Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

25.1.

Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

Pardubický kraj podpořil a také do budoucna hodlá podporovat nezávislou filmovou tvorbu a regionální autory. Hejtman Radko Martínek převzal záštitu nad premiérovým promítáním autorského filmu režiséra a producenta Davida Kaplana s názvem Trip. Na 21 minut dlouhý hraný snímek se v závěru minulého roku přišly podívat do Národního domu v České Třebové dvě stovky diváků. Město ze severovýchodní části regionu nebylo vybráno náhodně, právě zde totiž děj filmu začíná.   Z České Třebové také pocházejí oba hlavní filmoví hrdinové a současně i jejich představitelé – místní rapeři Gaz (Jan Glaser) a Wowa (Vladimír Dachnovský). A Třebová je i nástupní stanici cesty (tripu) obou maloměstských muzikantů. „Chtěl jsem tohle krásné město nabídnout divákovi z neobvyklého úhlu, takže v úvodu filmu je několik panoramatických záběrů České Třebové,“ zavzpomínal na natáčení a současně poodhalil důvod výběru Třebové David Kaplan, který pochází z nedalekého Ústí nad Orlicí. Hlavní část děje pak je situována do Prahy, kde Gaz s Wowou poznávají noční život a v tanečním klubu se začíná odehrávat jejich dobrodružství jedné noci. Krajský zastupitel a poradce hejtmana Martin Netolický byl s premiérou filmu spokojený. „Jakýkoliv počin, který propaguje Českou Třebovou je chvályhodný. Přestože snímek svoji tématikou může vyvolávat různé reakce, mám za to, že podpora mladých regionálních umělců je v současné době mimořádně důležitá,“ prohlásil Netolický.   Film Trip byl natočen jako nízkonákladový, účinkují v něm neherci, na výrobě se však podíleli profesionálové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.10.

Nejen rytíři ve zbroji. Poklady zbrojnic se skví na Zámku Pardubice

Tři sály naplnilo 400 exponátů z celkem 35 objektů Národního památkového ústavu. První část patří perlám renesančních sbírek vysoké aristokracie, druhá se soustředí na výzbroj prostých vojáků a důstojníků 17. až 19. století.

Společnost celý článek
19.2.

Jídelna svitavské nemocnice už pracuje naplno

Po několikatýdenním zkušebním provozu slavnostně otevřeli v pátek 16. února 2007 stravovací zařízení v Nemocnici ve Svitavách.

Společnost celý článek
21.1.

Oficiální turistický portál kraje dostal další ocenění

Cenu převzali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní zodpovědný za cestovní ruch René Živný.

Společnost celý článek
23.3.

Svitavský betlém by se měl vrátit domů

Cením si bývalých i dnešních zaměstnanců Východočeského muzea za to, že se postarali o záchranu těchto sbírek.

Společnost celý článek
6.4.

Ve čtvrtek možná nevyjedou řidiči firmy Arriva Morava. Stávka se může dotknout i Pardubického kraje.

„Byli jsme informování zástupci společnosti Arriva Morava, že se jejich odborové organizace ze Šumperka, Zábřehu a Mohelnice rozhodly aktivně zapojit do stávky, která je plánována na 6. dubna. Z tohoto důvodu nebudou zajištěny spoje v závazku dopravní obslužnosti Pardubického kraje provozované touto společností. Jedná se o přibližně 40 spojů, které by tak nebyly zajištěny. V současné době s technology autobusové dopravy vyhodnocujeme dopady této stávky na náš kraj,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
14.8.

Letos se uskuteční již v pořadí 16. ročník vojensko-historické akce Cihelna

Akce Cihelna 2013 proběhne 16. až 17. srpna 2013. Hlavní téma historické ukázky bude Ostravská operace 1945.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting