Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

25.1.

Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

Pardubický kraj podpořil a také do budoucna hodlá podporovat nezávislou filmovou tvorbu a regionální autory. Hejtman Radko Martínek převzal záštitu nad premiérovým promítáním autorského filmu režiséra a producenta Davida Kaplana s názvem Trip. Na 21 minut dlouhý hraný snímek se v závěru minulého roku přišly podívat do Národního domu v České Třebové dvě stovky diváků. Město ze severovýchodní části regionu nebylo vybráno náhodně, právě zde totiž děj filmu začíná.   Z České Třebové také pocházejí oba hlavní filmoví hrdinové a současně i jejich představitelé – místní rapeři Gaz (Jan Glaser) a Wowa (Vladimír Dachnovský). A Třebová je i nástupní stanici cesty (tripu) obou maloměstských muzikantů. „Chtěl jsem tohle krásné město nabídnout divákovi z neobvyklého úhlu, takže v úvodu filmu je několik panoramatických záběrů České Třebové,“ zavzpomínal na natáčení a současně poodhalil důvod výběru Třebové David Kaplan, který pochází z nedalekého Ústí nad Orlicí. Hlavní část děje pak je situována do Prahy, kde Gaz s Wowou poznávají noční život a v tanečním klubu se začíná odehrávat jejich dobrodružství jedné noci. Krajský zastupitel a poradce hejtmana Martin Netolický byl s premiérou filmu spokojený. „Jakýkoliv počin, který propaguje Českou Třebovou je chvályhodný. Přestože snímek svoji tématikou může vyvolávat různé reakce, mám za to, že podpora mladých regionálních umělců je v současné době mimořádně důležitá,“ prohlásil Netolický.   Film Trip byl natočen jako nízkonákladový, účinkují v něm neherci, na výrobě se však podíleli profesionálové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Čokoládový festival se podruhé představí v Ideonu

Od pátku 14. října do neděle 16. října 2016 se v Ideonu uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Společnost celý článek
11.4.

Dvěma mužům cizí státní příslušnosti hrozí až 10 let pobytu ve vězení.

Tito muži měli v březnu kolem jedné hodiny ranní poblíž herny v Pardubicích přepadnout 50letého muže a odcizit mu mobilní telefon a peněženku s doklady i finanční hotovostí. Při přepadení měli použít násilí a způsobit okradenému muži drobné povrchové zranění.

Společnost celý článek
2.10.

Hospic: Neuvěřitelné se stalo skutkem

Občanské sdružení Smíření otevřelo ve středu 30. září v Chrudimi hospic, jako vůbec první v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
20.2.

Hračky z Poličky zná celý svět

Hovořili spolu rovněž o struktuře společnosti, ekonomickém vývoji a nabídce pracovních míst.

Společnost celý článek
15.5.

V Pardubicích otevřeli nové středisko záchranné služby

„Věřím, že toto nové špičkové středisko bude důkazem, že s finančními prostředky zacházíme efektivně a smysluplně.“

Společnost celý článek
9.12.

Unikátní iluminace se vrací zpšt do Kutné Hory

Dražba v londýnské aukční síni probíhala velice dramaticky, byl o ní nebývale velký zájem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting