Ceny tepla budou muset zvýšit i v Hradci

13.11.

Ceny tepla budou muset zvýšit i v Hradci

Ceny tepla budou muset zvýšit i v Hradci

Zákazníci Tepelného hospodářství Hradec Králové se budou od ledna 2010 řídit podle nových tarifních ceníků. Společnost musí reagovat na oznámení generálního dodavatele tepla elektrárny Opatovice, která se v těchto dnech rozhodla o navýšení své ceny o téměř 8 procent. O konečném navýšení ceny pro obyvatele Hradce Králové pak bude rozhodovat představenstvo Tepelného hospodářství v nejbližší době. „Chystaná výše změny cen nás nemile překvapila. Předpokládali jsme, že půjde o částku výrazně vyšší,“ uvedl v reakci na oznámení elektrárny ředitel Tepleného hospodářství Jiří Seidler. „Nicméně chápeme argumentaci elektrárny s ohledem na nárůst nákladů, především cen uhlí,“ dodává Jiří Seidler. Královehradecká teplárna přesto patří i nadále svými cenami mezi desítku nejlevnějších energetických společností v rámci České republiky, které dodávají teplo a teplou vodu do desítek tisíc domácností a několika stovek institucí. Město Hradec Králové však nechce v době ekonomické krize dále výrazně zatěžovat rozpočty seniorů a rodin. Proto se už dříve rozhodlo, že využije peněz z navýšení k investicím do zabezpečení celého systému dodávek tepelné energie a do modernizace infrastruktury, která za posledních dvacet let výrazně zastarala. „Jako prevenci před haváriemi například jako jedni z prvních v České republice spustíme unikátní projekt termosnímkování města, který nám pomůže včas odhalovat případné problémy s dodávkami,“ prozrazuje jeden z důležitých inovátorských projektů ředitel Seidler.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.1.

Kraj připravuje vybudování trvalých zábran pro ochranu obojživelníků v Přívratu

Současný způsob odchytávání obojživelníků je v současné době o poznání složitější. „Ochránci přírody musí nyní podél cesty na pěti úsecích instalovat téměř 1400 metrů provizorních překážek.

Společnost celý článek
7.10.

Policisté si poradili s sdíleným střelcem

Kvůli časové tísni dorazili nejprve policisté základních útvarů.

Společnost celý článek
15.6.

Projděte se podél Haldy!

Kanál Halda náleží k významným historickým památkám pardubického kraje.

Společnost celý článek
10.5.

Brněnský BOSCH FRESH FESTIVAL přilákal více než 17 tisíc návštěvníků

„První ročník brněnského Bosch Fresh Festivalu se vydařil po všech stránkách. Po celý víkend nás provázelo krásné počasí a výborná atmosféra. Překvapil nás i počet návštěvníků, který předčil naše očekávání. Na festival dorazilo více než 17 000 lidí,“ říká Petr Jirásek, pořadatel Bosch Fresh Festivalu.

Společnost celý článek
8.4.

Tyršovy sady čekají na nové rozhodnutí

Revitalizace Tyršových sadů je jedním ze stěžejních projektů Integrovaného plánu rozvoje města. Projekt na rekonstrukci parku počítal s náklady téměř 90 milionů korun, vítěz výběrového řízení nabídl cenu 88 milionů korun.

Společnost celý článek
31.10.

Humpolec: Nejlepší město pro byznys roku 2008

Vítězství Humpolce je souběhem několika komponentů, je těžké něco vypíchnout.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting