Boskovice, Konice, Moravská Třebová a Svitavy se dohodly

11.11.

Boskovice, Konice, Moravská Třebová a Svitavy se dohodly

Boskovice, Konice, Moravská Třebová a Svitavy se dohodly

Moravská města Boskovice a Konice podepsaly minulý týden s českými městy Moravskou Třebovou a Svitavami takzvanou Dohodu o partnerské spolupráci měst. Tento nápad vznikl u místostarostky Boskovic Jaromíry Vítkové. „Cílem Dohody je využít zkušenosti a rozvíjet přes-krajovou spolupráci na základě rovnosti a vzájemného prospěchu v oblastech: cestovního ruchu, kultury a sportu, zkvalitňování veřejné správy. Jedná se o společně deklarovanou spolupráci bez konkrétních detailů,“ informoval místostarosta města Moravská Třebová Václav Mačát. „Oslovili jsme města v našem okolí a také města, která mají nějakou historickou či jinou vazbu k městu Boskovice. Například s městem Moravská Třebová pojí Boskovice osoba významného majitele třebovského panství Ladislava z Boskovic a snaha o navýšení významu cestovního ruchu pro ekonomický život města, s městem Svitavy židovská otázka,“ uvedla Jaromíra Vítková. Dohoda je uzavřena na dobu neurčitou a bude tvořit základ pro konkrétní smlouvy, které poslouží k realizaci cílů a společných aktivit partnerů v souladu s touto dohodou.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.6.

Začíná čas řemeslnických trhů

V pátek 17. července od 11 do 18 hodin na Tylově nábřeží v Hradci Králové se uskuteční tzv. Nábřeží řemeslníků.

Společnost celý článek
3.2.

Pardubicko - ubylo karcinogenů, přibylo rizikového styrenu

Horší zprávou pro obyvatele je, že přibylo látek možná a pravděpodobně karcinogenních.

Společnost celý článek
19.3.

Čtvrtek bude patřit Evropskému dni kreativity

Další mladá vizuální umělkyně a performerka Lenka Morávková bude představená v městské galerii na Příhrádku během čtvrtečního programu. „Po setmění se ve venkovním prostoru budou promítat dvě autorčiny videoperformance, zkoumající barvy a zvuky různých míst ve Španělsku a Německu,“ říká manažerka galerie Ivana Panochová.

Společnost celý článek
5.4.

Královéhradecký kraj přesídlí do Nového pivovaru

Všechny úředníky Krajského úřadu najdou lidé v Novém pivovaru v Hradci Králové.

Společnost celý článek
10.5.

Lázně otevřely sezónu bohatým programem

Přítomné pozdravil jménem Pardubického kraje také náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
4.1.

Miminka narozená v pardubické porodnici na Nový rok navštívil primátor města

Jak se již stalo zvykem, návštěva nepřišla s prázdnou. Martin Charvát přinesl tradiční „primátorský“ dárek. Každé dítě narozené 1. ledna 2017 od něho dostalo zlatý příspěvek s kozorohem, první miminko nového roku navíc obdrželo i zlatý řetízek. A ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová zase každé mamince věnovala balíček s kosmetikou pro novorozence.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting