Bratříčku, zavírej vrátka

18.8.

Bratříčku, zavírej vrátka

Bratříčku, zavírej vrátka

Ve středu 21. srpna 1968 vstoupila na naše území okupační vojska. Regionální¬ muzeum ve Vysokém Mýtě připravilo jako připomenutí 40 let od těchto pohnutých chvil výstavu s názvem Bratříčku, zavírej vrátka. Tato výstava mapuje nejen rok 1968, ale současně i dvacet let sovětské okupace Vysokého Mýta a dalších míst Pardubického kraje. Vernisáž se koná 21. srpna v 9.00 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. To se promění v expozici dobových protiokupačních transparentů, zazní i autentické rozhlasové vysílání… Následovat bude komentovaná prohlídka výstavy v prostorách Regionálního muzea. Výstava představuje, na základě historických dokumentů, dobových reálií i výpovědí pamětníků, nejenom příchod intervenčních armád v srpnu 1968 do našeho regionu, ale zejména se snaží zachytit každodenní život měst a vesnic dnešního Pardubického kraje s trvale umístěnou sovětskou posádkou. Vysoké Mýto, Zdechovice, Lázně Bohdaneč, Klášterec nad Orlicí, Květná, Kerhartice, Červená Voda – to jsou místa, kde bota sovětského vojáka zanechala hlubokou stopu v krajině, mezilidských vztazích i osudech jednotlivců.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Do městských lesů vyjela speciální technika

Harvestor byl, vzhledem k rozsahu kalamity, povolán 16. dubna na nejvíce poškozené plochy ve Studáneckém a Spojilském lese.

Společnost celý článek
29.9.

Prověřovací cvičení složek IZS skončilo až na operačních sálech nemocnic

Prověřovací cvičení nařídil v souladu s platnou legislativou hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D. Řídícím prověřovacího cvičení byl ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Ing. Miroslav Kvasnička, který odpovídal za přípravu a provedení prověřovacího cvičení. Cílem cvičení bylo ověřit připravenost složek integrovaného záchranného systému a zdravotnických zařízení na mimořádnou událost s velkým počtem raněných a obětí.

Společnost celý článek
25.11.

Hejtman Martínek předával dotační dekrety

Investovat do svého zámku se chystají také v Cholticích.

Společnost celý článek
26.5.

KPP k některým připravovaným městským investicím

Představitelé KPP jsou toho názoru, že silniční doprava musí být především ze středu města odvedena.

Společnost celý článek
11.4.

Okružní jízda hejtmana pokračovala v Poličce

Polička má své kouzlo. Je to mladé, ambiciózní město s velkou perspektivou.

Společnost celý článek
24.3.

Vysokomýtské muzeum má velké plány

Půda domu číslo popisné 125 byla posledním nevyužívaným prostorem muzea a nacházela se ve špatném technickém stavu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting