Čekání u přepážek zkrátili ve Třebové na minimum

28.1.

Čekání u přepážek zkrátili ve Třebové na minimum

Čekání u přepážek zkrátili ve Třebové na minimum

Průměrná čekací doba u přepážek správních agend městských úřadů v ostatních městech činí sedm minut. V Občanském informačním centru (OIC) Městského úřadu v Moravské Třebové se však podařilo stlačit tento čas v průměru na půldruhou minutu. Také počet úředních hodin je znatelně vyšší než republikový průměr. OIC je k dispozici občanům o 15 hodin týdně více než je tomu v jiných městech. V OIC si mohou lidé požádat o vystavení či výměnu občanského průkazu nebo pasu, přihlásit se do evidence obyvatel, nechat si ověřit listinu či podpis, využít služeb Czech POINT, zaplatit poplatek za odpady i psy a podobně. „Nosnou myšlenkou projektu bylo soustředit většinu poskytovaných produktů a služeb do jednoho centra tak, aby občané nemuseli obíhat kanceláře v různých objektech. Tak vznikla přepážková pracoviště s vyvolávacím systémem,“ uvedl Pavel Šafařík, vedoucí odboru vnitřních věcí. „Ta poskytují dostatek soukromí pro občany a umožňují i klidnou práci zaměstnankyň na přepážkách. Veřejnosti viditelnou část OIC představuje šest přepážek a jedna vstupní informační přepážka. Dvě přepážky jsou volné a ve špičce je lze posílit dalšími pracovnicemi,“ doplnil Pavel Šafařík. „V některých městech zavádějí úřady elektronický objednávkový systém pro jednání s příslušnými pracovníky úřadu. Vzhledem k nízkým čekacím lhůtám na našem OIC však zavedení takovéhoto systému nezvažujeme,“ dodal Stanislav Zemánek, tajemník městského úřadu v Moravské Třebové. Takto efektivní systém spolupráce s občany byl inspirací i pro zahraničí. Vybudování OIC vysoce ocenilo Ministerstvo zahraničí Nizozemského království, které poskytlo dotaci na zařízení obdobného centra v ukrajinském městě Romny, a to za účasti expertů z partnerského města Vlaardingen a Moravské Třebové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.10.

Co spojuje Remosku, stavebnici Merkur a lehký kulomet vzor 26?

Patronem výstavy je 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má na starosti majetek kraje, investice a kulturu. „Naše muzeum ve Vysokém Mýtě se specializuje nejen na vysokomýtské konstruktéry, ale na technické sbírky obecně.

Společnost celý článek
5.1.

Tři krále přivedly tři královny

Každoročním aktivním účastníkem tříkrálové sbírky je také 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Společnost celý článek
26.1.

Jednání zastupitelstva budou v přímém přenosu na internetu

Příští zastupitelstvo, které se bude konat 29. března, už budou lidé moci sledovat na webu města.

Společnost celý článek
23.2.

Titul EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje získali Jaromír a Jan Hvížďalovi z JHV – Engineering s.r.o.

Společnost EY za podpory hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje. Stali se jimi otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi ze společnosti JHV – Engineering s.r.o., úspěšné české rodinné firmy zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. S obratem téměř půl miliardy se JHV – Engineering s.r.o. řadí mezi špičku na trhu automatizace a jejich na míru šité linky lze najít ve výrobních halách od Evropy, Asie až po Ameriku.

Společnost celý článek
16.5.

Důstojná připomínka průkopnických činů Ing. Jana Kašpara

Součástí programu se stal i přelet průkopnické skupiny ultralehkých letadel pod vedením Petera Máry.

Společnost celý článek
28.5.

Velký sál bývalé reálky ponese jméno Jana Kašpara

Diváci měli možnost shlédnout dokument v průběhu odpoledne dokonce několikrát.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting