Burza filantropie opět zavítá do Ústeckoorlicka

30.9.

Burza filantropie opět zavítá do Ústeckoorlicka

Ve středu 1. října zavítá již počtvrté do Ústí nad Orlicí dobročinná aktivita známá jako Burza filantropie. V tento den se bude pět neziskových organizací ucházet o podporu několika tradičních i nových donátorů z řad soukromého i veřejného sektoru. Prezentace projektů, na kterou je zvána i široká veřejnost, proběhne od 14.00 v hotelu Uno.


     Burzu filantropie realizuje Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje a Krajského hospodářské komory Pardubického kraje. Pořadatelé se touto aktivitou inspirovali známým pořadem Den D, který je dobře znám z České televize. „Letošní rok se budou prezentovat neziskové organizace Český červený kříž Ústí nad Orlicí, Občanské sdružení CEMA Žamberk, orlickoústecká pobočka organizací Rytmus Chrudim a Fond ohrožených dětí. Díky postupu z internetového hlasování veřejnosti je doplní Mateřské centrum Medvídek,“ přibližuje Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.


     Kromě internetového hlasování vzešly finální projekty i z hlasování zapojených donátorů. Mezi ně se od počátku existence Burzy filantropie řadí i Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor: „Neziskovky se na letošní Burzu filantropie připravily skvěle, každý přihlášený projekt měl svůj hlubší smysl. Děkuji všem neziskovkám za přípravu a gratuluji postupujícím. Věřím, že i ostatním se podaří získat do budoucna podporu pro své projekty, třeba právě opět na Burze filantropie.  Osobně se na orlickoústeckou burzu velmi těším, atmosféra je zde vždy velmi příjemná, i proto se na ni jako donátoři rádi vracíme.“


     Podzimní kolo burz navazuje na letní, které se konalo v Pardubicích a Chrudimi. Dobročinné setkání v Ústí nad Orlicí doplní také Burza filantropie ve Svitavách, do ní mohly podobně hlásit své projekty neziskovky z celého tamního okresu.


Unikátností celé akce je i zapojení veřejnosti. O projektech se nerozhoduje za zavřenými dveřmi. Naopak. Každý může přijít do sálu, vyslechnout si příběhy ze světa neziskovek a svým potleskem „poradit“ donátorům, který projekt si zaslouží jejich finanční, materiální nebo jakoukoliv jinou podporu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.5.

Žamberk s Letohradem propojila cyklostezka

Nejdéle trval výkup pozemků od soukromníků, a to tři roky.

Společnost celý článek
15.10.

Svátek včelařů přilákal davy návštěvníků

Pestrý průvod tanečníků, muzikantů a včelařů pozdravil v sobotu před budovou krajského úřadu také krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. Právě včelařství je jednou z oblastí, kterou kraj finančně podporuje.

Společnost celý článek
22.4.

Tituly Mistrů a Mistryň středoškolského Mistrovství ČR v požárním sportu 2016 zůstávají v Pardubicích

Sportovní areál Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích zaplnili středoškoláci již ve středu 20. dubna v 12.15 hodin, kdy bylo dvoudenní mistrovství slavnostně zahájeno za účasti významných osobností nejen Pardubického kraje, ale i celé republiky. Přihlášeno bylo celkem 14 družstev mladých mužů a 10 družstev dívek ze středních škol z celé České republiky

Společnost celý článek
19.10.

Výstava kreseb Bohuslava Martinů v Poličce zahájena

Výstava představuje hudebního skladatele ze zcela jiného úhlu pohledu – jako autora rozverných a vtipných kreseb, pomocí kterých Martinů zachycoval veškeré dění kolem sebe.

Společnost celý článek
15.3.

Jarní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

Jako už tradičně se Univerzita Pardubice připojuje k zimní sbírce Srdíčkové dny, která se letos uskuteční v týdnu od 19. do 23. března a jejíž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem.

Společnost celý článek
22.7.

Hasiči cvičně vyprošťovali vozidlo visící z mostu

Vyproštění osoby z havarovaného vozidla, které zůstalo viset z mostu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting