Bouřka znovu zasáhla náš kraj

6.8.

Bouřka znovu zasáhla náš kraj

Opět se přes Českou republiku přehnala silná bouřka z tropických veder.

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli v neděli 4. srpna od 19.10 hodin – pondělí 5. srpna do 6 hodiny k 168 událostem. Jednalo se zejména o odstraňování spadlých stromů na komunikaci, spadlé dráty vysokého napětí, utržené střechy z objektů s odčerpávání zatopených objektů.

Na Třídě Míru v Pardubicích vítr utrhl střechu z domu. V Zálší osobní automobil narazil do spadlého stromu. Následky další podobné nehody odstraňovali hasiči z Lanškrouna v obci Sázava. Ke žhnoucím trafostanicím v Heřmanově Městce a v Chrudimi, části města Presy, vyjížděli hasiči. Vodu, která po prudkém dešti natekla do domu, odčerpávali hasiči z objektu v ulici T. G. Masaryka v Ústí nad Orlicí. V Královéhradecké ulici v Ústí nad Orlicí uvízlo několik vozidel v laguně, která se vytvořila při přívalovém dešti. I tady s vyproštěním museli pomáhat hasiči z Ústí nad Orlicí a jednu rodinu s dítětem z automobilu dopravili domů.

Vodu po silném dešti nestačila pobrat kanalizace, a tak se na mnoha místech v kraji tvořily obrovské laguny, které ale prosakovaly i do sklepů domů například ve Svitavách. Čerpadla se tak naplno rozjela i v Dolní Dobrouči, Trpíně, Chrasti i Luži.

Tábor plný dětí v Seči u Chrudimi musel opustit jednu budovu, když se pod náporem silného větru vychýlila štítová konstrukce. Děti s rodiči tento objekt opustili ještě před příjezdem hasičů. Ti poté doslova odstřihli štítovou stěnu od hromosvodu, na kterém zeď visela a následně spadla na zem. Místo hasiči zajistili tak, aby se nikdo nezranil.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Na letišti začne výcvik na vrtulnících Mi-17

Letecký výcvik na pardubickém vojenském letišti se v březnu co do letových hodin nebude příliš lišit od měsíců minulých.

Společnost celý článek
1.10.

Česko prezentovaly švejkovské pivo a svíčková

Polským turistům se představil také Pardubický kraj, který zastupovala Destinační společností Východní Čechy.

Společnost celý článek
23.12.

Obyvatelé pardubické Dukly i řidiči si mohou oddychnout.

Celkové náklady na rekonstrukci Gorkého ulice čítají necelých 19 milionů korun, z toho by mělo město získat z prostředků Evropské unie – Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu dotaci ve výši 13,5 milionu korun.

Společnost celý článek
30.7.

Kraj připravuje pomoc slabším regionům

Dotace by měla obce i další žadatele motivovat k podpoře rozvojových projektů, zejména investic do přípravy infrastruktury určené pro podnikání.

Společnost celý článek
15.7.

Palác Pardubice zlepšuje parkování na podněty zákazníků

Obchodní centrum Palác Pardubice bude měnit od 1. srpna 2019 systém parkování. Moderní parkovací plocha s více jak 500 parkovacími místy bude nadále nabízet hodinu parkování zdarma. Pro větší komfort zákazníků se však mění politika prodloužení parkování.

Společnost celý článek
12.4.

Nový informační portál k problematice umístění radarové stanice

Informace o záměru vybudovat v Brdech radarovou základnu může veřejnost najít nově na www.radarBrdy.cz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting