Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

7.5.

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Jedním z dopadů globální hospodářské krize, který mohou v blízké budoucnosti pocítit obyvatelé Královéhradeckého kraje, je vysoká míra nezaměstnanosti. Přestože je Královéhradecký kraj dlouhodobě regionem s jednou z nejnižších nezaměstnaností v zemi, je třeba zahájit aktivní boj s touto reálnou hrozbou. Vyplynulo to mimo jiné ze včerejšího jednání Krajské ekonomické komise Rady Královéhradeckého kraje (KREKR). „Pokud to bude možné, chceme s tímto rizikem bojovat a pomoci udržet v našem kraji nabídku či jistotu práce pro obyvatele našeho kraje. Kraj nemá na tuto oblast přímý vliv," uvedl náměstek královéhradeckého hejtmana Josef Táborský, který má na starost krajskou ekonomiku a je předsedou krajské ekonomické komise. "Můžeme ale pomoci například v oblasti zaměstnanosti v našich organizacích či podporou investic,“ dodal náměstek Josef Táborský. Kraj v boji s růstem nezaměstnanosti, která v současné době překračuje 8 procent a je pod celostátním průměrem, může pomoci investiční aktivitou či udržením úrovně zaměstnanosti v institucích a společnostech, které spravuje. V nich pracuje zhruba 11 tisíc lidí a kraj je tak jedním z největších zaměstnavatelů v regionu a může tak ovlivňovat i kondici pracovního trhu. Podle ekonomických expertů mají Evropa, Česká republika a tedy i její regiony faktický vrchol ekonomické krize zřejmě za sebou. „Krajskou ekonomiku, kterou zatížil především historický propad příjmů, se nám zatím daří provést tímto těžkým obdobím bez zásadních problémů a to hlavně díky úsporám a vyšší efektivitě,“ doplnil náměstek Táborský. Včerejší 3. jednání Krekru, který vedení kraje vytvořilo jako orgán určení pro boj s dopady hospodářské krize, shrnulo také krajské hospodaření v loňském roce a výhled daňového vývoje krajské ekonomiky v letošním a příštím roce. Krekr také projednal rizika, se kterými by se mohla krajská ekonomika ještě setkat. Na jednání vystoupil také ekonomický expert Petr Zahradník, člen bývalé Národní ekonomické rady vlády České republiky (NERV), která se zabýval rovněž bojem s ekonomickou krizí na celostátní úrovni.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Celé Česko rozehrají malí umělci; program happeningu ZUŠ Open nově potrvá dva dny

ZUŠ Open umožňuje vznik krásným společných projektů a setkání uměleckých škol, která rozvíjí vzájemné vazby a v neposlední řadě dokumentuje pestrost uměleckých oborů a života základních uměleckých škol v rámci regionů. Do jednotlivých akcí se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů a dalších kulturních institucí či festivalů v čele s Pražským jarem.

Společnost celý článek
19.4.

Energetické úspory v objektech Pardubického kraje

Pardubický kraj zahájil projekt, jehož cílem má být úspora energií v objektech krajských příspěvkových organizací

Společnost celý článek
3.11.

Absolutním vítězem MLSU je uzená kýta Pavla Hubeného

Mezi mlýnskými a pekárenskými potravinami nejvíce lidem zachutnal Rosický koláč.

Společnost celý článek
24.1.

Laxus obnovuje poskytování svých služeb v Pardubickém kraji

Občanské sdružení Laxus převezme od února poskytování drogových služeb v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
12.7.

„Bobr“ by mohl nově sloužit spolku aikido

Opravený areál by však nesloužil jen k pořádání pravidelných tréninků, díky nově navržené velikosti se zde počítá s pořádáním odborných seminářů se zahraniční účastí,“ podotýká náměstkyně zodpovědná za územní plánování Helena Dvořáčková. Lektoři, kteří semináře povedou, se zde podle vyjádření náměstkyně budou moci navíc ubytovat.

Společnost celý článek
21.1.

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

O poutavý přednes pana architekta už budou další návštěvníci připraveni, o zajímavé informace ovšem nepřijdou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting