Burza filantropie pomůže podpořit projekty neziskovek

13.3.

Burza filantropie pomůže podpořit projekty neziskovek

Burza filantropie pomůže podpořit projekty neziskovek

V Integračním centru sociálních aktivit Kosatec představí ve čtvrtek 22. března 2012 od 11:00 hodin zástupci neziskových organizací vybrané projekty potenciálním sponzorům – donátorům z komerčních společností působících v Pardubickém kraji. Na skutečné Burze filantropie, kterou připravila Koalice nevládek Pardubicka, mají šanci získat finanční podporu zajímavé projekty neziskových organizací. Burza filantropie se koná při příležitosti konání 14. krajské konference nestátních neziskových organizací Pardubického kraje v rámci Týdnů pro neziskový sektor. Do burzy filantropie je přihlášeno celkem 32 zajímavých projektů sociálních, kulturních i z oblasti péče o životní prostředí. Pouze šest z nich bude mít příležitost prezentovat se na Burze filantropie a přesvědčit o své kvalitě některého z donátorů. „ Akce přispěje k navázání potřebné spolupráce mezi neziskovým, komerčním a veřejným sektorem a zároveň budou představeny a podpořeny zajímavé projekty sloužící různým cílovým skupinám veřejnosti,“ říká za organizátora akce Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka. „Burzu filantropie jsme si pilotně vyzkoušely už na podzim loňského roku. Neziskové organizace mohly čas využít k „dopilování“ projektových záměrů a k získání větších zkušeností v prezentaci a přesvědčivé argumentaci,“ doplňuje ředitelka Machová. Zástupci veřejnosti mohou dát svůj hlas zvolenému projektu na webovém portálu www.nevladky.cz. Hlasovat je možné až do pondělí 19. března 2012, do 12:00 hodin. Jeden projekt s největším počtem hlasů tak získá šanci zaujmout svého sponzora. Ostatní projekty do burzy budou vybrány po vzájemné dohodě donátorů. Záštitu nad akcí převzal radní Pardubického kraje zodpovědný za neziskový sektor Pavel Šotola. „Burza filantropie podpoří informovanost podnikatelského sektoru o činnosti neziskových organizacích, zprostředkuje jejich vzájemné setkání za účelem společné realizace konkrétních projektů, pomůže zvýšit prestiž neziskového sektoru v očích veřejnosti“, dodává radní Šotola. Partnery Burzy filantropie se staly Elektrárny Opatovice, LEKARNA.CZ, Konzum, eBrana, StudioPress, Perník Janoš, Pardubická výstavní a veletržní, DAKO CZ, Město Pardubice a Pardubický kraj. Mediálními partnery jsou Pardubický deník a Český rozhlas Pardubice. Kontakt: Bc. Jana Machová ředitelka e: machova@konep.cz m: 774 412 876

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.2.

Miroslav Zikmund oslaví 88. narozeniny v Pardubicích

88. narozeniny oslaví dne 14. února v Pardubicích Miroslav Zikmund, který spolu s Jiřím Hanzelkou procestoval celý svět.

Společnost celý článek
25.4.

Další internetová diskuse s primátorem

„Na internetovou diskusi s lidmi se už těším. Jsem rád, že se lidé o dění ve městě zajímají,“

Společnost celý článek
26.2.

Za zdravím spárkaté zvěře

Již od roku 2004 v zimních měsících plošně aplikují krmivo s přídavkem léčiv ve všech krmelcích.

Společnost celý článek
31.1.

Veřejnost o parkování u lihovaru nepřijde

Město si tento areál od majitele pronajalo v roce 2014 pro případ, že by došlo k zpoplatnění parkoviště u hypermarketu Albert. Smlouva, kterou nový vlastník areálu s městem uzavřel, je podepsána na dobu neurčitou s měsíční výpovědní lhůtou.

Společnost celý článek
4.1.

Město a univerzita zkoumají možnosti organizace dopravy

Studenti pardubické univerzity budou měřit především délku kolony stojících vozidel během špičky.

Společnost celý článek
26.11.

Chat s primátorem tentokrát ve středu

Stejně jako při předešlých internetových diskusích je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting