Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

25.1.

Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

Pardubický kraj podpořil a také do budoucna hodlá podporovat nezávislou filmovou tvorbu a regionální autory. Hejtman Radko Martínek převzal záštitu nad premiérovým promítáním autorského filmu režiséra a producenta Davida Kaplana s názvem Trip. Na 21 minut dlouhý hraný snímek se v závěru minulého roku přišly podívat do Národního domu v České Třebové dvě stovky diváků. Město ze severovýchodní části regionu nebylo vybráno náhodně, právě zde totiž děj filmu začíná.   Z České Třebové také pocházejí oba hlavní filmoví hrdinové a současně i jejich představitelé – místní rapeři Gaz (Jan Glaser) a Wowa (Vladimír Dachnovský). A Třebová je i nástupní stanici cesty (tripu) obou maloměstských muzikantů. „Chtěl jsem tohle krásné město nabídnout divákovi z neobvyklého úhlu, takže v úvodu filmu je několik panoramatických záběrů České Třebové,“ zavzpomínal na natáčení a současně poodhalil důvod výběru Třebové David Kaplan, který pochází z nedalekého Ústí nad Orlicí. Hlavní část děje pak je situována do Prahy, kde Gaz s Wowou poznávají noční život a v tanečním klubu se začíná odehrávat jejich dobrodružství jedné noci. Krajský zastupitel a poradce hejtmana Martin Netolický byl s premiérou filmu spokojený. „Jakýkoliv počin, který propaguje Českou Třebovou je chvályhodný. Přestože snímek svoji tématikou může vyvolávat různé reakce, mám za to, že podpora mladých regionálních umělců je v současné době mimořádně důležitá,“ prohlásil Netolický.   Film Trip byl natočen jako nízkonákladový, účinkují v něm neherci, na výrobě se však podíleli profesionálové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.10.

Klienti Domova pod hradem Žampach si žijí jako na zámku

Součástí objektu je i tělocvična, rehabilitační místnosti, kulturní místnost a nechybí ani kadeřnický salón pro klienty ústavu.

Společnost celý článek
14.8.

Svatby se vrátily do historické budovy radnice

Rekonstrukce pardubické radnice spěje do finále a historická budova na Pernštýnském náměstí se postupně vrací do běžného režimu. Od července se zde, po 21 měsících, opět konají svatby. I když je provoz v budově částečně omezen, obřadní síň a přilehlé prostory jsou již v plném lesku. Pro fotografování je svatebčanům k dispozici romantické atrium radnice, neboť průčelí budovy ještě halí lešení.

Společnost celý článek
27.12.

Fakulta ekonomicko-správní UP má novou děkanku

V čele Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice stane od 1. ledna 2008 první žena v šestnáctileté historii fakulty.

Společnost celý článek
22.5.

50 let základny v Čáslavi – Letecký den

V sobotu 26.května 2007 se na 21.základně taktického letectva Čáslav uskuteční Den otevřených dveří – Letecký den ( DOD ).

Společnost celý článek
12.3.

Pět hvězd pro SeniorCentrum SeneCura Chrudim

Pětihvězdičkovou úroveň péče přizpůsobenou speciálním potřebám klientů poskytuje zařízení SeniorCentrum SeneCura Chrudim, domov pro seniory a domov se zvláštním režimem.

Společnost celý článek
28.7.

Opatovec: setkali se i pomohli

Výtěžek z prodeje losů do tomboly věnovali pořadatelé městu Jeseník postiženému povodní.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting