Burza filantropie v Ústí nad Orlicí trhala rekordy

29.10.

Burza filantropie v Ústí nad Orlicí trhala rekordy

Osmý ročník dobročinného projektu „Burza filantropie“ zakončil své putování po Pardubickém kraji ve středu 23. října v Ústí nad Orlicí. Na poslední podzimní burze donátoři z řad veřejné správy a firem přispěli na prospěšné projekty neziskových organizací rekordní částkou 655 tisíc korun. 
Dějištěm v pořadí již 40. Burzy filantropie se stal opět Hotel UNO. Burza v Ústí nad Orlicí byla rekordní nejen nejvyšší získanou finanční podporou ze všech okresů, ale také počtem zúčastněných donátorů a prezentovaných projektů. „Pro orlickoústeckou burzu se nám podařilo získat několik nových firem. Celkem jsme přivítali 12 donátorů,“ vysvětlila ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová a pokračovala: „Proto jsme se rozhodli k šesti postupujícím projektům přidat ještě pět dalších, které ale měly na prezentaci zkrácený čas.“ V roce 2019 se díky donátorům podařilo podpořit 44 projektových záměrů neziskových organizací v celkové výši 1 670 000 korun. 
Písničkou začala prezentace prvního z jedenácti projektů s názvem „Společně v kuchyni, společně v lese“ Lesního klubu Březinka, kde by rádi zrekonstruovali stávající kuchyň. Druhé v pořadí se prezentovalo Rodinné centrum Dětský svět s projektem „Ať se potkáváme“. Upravením veřejného prostoru před vstupem do rodinného centra, které má zázemí v penzionu pro seniory, by chtěli vytvořit místo pro setkávání tří generací – dětí, rodičů a seniorů. Oblastní charita Ústí nad Orlicí představila projekt „Terénní automobil pro domácí hospic Alfa-Omega“ Díky finanční podpoře, která se vyšplhala na 127 tisíc korun, bude moci charita brzy pořídit nové terénní auto. Tím bude poskytnut bezpečný a včasný dojezd hospicového týmu do domovů pacientů, kteří mnohdy žijí ve špatně dostupných místech na území Orlickoústecka. 
Cílem projektu s názvem „Chodím… tedy jsem“ organizace Naděje z Vysokého Mýta bylo získat finance na nákup elektrického polohovatelného chodítka, které jejich klientům s omezenou pohyblivostí výrazně zjednoduší a zpříjemní změnu polohy vsedě do pozice ve stoje. Svůj záměr vytvořit publikaci s autentickým vyprávěním lidí, kteří mají osobní zkušenost s psychickým onemocněním, představili zástupci CEDRu. Cílem projektu „(Ne)mocná síla příběhu“ je také snížit stigmatizaci, negativní „nálepkování“ nemocných a jejich blízkých. Sdružení Neratov s projektem „Posaďte se u nás“ bylo posledním z šestice prezentujících, kteří měli na prezentaci 8 minut. Díky podpoře donátorů budou moci vytvořit prostor k posezení ve dvou provozech sociálního podniku pro osoby se sníženou schopností pohybu. Zbylých 5 neziskových organizací prezentovalo své projektové záměry ve zkráceném čase. Byly jimi Rodinné centrum Srdíčko, Škola pro mě, Rytmus východní Čechy, Amalthea a Péče o duševní zdraví. 
 „Škoda, že se takových akcí, jako je Burza filantropie, neprezentuje více mezi širokou veřejností. Kolem nás je tolik negativních zpráv a přitom se děje mnoho pěkných věcí. Burza je toho důkazem,“ popsala své dojmy jedna z nových donátorek Marie Zimmerová, zástupkyně firmy KUDOS. 
„Burzu filantropie pořádá Pardubický kraj společně s Koalicí nevládek Pardubicka od roku 2012. Za celou dobu svého působení v Pardubickém kraji bylo podpořeno 318 prospěšných projektů částkou 10 816 640 korun,“ shrnul na závěr Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a dodal: „Děkuji všem donátorům, kteří podporují neziskový sektor a stali se součástí osmileté historie konání burz.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.8.

Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

V prvním pololetí roku 2007 využilo služeb Domu na půli cesty občanského sdružení SKP-CENTRUM celkem 114 mladých lidí.

Společnost celý článek
4.5.

Cesta k pardubickému folklóru vedla přes sesternu na infekčním a přes AMU, vzpomíná Lenka Šťastná

Dodnes si pamatuji, jakou měla radost, když jsem jí zpívala lidové písničky. Když dnes s dětmi mluvím o životě na vsi, vzpomínám na Lúku. Babička chodila v šatech z modrotisku, v pase uvázanou zástěru a šátek na hlavě… Kolik takových babiček dnes najdete?

Společnost celý článek
17.10.

Pardubičtí divadelníci lákají na první premiéru nové sezóny

V pardubické verzi komedie, která smíchy nedá vydechnout, budou v hlavních rolích hrát Ladislav Špiner, Petr Borovec a Josef Pejchal. Scénu vytvořil Jaroslav Bönisch, kostýmy navrhla Šárka Bellanová.

Společnost celý článek
5.2.

Kraj hledá nového šéfa záchranky

Dnes jsme vyhlásili výběrové řízení. Co nejdříve chceme vybrat nástupce, který převezme vedení zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
3.8.

Jízdné se v Hradci vrátí na původní výši z roku 2009

Tržby meziročně poklesly zhruba o šest milionů korun.

Společnost celý článek
6.10.

Projekt přednádraží je zpracovaný a odevzdaný

Výstavba multimodálního uzlu řeší problém dopravy před pardubickým vlakovým nádražím a v jeho bezprostředním okolí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting