CD PIRATE SWING BANDU S QUEEN SBÍRÁ ÚSPĚCHY PO CELÉ PLANETĚ

18.6.

CD PIRATE SWING BANDU S QUEEN SBÍRÁ ÚSPĚCHY PO CELÉ PLANETĚ

Nahrávka Man From Manhattan, za níž stojí pardubická kapela Pirate Swing Band a na které zpívá slavný frontman světoznámé skupiny Queen Freddie Mercury a na kytaru hraje jeho parťák z kapely Brian May, stále sbírá úspěchy po celé planetě!

Úspěchy v hitparádách

„Máme radost z toho, že zabodovala v hitparádách ve Velké Británii, Francii, Nizozemí, Rakousku, Argentině, Rusku či Austrálii. Těší nás, že zájem o ni stále trvá,“ řekl frontman pardubické formace Pirate Swing Band a producent celého projektu Jiří Ševčík, který má na svědomí, že kultovní píseň, jejímž autorem je Eddie Howell, dostala po 42 letech nový, moderní kabát.

Tato skladba byla desítky let „v trezoru“ a šířila se mezi fanoušky skupiny Queen ve špatné kvalitě na kazetách. „Bylo nám jasné, že s novou aranží vstupujeme na tenký led. Vždyť jsme tím pádem de facto jedinou kapelou v hudební historii kromě Queen, na jejíž nahrávce zpívá Freddie Mercury a na kytaru hraje Brian May. Proto jsem kromě Pirate Swing Bandu a aranžéra Radka Škeříka oslovil ke spolupráci i jednoho z nejlepších světových producentů Mike Morana, a to i kvůli tomu, že s Freddiem pracoval. Byla to pro nás obrovská škola,“ vysvětlil Jiří Ševčík.

Pochvala od Briana Maye

„Když byla nahrávka hotová, z reakcí Mika Morana jsem měl pocit, že se asi opravdu podařila. Okamžitě totiž vydal zákaz komukoli ji posílat elektronickou poštou. Výjimkou byl Brian May a manažer Queen Jim Beach, což je právník a nesmlouvavý byznysmen. Reakce k našemu překvapení přišla během pár minut, což je podle Mika velmi neobvyklé. Dorazil i krásný děkovný mail od Briana Maye, což pochopitelně vůbec nemusel dělat. Jim Beach napsal, že je to dobré. V jeho řeči to znamená, že mu vadí, že to neudělali oni,“ usmíval se lídr Pirate Swing Bandu, který zavzpomínal i na premiéru loni v září na oslavě Mercuryho nedožitých narozenin ve švýcarském Montreux.

Deska už je platinová

„Na světové premiéře v Montreux, kterou organizovala kapela Queen, se náklad CD pro Švýcarsko prodal za dopoledne. Při britské premiéře, která se konala v říjnu v Mablethorpe, se podstatně větší náklad pro Británii vyprodal za 30 minut. I sám Mike Moran, když CD viděl hotové včetně designu a vloženého komiksového plakátu, který si fanoušci Queen rámují a věší na zeď, velmi chválil. Pochvala od takové legendy pro nás znamená hodně. Právě na britské premiéře jsem si říkal, že to je sen a nemůže to snad být pravda. Na autogramiádě jsme s Mikem seděli bok po boku, jako bychom si byli rovni, což samozřejmě nejsme,“ sdělil frontman „Pirátů“, jehož těší, že dnes už je deska dokonce platinová. „Jsem hrdý na to, že můžeme pomoci dobré věci, protože kompletní výtěžek z tohoto alba jde na konto nadace pro boj proti AIDS Mercury Phoenix Trust,“ dodal.

Oslavy na Galakoncertech

„Jsme rádi, že náš projekt podpořilo i naše domovské město Pardubice. Platinová deska je jen příjemný bonus a už teď se moc těšíme, až tento úspěch spolu s našimi fanoušky a speciálními hosty Jitkou Molavcovou, Luďkem Sobotou a pianistou Jiřím Svobodou oslavíme na našich tradičních Galakoncertech. Ty se uskuteční 7. prosince v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích a 11. prosince v královéhradeckém Aldisu. Vstupenky na oba už jsou nyní v prodeji v obvyklých předprodejích,“ uzavřel Jiří Ševčík.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.6.

Koňským městům předsedá primátor Pardubic

Asociace Euro Equus založila 3. května 2005 čtyři evropská města, k jejichž historii patří chovatelská či dostihová tradice - belgický Waregem s tradicí dostihů, španělský Jerez de la Frontera, proslulý Královskou andalůskou školou jezdeckého umění i chovem andalůských koní, portugalská Golega známá chovem lusitánských koní a české Pardubice. V roce 2015 se stala pátým členem Euro Equus polská “dostihová” Wroclaw.

Společnost celý článek
15.2.

První krajská miminka se mají k světu

Vondrovi ještě sledovali z okna silvestrovský ohňostroj a do porodnice se vydali až o půl druhé ráno. Jejich třetí syn byl na světě za pár minut.

Společnost celý článek
25.10.

Ochrana vody nebo rozvoj? Zástupci ministerstev a krajů budou diskutovat o budoucnosti okolí řeky Želivky

V pátek 1. listopadu se v kulturním domě Kožlí u Ledče nad Sázavou uskuteční konference „Želivka a nádrž Švihov – vize 2030“, při níž vystoupí zástupci ze tří ministerstev, ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala i zástupci krajů.

Společnost celý článek
8.3.

Festival LEGO rozprostře svůj barevný svět pro děti v OC Futurum Hradec Králové

Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na hrdiny legendární filmové série Star Wars, LEGO Friends Emmu a Olivii, sochy s tematikou draků, ninjů a mnohé další.

Společnost celý článek
17.5.

Centrum Veská rozšíří park pro „své“ děti i veřejnost

Dětské centrum Veská chce dobudovat lesopark, který je součástí jeho areálu a dnes se postupně stává otevřeným veřejným parkem, a hlavně součástí obce a místem pro setkání. Zákazníci společnosti Globus budou moci hlasovat prostřednictvím webových stránek společnosti www.globus.cz/lepsisvet (od 25. dubna do 31. května) a formou hlasovacích lístků, které naleznou v akčním letáku s platností od 18. května.

Společnost celý článek
29.4.

Budoucnost patří železnici, a to nejen v České Třebové

Česká Třebová - Sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ, z.s. ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty a Vyšší odbornou školou a střední školou technickou v České Třebové uspořádali v pátek interaktivní prezentační akci, jejímž cílem je seznámit studenty a širokou veřejnost nejen s fungováním této střední školy, ale také českou železnici v 21. století. Pro veřejnost bude akce přístupná také v sobotu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting