Česká inspekce životního prostředí projednávala stížnosti na zápach z hnojení

18.7.

 Česká inspekce životního prostředí projednávala stížnosti na zápach z hnojení

V současné době se na obor životního prostředí magistrátu obracejí obyvatelé, žijící zejména ve východní části Pardubic. Stěžují si na zápach z hnojení. Situaci prověřovala i Česká inspekce životního prostředí.

Původcem nepříjemného zápachu  je kejda, kterou zemědělské družstvo Agrospol Hostovice,  v souladu se zákonem, od pondělí  15.července hnojí již vzrostlý porost kukuřice, v němž hnojivo nelze zapravit do půdy. Současné klimatické podmínky způsobují pomalejší vstřebávání kejdy do půdy a prodlužuje se tak období nepříjemného zápachu.  Hnojení  skončí dnes.

Dodržování zákonů a vyhlášek během hnojení kontroluje odbor životního prostředí, dnes situaci prověřila také Česká inspekce životního prostředí, která v Agrospolu neshledala porušení zákona či vyhlášek. Hnojení a vyvážení kejdy patří mezi povolené a v tomto období i potřebné činnosti zemědělců. Zemědělci jsou vázáni zákony a vyhláškami, mají zpracován tzv. Plán správné zemědělské praxe, všemi těmito předpisy se musí řídit. Přesto  mohou nastat tyto situace, které mohou trvat i týden a přitom žádný předpis není porušen.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

On-line rozhovor s hejtmanem Tomanem

Dotazy je možné pokládat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.pardubickykraj.cz už od 10. hodiny dopolední.

Společnost celý článek
8.6.

V Pardubickém kraji se věnuje dobrovolnictví každý osmý člověk

Největší rozdíly jsou například mezi nepříliš populární pomocí seniorům a hendicapovaným.

Společnost celý článek
24.2.

Pardubické Bláznivé nůžky mají další cenu

Východočeské divadlo zaujalo nejen pražské diváky,ale také divadelní kritiky, kteří „Nůžkám“ udělili Cenu poroty.

Společnost celý článek
13.4.

Morane ve švýcarských barvách

Jedním z vystupujících letadel bude i stíhací Morane-Saulnier MS.406. Tento typ z druhé poloviny třicátých let byl nosným stíhacím letounem francouzského letectva na počátku druhé světové války. A nesmazatelně s ním jsou spjaty i osudy československých pilotů, kteří s ním létali jak v Bitvě o Francii, tak v bojích v Africe, či Sýrii a celkově na typu MS.406 dosáhli na šest desítek sestřelů.

Společnost celý článek
1.12.

Hradec díky úsporám zvýší cenu tepla jen nepatrně

I nadále máme v plánu zdokonalovat projekty, které snižují počty havárií.

Společnost celý článek
3.6.

Jak na Aviatickou pouť?

Velká část návštěvníků přijede autem. Pro ně jsou připravena označená parkoviště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting