České evropanství i v Pardubicích

30.1.

České evropanství i v Pardubicích

České evropanství i v Pardubicích

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a členka Rady Pardubického kraje Jana Smetanová byli mezi hosty, kteří v pondělí 29. ledna 2007 slavnostně otevřeli v pardubickém Eurocentru výstavu s názvem „České evropanství“. Putovní výstava představuje sedm dějinných etap a rekapituluje české dějiny na pozadí evropské historie. „České země a město Praha se od pradávna pyšní pojmenováním srdce Evropy a ne nadarmo. Historici by bezesporu dokázali vyjmenovat desítky událostí, které se staly v Čechách a na Moravě a které ovlivnily život celé Evropy. A laici jistě vzpomenou římského císaře a českého krále Karla IV., který si Čechy vybral za své sídlo, či Arnošta z Pardubic, který byl tvůrcem Karlovy politiky a stál u zrodu nejstarší univerzity ve střední Evropě. A novodobé dějiny? Česká republika je od roku 2004 členem Evropské unie a její současnost jistě jednou bude i evropskou minulostí,“ řekl vicehejtman Roman Línek. České evropanství je přiblíženo sedmi panely se sedmi dějinnými etapami, osmý panel je zaměřen na Pardubický kraj a jeho zajímavosti. „Celá Evropa vychází ze společných kořenů založených na tradici západního křesťanství. Pardubice se již ve středověku staly slavným evropským městem a půlka koně v jejich znaku připomíná statečnost pardubických pánů v bitvě o Miláno. Z kraje pochází i řada významných osobností z vědy, umění i sportu, které se vepsaly do evropských dějin“, uvedla krajská radní Jana Smetanová. V Pardubicích, které jsou pátým výstavním městem, bude výstava v Eurocentru pod Zelenou branou otevřena až do 14. února 2007. Odtud vyrazí i do dalších krajských měst České republiky. Výstava se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR, myšlenka projektu vznikla na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Hejtman Martínek je hospitalizován

O zdravotním stavu hejtmana v pondělí 11. ledna 2010 informoval jeho poradce a předseda Klubu zastupitelů Martin Netolický.

Společnost celý článek
9.2.

Vicehejtman Línek jednal s ministrem financí Kalouskem

6. února se uskutečnilo osobní jednání vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka s minstrem financí Miroslavem Kalouskem.

Společnost celý článek
20.4.

Do práce na kole 2012, úspěšná kampaň se vrací

V Pardubicích se zapojilo do soutěže, kterou organizuje město, asi 700 lidí ze 112 různých firem.

Společnost celý článek
3.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Ve středu 4. května odpoledne v Atrium paláci Pardubice na Masarykově náměstí v Pardubicích bude zahájen letošní MAJÁLES v rámci tzv. „KRÁLOVSKÉ STŘEDY“, na níž bude zvolen a slavnostně korunován nový král/královna letošního Majálesu, kterému rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig a zástupce města - primátor Statutárního města Pardubice Martin Charvát předají vládu nad univerzitou a městem na dobu majálesových oslav. Hlavní host královské středy bude pardubická kapela Ready Kirken a další. Odpolední program v Atrium paláci Pardubice začne ve 14:00 hodin, korunovace krále Majálesu proběhne v 18:00 hodin.

Společnost celý článek
11.1.

Už jen do konce ledna je možno žádat o granty na podporu sportu.

Pardubický kraj, stejně jako každý rok, vypsal i pro kalendářní rok 2007 granty na podporu sportu.

Společnost celý článek
14.5.

Jedině s BEKO FRESH FESTIVALEM 2018 se budete cítit jako v michelinské restauraci!

Pro všechny zájemce připravili navíc organizátoři možnost si zakoupit vstupenky v předprodeji v sítích GoOut, Ticketportal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting