Bonifantes se rozloučili s Kanadou a putují po severovýchodě USA

28.2.

Bonifantes se rozloučili s Kanadou a putují po severovýchodě USA


Chlapecký sbor BONIFANTES má za sebou prvních sedm dní svého téměř pětitýdenního koncertního turné po USA a Kanadě, na kterém jej čeká více než 30 koncertů a 7000 ujetých kilometrů. Po týdnu cestování po Kanadě se sbor přesunul do zasněženého Maine.


Turné Bonifanti zahájili v kanadském Torontu a Londonu, kde je hostil výtečný chlapecký sbor Amabile. Třetí den turné se pardubičtí zpěváci vydali k zamrzlým Niagarským vodopádům. Druhou polovinu kanadské části turné sbor strávil v Montréalu a poté BONIFANTES oplatili loňskou návštěvu Chlapeckému sbor Les petits chanteurs de Laval. Poslední zastávkou v Kanadě byl koncert v nedávno katastrofou téměř zničeném městečku Lac Megantic.


Od pondělka koncertují čeští zpěváci ve Spojených státech. Za dva dny mají za sebou již čtyři koncerty. V Maine hostí pardubický chlapecký sbor Univerzita ve Farmingtonu ve spolupráci s Art Institute.


Druhý koncertní týden završí BONIFANTES sérií koncertů v Bostonu, West Roxbury a West Hartfordu, posledním koncertem zde bude provedení Vivaldiho Gloria ve spolupráci s bostonským mládežnickým orchestrem. Než se sbor vypraví na středozápad USA, bude účinkovat na koncertech ve čtyřech velkoměstech východního pobřeží – v New Yorku, Washingtonu, Philadelphii a Baltimore. BONIFANTES prozatím stále provázejí silné mrazy, o to srdečněji ale byli ve všech 10 navštívených městech vítáni a na koncertech slaví veliký úspěch.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.7.

Pardubický kraj podpoří mateřská centra

Projekt je zaměřený na pomoc handicapovaný občanům, kteří si pomocí univerzálního klíče mohou otevřít kompenzační zařízení.

Společnost celý článek
25.2.

Handicapovaní mají šanci získat sportovní vybavení. Startují Nezastavitelní.

Nezastavitelní volně navazují na dva úspěšné ročníky Birell Jízdy. Díky nim získalo 14 lidí handbike či kolo v celkové hodnotě více než 1 mil. Kč.

Společnost celý článek
28.8.

Pardubický kraj bude udělovat školním jídelnám vlastní hvězdy

Novou motivací bude jídelnám i možnost získat ne sice michelinskou, ale krajskou Hvězdu Pardubického kraje, která bude kvalitu jídelny stvrzovat.

Společnost celý článek
13.1.

Novoroční INprojekt jako předzvěst GRAND Festivalu smíchu

Autora i jeho dílo v české premiéře uvede režisérka Linda Dušková, absolventka oboru režie alternativního divadla na pražské DAMU. „Jsem ráda, že i když jsme se s Lindou poctivě prokousaly téměř všemi evropskými novinkami na poli dramatu, zůstaly jsme nakonec u původního ideálu – uvést hru současného francouzského autora. Linda totiž pracuje už tři roky v Paříži, před nedávnem zde úspěšně ukončila doktorské studium na Conservatoire Nationale Supérieur d’Art Dramatique a má tedy o současném francouzském divadle a dramatu velmi slušný přehled,“ prozrazuje Anna Hlaváčková.

Společnost celý článek
30.8.

Kampaň „I ♥ VÝCHODNÍ ČECHY“ splnila svůj účel

Pardubický kraj byl v této kampani prezentován pod názvem východní Čechy.

Společnost celý článek
10.3.

Česká Třebová: Je civilizace na rozcestí …?

Po předcházející úspěšné přednášce profesora Jana Sokola je to další záslužný počin MO KDU-ČSL v České Třebové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting