Bonifantes se rozloučili s Kanadou a putují po severovýchodě USA

28.2.

Bonifantes se rozloučili s Kanadou a putují po severovýchodě USA


Chlapecký sbor BONIFANTES má za sebou prvních sedm dní svého téměř pětitýdenního koncertního turné po USA a Kanadě, na kterém jej čeká více než 30 koncertů a 7000 ujetých kilometrů. Po týdnu cestování po Kanadě se sbor přesunul do zasněženého Maine.


Turné Bonifanti zahájili v kanadském Torontu a Londonu, kde je hostil výtečný chlapecký sbor Amabile. Třetí den turné se pardubičtí zpěváci vydali k zamrzlým Niagarským vodopádům. Druhou polovinu kanadské části turné sbor strávil v Montréalu a poté BONIFANTES oplatili loňskou návštěvu Chlapeckému sbor Les petits chanteurs de Laval. Poslední zastávkou v Kanadě byl koncert v nedávno katastrofou téměř zničeném městečku Lac Megantic.


Od pondělka koncertují čeští zpěváci ve Spojených státech. Za dva dny mají za sebou již čtyři koncerty. V Maine hostí pardubický chlapecký sbor Univerzita ve Farmingtonu ve spolupráci s Art Institute.


Druhý koncertní týden završí BONIFANTES sérií koncertů v Bostonu, West Roxbury a West Hartfordu, posledním koncertem zde bude provedení Vivaldiho Gloria ve spolupráci s bostonským mládežnickým orchestrem. Než se sbor vypraví na středozápad USA, bude účinkovat na koncertech ve čtyřech velkoměstech východního pobřeží – v New Yorku, Washingtonu, Philadelphii a Baltimore. BONIFANTES prozatím stále provázejí silné mrazy, o to srdečněji ale byli ve všech 10 navštívených městech vítáni a na koncertech slaví veliký úspěch.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.4.

Krajský rozpočet počítá s investicemi za víc než 860 milionů

V oblasti sociálních věcí se modernizuje například Ústav sociální péče v Žampachu.

Společnost celý článek
20.3.

„Chodníkový“ zákon?

Chodníky a hlavně jejich úklid v zimě by tak měly na starosti většinou obce.

Společnost celý článek
20.4.

Hradečtí a pardubičtí radní jednali na koupališti

Vůle obnovy pravidelných kontrolních dnů, jež pomohou kontrolovat situaci v čase, našla též jednomyslnou podporu.

Společnost celý článek
15.5.

Děti ze Svítání se bavily na golfu

Po skončení obou turnajů se uskutečnila dražba výrobků dětí a sponzorských darů.

Společnost celý článek
17.4.

Schindlerova továrna v Brněnci se může stát světovým unikátem

Areál bývalé Vitky Brněnec a Schinderovy továrny na Svitavsku dostává novou naději. Poté co Pardubický kraj zajistil povrchovou sanaci areálu, ve kterém se nacházely chemikálie, přišel s myšlenkou na oživení areálu Nadační fond Archa - rodiny Löw-Beer a Oskara Schindlera. Za fondem stojí jeden z potomků původních vlastníků továrny Daniel Löw-Beer. Se zástupci fondu hovořil v pátek o rozvojových plánech hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
10.12.

Iniciativa Zachraňte Ježíška slaví 10 let existence

Hlavním impulsem byl můj syn Tobiáš, který se mě zeptal, jestli dostane dvakrát tolik dárků, když napíše dopis Ježíškovi i Santovi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting