Budislav zažila den plný překvapení

20.8.

Budislav zažila den plný překvapení

V pátek 17. srpna zažila Budislav manévry, které nepamatují zřejmě ani nejstarší obyvatelé. Policisté, hasiči i vojáci již od brzkého rána přijížděli s technikou, aby převedli svoji práci na akci s názvem „DEN S POLICIÍ A ARMÁDOU ČR“. 

Atraktivní program přilákal stovky diváků. A bylo se na co dívat. Výřečný moderátor, policejní tiskový mluvčí z Hradce Králové, přítomné informoval o jednotlivých stanovištích a také lákal na dynamické ukázky, které probíhaly v průběhu celého dne.


Policisté z Pardubického a Královéhradeckého kraje přivezli ukázat policejní passat, služební motocykl, vozidlo MKKC, jenž zasahuje při živelných pohromách, vodní dělo a spoustu jiných lákadel.

Z Hradce Králové přijeli se svým nádobíčkem kriminalisté, odborníci z oboru mechanoskopie, daktyloskopie, balistiky, trasologie. Prohlédnout a vyzkoušet si mohli přítomní oblek pyrotechnika. Ve stánku, který byl věnován naší službě, jsme rozdávali preventivní materiály, reflexní prvky a také třeba rozvrhy hodin, propisky atd.

Ukázka zásahu pořádkové jednotky proti demonstrantům, potvrdila, že tzv. těžkooděnci jsou profesionálové a nebojí se postavit ani početnému davu. Na této akci nemohli chybět ani psovodi se služebními psy. Psi Abel a Ivoš dokázali, že jsou dobře vycvičení. Souhra mezi čtyřnohými pomocníky a policejními psovody byla dokonalá. 

Armáda upoutala pozornost již samotným příjezdem. Obří Tatra 815, obrněný transportér a další obdivuhodná vozidla přijela ze 7. polní nemocnice v Hradci Králové. Jak se jezdí ve vojenských autech, která pomáhala na misi v Afganistánu, si mohli vyzkoušet všichni. Zejména děti nadšeně přivítaly pozvání na projížďku po louce. Tank budil respekt již svojí přítomností. A co teprve, když tankista nastartoval a předvedl, jak si poradí s osobním autem, které se mu postavilo do cesty.


Profesionální hasiči ze Svitav a dobrovolní z Budislavi také předvedli, co umí. Ukázka skupiny hasičů lezců byla divácky velmi atraktivní. Perfektně sehraný tým slanil pro zraněného mladíka, který uvízl na skalním masívu. Všechno bylo „jen jako“, ale hasiči k práci přistupovali, jako by šlo o skutečnou akci. Předvedli také zásah při dopravní nehodě, kdy řidič zůstal zaklíněný ve vozidle. Tito muží bývají velmi často na místě události první, proto jsou vycvičeni i k poskytnutí předlékařské pomoci.

I Besip zde měl svůj stánek. Koordinátoři z Pardubického, Královéhradeckého a kraje Vysočina přivezli interaktivní opilé brýle, zařízení navozující opilost a také motocyklový trenažér. Nemohly chybět testy z oblasti dopravy. Z Hradce Králové přijela firma Idiada, která se zabývá výzkumem dopravní nehodovosti. Odměnou za návštěvu u jejich stanoviště byl nafukovací balónek.

K dokonalé pohodě páteční akce přispělo také krásné počasí. V příjemném prostředí místního amfiteátru bylo postaráno též o plné žaludky učinkujících a návštěvníků. Výborný vojenský guláš byl zdarma pro všechny.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.5.

Domov Simeon buduje zahradu a žádá o rostliny

Právě dokončená veřejně prospěšná stavba je obklopena dosud neupraveným zatravněným terénem.

Společnost celý článek
16.11.

Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo

Diskuse začala veřejným projednáváním 14.listopadu, na němž se sešlo zhruba 140 lidí.

Společnost celý článek
28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Společnost celý článek
25.9.

Staročeská polabinská pouť již tuto sobotu

Již tuto sobotu 26. září se v Mozartově ulici v Pardubicích koná tradiční Staročeská polabinská pouť.

Společnost celý článek
25.5.

Evropské regiony dobyly Berlín

Na 350 hostů navštívilo ve středu 23. května 2007 večer prezentaci čtyř evropských regionů.

Společnost celý článek
31.1.

Kraj připravuje vybudování trvalých zábran pro ochranu obojživelníků v Přívratu

Současný způsob odchytávání obojživelníků je v současné době o poznání složitější. „Ochránci přírody musí nyní podél cesty na pěti úsecích instalovat téměř 1400 metrů provizorních překážek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting