Bonifantes odjíždějí na turné po Kanadě a USA

12.2.

Bonifantes odjíždějí na turné po Kanadě a USA


Již 19. února vyráží Chlapecký sbor BONIFANTES na další koncertní turné. Po úspěšném turné v Thajsku se nyní chystá na cestování po Kanadě a USA, kam se vrací po sedmi letech reprezentovat nejen Pardubice, ale celou Českou republiku.


Intenzivní pěvecká příprava probíhá již půl roku a zpěváci za sebou tak mají desítky hodin zkoušení, díky kterým jsou nyní připraveni podat za oceánem ty nejlepší výkony a současně hlasově a fyzicky ustát pětitýdenní cestu. Sbormistr Jan Míšek zařadil do výběrové sestavy 31 zpěváků, kteří předvedou své pěvecké umění na více než 40 koncertech.
To, že se bude jednat o skutečně nabitý program nejen po hudební stránce, je patrné ze samotné trasy turné, protože sbor ujede přes 7000 kilometrů. Svou cestu započne v kanadském Torontu a bude pokračovat přes Ottawu, Montréal, Farmington, Boston, West Hartford, New York, Baltimore, Philadelphii, Bethlehem, Cleveland, Chicago, Springfield, St. Louis, Cedar Rapids a cestování ukončí v Minneapolis.


V těchto a dalších přilehlých městech zazní pečlivě vybraný repertoár. Klíčovými a současně nejnáročnějšími kusy jsou osmihlasý motet barokního skladatele Antonia Lotti Crucifixus a skladba Kyrie eleison od současného skladatele Jana Jiráska. Velký prostor byl věnován tvorbě Antonína Dvořáka, u které lze očekávat, že v Americe oslaví největší úspěch. Sbormistr Jan Míšek se snažil vyjít americkému publiku co nejvíce vstříc a v závěru turné dokonce naplánoval čistě dvořákovský koncert.


Od posledního amerického turné se sborová práce v mnohém změnila. Kluci už nezpívají pouze ve sboru, ale každý má navíc sólový zpěv, hru na nástroj s hudební naukou. Od zavedení tohoto systému se úroveň sboru neustále zvyšuje a na repertoár tak mohou být zařazeny kusy na nejvyšší umělecké úrovni.


Příprava na turné se ovšem neskládala pouze z nácviku repertoáru. Důležitá byla samotná organizace koncertů, ubytování či přesunů. Pro kluky bylo vybíráno nové sborové oblečení přizpůsobené mrazům, které budou cestu provázet. Součástí přípravy bylo také natáčení nového CD speciálně pro kanadské a americké koncerty. Vedle CD povezou kluci za oceán také nový kalendář fotografa Tomáše Kubelky, který je zachytil v netypických situacích.


Stejně jako při loňském úspěšném turné po Asii bude součástí doprovodného týmu i Ignác Šídlo. Ten pro kluky připravuje průvodce po navštívených městech a především bude podávat rodičům a veřejnosti bleskové informace přímo z místa dění. Fotky, videa, obrázky, články, vzkazy a zprávy, to vše bude každý den k vidění na připravovaném webu Bonifantů.


Ještě před samotným odletem se BONIFANTES s pardubickým publikem rozloučí na Americkém koncertě 17. února v Rytířském sále Zámku Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.2.

V lese na Lipinách a Pipenci se začíná kácet

Z lesa využívaného zejména obyvateli přilehlé Dubiny a Studánky k rekreaci odstraní souše a polámané či poškozené stromy.

Společnost celý článek
19.12.

Vánoční projekty Zachraňte Ježíška a Náš Ježíšek se dohodly na spolupráci

Jedni spoléhají na dětskou fantazii, kouzlo vánoc, různorodé zimní motivy a zdravý patriotismus, druzí jdou cestou návratu k tradiční vizuální podobě Ježíška inspirované známým Pražským Jezulátkem. Dlouho proto působili jako konkurenti. To se ale začalo nyní měnit s tím, že oba projekty spojuje podpora dárkonoše Ježíška.

Společnost celý článek
12.4.

Ministryně Kovářová navštívila pardubickou věznici

V rámci programu pak následovala návštěva Věznice Pardubice, kde věnovala ministryně pozornost především zaměstnávání vězňů.

Společnost celý článek
24.9.

O matrikách se bude ještě jednat. Není nutné situaci hrotit, shoduje se hejtman s ministrem vnitra

„Případné změny tak budou v současné době odloženy. Pro státní rozpočet nemá zastavení tohoto záměru žádné dopady, stejně tak na fungování agendy samotné se vůbec nic nemění. Nyní si vytváříme dostatek času na důsledné projednání,“ sdělil Netolický.

Společnost celý článek
24.11.

Lékaři Pardubické nemocnice se představí na Dnech zdraví v Domě techniky

Ve dnech 24. až 26. listopadu 2016 se v Domě techniky v Pardubicích uskuteční odborná výstava Dny zdraví. Koná se pod záštitou prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a jedním z partnerů je Nemocnice Pardubického kraje, a. s. – Pardubická nemocnice.

Společnost celý článek
28.6.

Pardubické in-line bruslení tentokrát s Kapkou naděje

Následující akce Pardubice na bruslích se bude odvíjet ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting