Čarodějnice v Apolence představily Život na farmě i Jedlý les

7.5.

Čarodějnice v Apolence představily Život na farmě i Jedlý les


Apolenka o.s. za podpory Místní Akční Skupiny Region Kunětické hory uspořádala oslavu s názvem Čarodějnice na farmě ve Spojile. Setkání přiblížilo dětem i dospělým život zvířat na farmě a představilo možnosti trávení volného času ve venkovských oblastech regionu. Slavnostně byla otevřena  permakulturní zahrada Jedlý les, vybudovaná za podpory donátorů prostřednictvím Burzy filantropie.

Akce se zúčastnilo během slunečného odpoledne 500 osob, převážně rodin s dětmi. Děti měly možnost vyzkoušet si různé aktivity tematicky zaměřené na zvířata a přírodu. Parkur na dřevěném koni, poznávání přírodnin hmatem, hod podkovou, přiřazování listů a plodů různých dřevin. Nejen pro děti byla velkým lákadlem možnost vyzkoušet si dojení krávy. Také ukázky programu byly zaměřeny na život a řemesla na farmě. K vidění bylo stříhání ovcí, kování koní, lasování, bičování a také výcvik koní, psů a dravců.

Za účasti donátorů, kteří každý vysadili svůj strom, byla slavnostně otevřena permakulturní zahrada Jedlý les. Záměrem vybudování této zahrady je doplnit celkový obraz fungování zemědělské usedlosti založené na chovu hospodářských zvířat o možnost získávání lidské potravy z rostlin, v našem případě především stromů a keřů, vysázených podle permakulturních principů ve formě tzv. “jedlého lesa“. „ Vidím veliký přínos a prostor pro rozvoj další spolupráce mezi nestátními organizacemi, podnikateli, zemědělci, státní správou a dobrovolníky. Tento projekt se nám podařilo realizovat díky společenské odpovědnosti donátorů, kteří nás podpořili prostřednictvím Burzy filantropie, kterou každoročně pořádá Koalice nevládek Pardubicka. Všem patří velký dík!“ s uznáním řekla Jolana Štěpánková – ředitelka Apolenky.

Po celé odpoledne zástupci MAS nabízeli zajímavé tipy na výlety a aktivity v okolí, představili činnost organizace, své členy i regionální produkty od místních výrobců a novou značku KRAJ PERNŠTĚJNŮ.  „Potenciál rozvoje venkovských oblastí, jednodenní turistika, poznávání blízkého okolí, podpora místních výrobců a spolupráce malých živnostníků je stále na počátku svých možností.“ zamýšlí se manažerka MAS Kateřina Šormová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.11.

Primátor ocení chlapce, který zachránil lidský život

Jedenáctiletý Michal zabránil tragédii v době, kdy pobýval na letním táboře v Proseči u Skutče.

Společnost celý článek
26.9.

Počet účastníků ve sběru bioodpadu ve městě stále stoupá

Zájem o biopopelnice v Pardubicích nepolevuje a počet hnědých nádob u rodinných domů na území Pardubic a v přilehlých obcích stále stoupá. Loni Pardubice zaznamenaly na 3000 domácností, které se zapojily do sběru biologicky rozložitelného odpadu. V rámci projektu, jenž byl spuštěn před více jak deseti lety, dnes město ocenilo dalšího jubilanta.

Společnost celý článek
21.11.

Burzy filantropie jsou stále úspěšnější

Pardubický kraj tento rok přidal na projekty neziskovek prostřednictvím burz 280 tisíc korun, další skoro jeden milion korun poskytli podnikatelé. „Burzy filantropie jsou jedinečným nástrojem k podpoře projektů neziskových organizací v kraji.

Společnost celý článek
8.7.

Pardubické sloupy veřejného osvětlení budou sloužit integrovanému záchrannému systému

V okamžiku vzniku kritické situace zavolá občan z pevné nebo mobilní telefonní linky na linku tísňového volání 112, jejímž prostřednictvím se lze dovolat pomoci hasičů,policie či zdravotnické záchranné služby. Operátor občana navede na číslo sloupu a podle digitální mapy přesně určí polohu místa.

Společnost celý článek
19.4.

Za 9 měsíců: 5 pardubických řidičů nasbíralo po 12 bodech

Od začátku července loňského roku nasbíralo pět řidičů z Pardubicka za různé přestupky 12 bodů a přišlo o řidičský průkaz

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting