Bratříčku, zavírej vrátka

18.8.

Bratříčku, zavírej vrátka

Bratříčku, zavírej vrátka

Ve středu 21. srpna 1968 vstoupila na naše území okupační vojska. Regionální¬ muzeum ve Vysokém Mýtě připravilo jako připomenutí 40 let od těchto pohnutých chvil výstavu s názvem Bratříčku, zavírej vrátka. Tato výstava mapuje nejen rok 1968, ale současně i dvacet let sovětské okupace Vysokého Mýta a dalších míst Pardubického kraje. Vernisáž se koná 21. srpna v 9.00 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. To se promění v expozici dobových protiokupačních transparentů, zazní i autentické rozhlasové vysílání… Následovat bude komentovaná prohlídka výstavy v prostorách Regionálního muzea. Výstava představuje, na základě historických dokumentů, dobových reálií i výpovědí pamětníků, nejenom příchod intervenčních armád v srpnu 1968 do našeho regionu, ale zejména se snaží zachytit každodenní život měst a vesnic dnešního Pardubického kraje s trvale umístěnou sovětskou posádkou. Vysoké Mýto, Zdechovice, Lázně Bohdaneč, Klášterec nad Orlicí, Květná, Kerhartice, Červená Voda – to jsou místa, kde bota sovětského vojáka zanechala hlubokou stopu v krajině, mezilidských vztazích i osudech jednotlivců.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.12.

Hledáme řidiče bílé dodávky. Auto narazilo do mostku

Při dopravní nehodě došlo ke zranění 4 cestujících. U nehody s nejspíš pohyboval i řidič bílého nákladního vozidla, jehož zachytily bezpečnostní kamery v Sezemicích.

Společnost celý článek
15.3.

Jarní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

Jako už tradičně se Univerzita Pardubice připojuje k zimní sbírce Srdíčkové dny, která se letos uskuteční v týdnu od 19. do 23. března a jejíž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem.

Společnost celý článek
12.5.

Optimalizace dopravy na Ústecku pokračuje

Hlavním bodem jednání a také nejdiskutovanějším tématem bylo projíždění železniční zastávky Bezpráví.

Společnost celý článek
26.1.

Od 1. února můžete odevzdat beztrestně nelegální zbraň

Amnestie vstupuje v platnost v souvislosti s nabytím účinností novely zákona o zbraních.

Společnost celý článek
29.12.

Odborníci varují před častým odhalováním dětí na internetu

„Jedná se o rozšířené chování, kdy dobrovolně sdílíte intimní materiály v prostředí internetu. V České republice ho realizuje poměrně velký počet dětí, ale také dospělých. Podle výsledků výzkumů na našem území v letech 2010-2015 dobrovolně sdílelo své intimní materiály 7-9 % dětí ve věku 11 až 17 let,“ upozorňuje Lenka Mužíčková ze serveru Budulínek.eu, která se více jak deset let systematicky věnuje problematice spotřebitelského chování.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting