Bytové poradenské centrum slibuje pomoc

18.3.

Bytové poradenské centrum slibuje pomoc

Bytové poradenské centrum slibuje pomoc

Obyvatelům pardubických privatizovaných bytových domů, ale i těm, jejichž byty privatizace teprve čeká, slouží od tohoto týdne Bytové poradenské centrum. Kancelář centra sídlí v Domě služeb a nabízí služby, které mají pomoci vlastníkům bytů a bytových domů zajistit vyšší kvalitu stávajícího bytového fondu. Myšlenka na zřízení tohoto centra vzešla z projektu Zlepšování kvality života obyvatel na českých sídlištích, který v letech 2004 až 2007 probíhal v Pardubicích. Tento projekt mimojiné ukázal, že největším problémem a překážkou při správě bytových domů je fakt, že představitelům družstev a společenství vlastníků chybějí informace z oblasti správy domů, ale také technické znalosti. Právě zde je prostor pro poradenské centrum. „Vznik a fungování centra podpořilo město, finančně pak Ministerstvo zahraničních věcí Nizozemského království v rámci programu MATRA a projektu Zlepšování kvality života obyvatel na českých sídlištích,“ řekla Dana Dosoudilová Drtinová, jedna ze zakladatelů občanského sdružení Bytové poradenské centrum. Poradenské centrum nabízí širokou škálu služeb z oblasti správy a údržby bytových domů. Většina těchto služeb je poskytována zdarma. Zpoplatněno je odborné poradenství (právní, ekonomické, stavební). Kancelář bude otevřena ve čtvrtek od 16:00 do 19:00 hodin, v ostatní dny se budou pracovníci centra klientům věnovat po telefonní dohodě. Více informací naleznete na stránkách poradenského centra www.bytovecentrum.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.6.

Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

„Myšlenka pomoci potřebným na Burze filantropie je stále více doceňována, o tom svědčí zájem donátorů i dalších podporovatelů. Úspěchy sklízí i v zahraničí, letos byla Burza filantropie oceněna jako 3. nejlepší sociální inovace v mezinárodní soutěži SozialMarie. Burza je krásnou ukázkou jak lze elegantně a efektivně pomáhat tam, kde je potřeba,“ zamýšlí se Miluše Horská, senátorka za Pardubicko a Chlumecko, která je také místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
29.4.

Výbuch v Semtíně – policejní rekapitulace

Policisté čekají, až bude místo označené za bezpečné a budou moci začít ohledávat místo tragické události.

Společnost celý článek
3.6.

Červnové bruslení přinese perníky a snad i rekord

Po skončení bruslení budeme mít pro dětské účastníky připraveny tradiční pardubické perníčky.

Společnost celý článek
25.5.

Koupaliště Flošna zahajuje hlavní letní sezónu v neděli

Letní koupaliště v Hradci Králové bylo letos poprvé otevřeno 12. 5. v režimu vedlejší sezóny. Poté bylo z důvodu ochlazení na několik dní uzavřeno a návštěvníci se můžou opět koupat od 20. 5. Od neděle 27. 5. bude již otevřeno v režimu hlavní sezóny, která bude pokračovat až do konce léta.

Společnost celý článek
28.11.

Brigáda před Vánoci: Na zkoušku pekařem nebo knihkupcem, kde se časově přizpůsobí?

„Sháníme brigádníky po celý rok. Stálou spolupráci máme nyní se stovkou lidí. Nicméně v létě se studenti skutečně po brigádě poohlížejí nejvíc a je šance, že u nás pak zůstanou,“ říká. O brigádu se lze zajímat i v prosinci

Společnost celý článek
4.6.

Čachtická paní bude mučit na hradě Kunětická hora

Alžběta Báthory je pro naše diváky možná známá z filmu, který před nedávnem představil slovenský režisér Juraj Jakubisko.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting