Česká inspekce životního prostředí projednávala stížnosti na zápach z hnojení

18.7.

 Česká inspekce životního prostředí projednávala stížnosti na zápach z hnojení

V současné době se na obor životního prostředí magistrátu obracejí obyvatelé, žijící zejména ve východní části Pardubic. Stěžují si na zápach z hnojení. Situaci prověřovala i Česká inspekce životního prostředí.

Původcem nepříjemného zápachu  je kejda, kterou zemědělské družstvo Agrospol Hostovice,  v souladu se zákonem, od pondělí  15.července hnojí již vzrostlý porost kukuřice, v němž hnojivo nelze zapravit do půdy. Současné klimatické podmínky způsobují pomalejší vstřebávání kejdy do půdy a prodlužuje se tak období nepříjemného zápachu.  Hnojení  skončí dnes.

Dodržování zákonů a vyhlášek během hnojení kontroluje odbor životního prostředí, dnes situaci prověřila také Česká inspekce životního prostředí, která v Agrospolu neshledala porušení zákona či vyhlášek. Hnojení a vyvážení kejdy patří mezi povolené a v tomto období i potřebné činnosti zemědělců. Zemědělci jsou vázáni zákony a vyhláškami, mají zpracován tzv. Plán správné zemědělské praxe, všemi těmito předpisy se musí řídit. Přesto  mohou nastat tyto situace, které mohou trvat i týden a přitom žádný předpis není porušen.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Cvičení Povodeň 2014 vyhlašuje stav nebezpečí

Stav nebezpečí vyhlašuji pro územní obvody obcí Lanškroun, Ostrov, Rudoltice, Damníkov, Luková, Žichlínek, Krasíkov, Tatenice, Rychnov na Moravě a Třebařov.

Společnost celý článek
16.10.

Prodej bytů družstvu je pro nájemníky nevýhodný

Prodejní cena byla stanovena podle technického stavu domů na 9 až 12,5 tisíc korun za metr čtvereční.

Společnost celý článek
15.11.

Hudbou za demokracii i charitu

Ve čtvrtek se v aule Arnošta z Pardubic v areálu Univerzity Pardubice uskuteční slavnostní koncert.

Společnost celý článek
22.12.

Znáte staročeské vánoční zvyky?

Pavel Konvalina vás provede staročeskými zvyky a řemesly.

Společnost celý článek
25.2.

Vojenští lékaři mají nově dostat dva tituly, ovšem za další státnice s diplomkou

Studentům vojenských lékařských a farmaceutických oborů na Fakultě vojenského zdravotnictví v Hradci Králové hrozí, že budou muset své studium od příštího akademického roku uzavírat nejen pětičlennou státní zkouškou, ale také paralelní diplomovou prací, včetně obhajoby. „Tento způsob ukončení studia pro ně představuje enormní zátěž. Stěžejní náplň oborů probíhá na LF UK a dosavadně udělovaný titul MUDr. byl dostatečný. Potřebujeme urychleně změnit daný paragraf vysokoškolského zákona,“ apeluje někdejší proděkan LF UK a senátor prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc.

Společnost celý článek
27.1.

Kraj rozdělí peníze na sociální služby

„Naším cílem je peníze co nejrychleji dostat k poskytovatelům sociálních služeb,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola a pokračoval: „Ihned po sdělení částky státní dotace bylo propočítáno její rozdělení dle kritérií a předloženo dotační komisi, která kromě návrhu této dotace doporučila zastupitelstvu schválení také dotací z rozpočtu Pardubického kraje ve výši 26,7 milionu korun. Konečné rozhodnutí o výši dotací padne na Zastupitelstvu Pardubického kraje dne 14. února a pak již bude záležet pouze na poskytovatelích sociálních služeb, jak rychle přijdou podepsat smlouvy, aby mohlo být zahájeno vyplácení dotací všem sociálním službám, kterých je téměř 300.“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting