Bojovníci za svobodu dorazí do Pardubic

11.7.

Bojovníci za svobodu dorazí do Pardubic

Bojovníci za svobodu dorazí do Pardubic

Mediálně známý projekt Ministerstva obrany České republiky Bojovníci proti totalitě prezentující hrdiny totalitních režimů bude od pondělí 14. 7. do středy 16. 7. vystaven v Pardubicích na Pernštýnském náměstí. Výstavu přijde osobně zahájit vicehejtman pardubického kraje Roman Línek, který nad třídenním trváním výstavy v hlavním městě kraje převzal záštitu. „Jsem rád, že se nám tuto velice působivou a svým způsobem i unikátní výstavu podařilo dostat do Pardubic. Je to dluh celé společnosti, že nevíme nic o hrdinech, kteří bojovali proti vládám totalitních režimů a žijí kolem nás,“ vysvětluje důvody záštity výstavy vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Jedná se o atraktivně zpracovanou putovní výstavu k projektu „Bojovníci proti totalitě pohledem dětí“, který zastřešuje ministryně obrany Vlasta Parkanová. Celá expozice, stylově umístěna v armádním stanu, vychází ze soutěže dětí základních škol, které se výrobou a zpracováním krátkého filmového dokumentu seznamovaly s pohnutými osudy osob pronásledovaných bývalým režimem či válečných veteránů. Výstava obsahuje jak projekci těchto soutěžních snímků, tak i panely zobrazující dobu totalitní nadvlády. „Chtěli jsme děti neformálním způsobem obeznámit s nacistickou diktaturou a totalitní mocí komunismu v našem státě. Díky výstavě se nám daří působit na širší okruh lidí, než byly jen školy zapojené do soutěže,“ řekl koordinátor výstavy Petr Ducháček

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.1.

Pardubice se připojí k Pernštejnskému roku 2012

Přímo 11. ledna uplyne od této události 425 let.

Společnost celý článek
20.5.

Přednáška „Sedm perel astronomie“

Jak pozorovat (a nepřijít) o nebeské úkazy století? Proč se vyplatí cestovat i půlku světa kvůli prchlivému okamžiku při pohledu do nebe? A hlavně – jaké vzácné úkazy nás teprve čekají?“ Nejen to nám český cestovatel za vzácnými nebeskými jevy hodlá prozradit.

Společnost celý článek
11.3.

Na pardubické radnici opět vlaje tibetská vlajka

V posledních letech se ke kampani hlásí stovky měst, obcí i institucí v České republice.

Společnost celý článek
6.5.

Další akce Pardubice na bruslích

Sraz bruslařů je v 10:00 hodin hodin, tentokrát u atletického stadionu na Dukle.

Společnost celý článek
12.9.

Setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty.

Ve čtvrtek 13. září 2007 bude pardubický Ideon hostit každoroční setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty měst a obcí.

Společnost celý článek
19.7.

Kraj postaví u tvrze Bouda provozní budovu. Fungovat by měla od konce příštího roku

Objekt bude mít v suterénu technickou místnost a sklad, v přízemí pokladnu, sociální zařízení, čekárnu, kuchyň, dílnu, garáž, sklady a prostory pro dobrovolníky, kteří zde pracují. Podkroví by mělo být vybaveno pokojíky na přespání provozního personálu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting