Červnové bruslení přinese perníky a snad i rekord

3.6.

Červnové bruslení přinese perníky a snad i rekord

Vyznavači jízdy na kolečkových bruslích se mohou v průběhu června těšit na dvě akce Pardubice na bruslích, které pro ně město připravuje. První bruslení se uskuteční již v pondělí 7. června od 19 hodin. Sraz bruslařů bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény. Trasa bude měřit lehce přes 10 kilometrů. „Po skončení bruslení budeme mít pro dětské účastníky připraveny tradiční pardubické perníčky jako takovou opožděnou drobnost ke Dni dětí,“ uvedl za pořadatele Michal Zitko. Druhé červnové bruslení se bude konat v sobotu 26. června od 14 hodin s tím, že sraz účastníků bude obligátně na parkovišti u ČEZ arény. „Toto bruslení bude součástí větší společenské akce. Po roce se znovu pokusíme o překonání rekordu v počtu jedoucích bruslařů, kteří se vzájemně drží za ruce a vytváří pomyslného hada,“ doplnil Michal Zitko. Rozpis všech akcí Pardubice na bruslích je k dispozici na internetových stránkách www.pardubicenabruslich.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.9.

Jaké řemeslo si vybrat? Poradí projekt Hamet 2

Celá prezentační akce je zaměřena na podporu a propagaci řemesel a technického středního školství.

Společnost celý článek
26.5.

Poslední Šťastné dny Zdeny Bittlové a Martina Mejzlíka

Diváci tedy už naposledy prožijí jeden obyčejný den Winnie a Willieho, kteří spolu žijí ve značně specifickém prostředí. Široko daleko kolem nich není zhola nic, a tak mají na světě jenom jeden druhého. Každodenní činnosti a spoustu času. „Ačkoli Beckett píše experimentálním způsobem, pořád je to o nejzákladnějších lidských a mezilidských tématech – v našem případě o vztahu partnerů, kteří spolu žijí už moc dlouho,“ říká dramaturg inscenace Jan Krupa. V moderní grotesce o životě mají velké herecké příležitosti především Zdena Bittlová, které zdárně sekunduje Martin Mejzlík.

Společnost celý článek
24.6.

U kulatého stolu TECHNOhrátek diskutovali odborníci o problematice zemědělského školství v regionu

Účastníci jednání poukázali na jeden z dlouhodobě přetrvávajících faktorů, který brání většímu zájmu o zemědělské školství – předsudky veřejnosti o tom, že zemědělství je náročná a špinavá ruční práce sedm dnů v týdnu bez odpočinku. To však už dávno neplatí. Mechanizace, elektronizace, robotizace a nástup nových technologií postoupily i v této oblasti stejně daleko jako v jiných průmyslových resortech.

Společnost celý článek
11.10.

Hejtmani se účastní OPEN DAYS v Bruselu

Letošní ročník nese název Investice do budoucnosti Evropy.

Společnost celý článek
16.2.

Východočeská policie používá jednotný informační systém

Policisté na východě Čech se zbavili několika různých počítačových systémů a začali pracovat v jediném informačním systému.

Společnost celý článek
9.1.

Investor supermarketu ve Skutči stáhl žádost o kácení stromů

Pokusy o zástavbu zelené plochy to zbrzdí, i když zatím není zřejmé, zda jde o definitivní vítězství občanského sdružení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting