplynulo to mimo jiné ze včerejšího jednání Krajské ekonomické komise Rady Královéhradeckého kraje (KREKR). „Pokud to bude možné, chceme s tímto rizikem bojovat a pomoci udržet v našem kraji nabídku či jistotu práce pro obyvatele našeho kraje. Kraj nemá na tuto oblast přímý vliv," uvedl náměstek královéhradeckého hejtmana Josef Táborský, který má na starost krajskou ekonomiku a je předsedou krajské ekonomické komise. "Můžeme ale pomoci například v oblasti zaměstnanosti v našich organizacích či podporou investic,“ dodal náměstek Josef Táborský. Kraj v boji s růstem nezaměstnanosti, která v současné době překračuje 8 procent a je pod celostátním průměrem, může pomoci investiční aktivitou či udržením úrovně zaměstnanosti v institucích a společnostech, které spravuje. V nich pracuje zhruba 11 tisíc lidí a kraj je tak jedním z největších zaměstnavatelů v regionu a může tak ovlivňovat i kondici pracovního trhu. Podle ekonomických expertů mají Evropa, Česká republika a tedy i její regiony faktický vrchol ekonomické krize zřejmě za sebou. „Krajskou ekonomiku, kterou zatížil především historický propad příjmů, se nám zatím daří provést tímto těžkým obdobím bez zásadních problémů a to hlavně díky úsporám a vyšší efektivitě,“ doplnil náměstek Táborský. Včerejší 3. jednání Krekru, který vedení kraje vytvořilo jako orgán určení pro boj s dopady hospodářské krize, shrnulo také krajské hospodaření v loňském roce a výhled daňového vývoje krajské ekonomiky v letošním a příštím roce. Krekr také projednal rizika, se kterými by se mohla krajská ekonomika ještě setkat. Na jednání vystoupil také ekonomický expert Petr Zahradník, člen bývalé Národní ekonomické rady vlády České republiky (NERV), která se zabýval rovněž bojem s ekonomickou krizí na celostátní úrovni.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.2.

Akce Rybář dopadla úspěšně

Některé ze zajištěných věcí, především okem neidentifikovatelné chemikálie, byly zaslány ke zkoumání na expertizu.

Společnost celý článek
21.9.

O matrikách se bude ještě jednat. Není nutné situaci hrotit, shoduje se hejtman s ministrem vnitra

Povinností státu je zabezpečit efektivní, kvalitní personálně zajištěný a územně dostupný výkon jednotlivých agend s tím, že postupně bude posilován prvek jejich elektronizace.

Společnost celý článek
10.5.

Lázně otevřely sezónu bohatým programem

Přítomné pozdravil jménem Pardubického kraje také náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
26.9.

Nejtransparentnější volební kampaň vede koalice

„Na našich stránkách najdete přehledně uvedené financování volební kampaně i plánované výdaje. V reálném čase je pak možné sledovat veškeré výdaje na transparentním účtu. Na webu máme zveřejněný i odkaz, pod kterým najdete veškeré došlé faktury,“ popisuje některá transparentní opatření volební manažer Matěj Brýdl. Důvody vedení volební kampaně transparentní formou vysvětluje lídr koalice Jakub Kutílek: „Příjmy i výdaje kampaně si samozřejmě evidujeme pro potřeby organizace kampaně. Nevidíme důvod, proč bychom tyto informace neměli sdílet s veřejností. Považuji to za normální.“

Společnost celý článek
8.10.

Projekt EUROKLÍČ startuje i v našem kraji

Předpokládá, že projekt bude dokončen během dvou let v rámci celé republiky a že bude rozdáno více než 300 tisíc klíčů.

Společnost celý článek
21.5.

Univerzita pořádá unikátní prodejní výstavu

Mezi novinkami se objeví i velmi zajímavé encyklopedie jako pětidílná Encyclopedia of Environment and Society.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting