České tradice v rámci Multikulturního týdne

17.3.

České tradice v rámci Multikulturního týdne

České tradice v rámci Multikulturního týdne

Česká republika, stejně jako i ostatní evropské státy, se může pochlubit obrovským bohatstvím svých lidových tradic. V Pardubicích v rámci akce Multikulturní týden 2010 pro děti cizích národností a etnických menšin připravili workshopy, kde se s našimi národními tradicemi mohou blíže seznámit. Již dnes, terdy ve středu 17. března se od 10 hodin Kulturní dům Dubina promění v „Taneční dům“. Dětský folklorní soubor Perníček tady v živém hudebním doprovodu naučí účastníky workshopu základy českých lidových tanců. Téhož dne odpoledne od 13:30 hodin se v Domě dětí a mládeže Delta na pardubické Dukle uskuteční workshop tradičních lidových technik na téma Velikonoce. Děti i jejich rodiče si mohou vyzkoušet zdobení kraslic a uplést si pomlázku. Vstup na oba workshopy je zdarma. Záměrem Multikulturního týdne je zprostředkovat setkání české většinové společnosti a cizinců či příslušníků etnických menšin, žijících na území našeho města, propojit kulturní a společenské aktivity těchto skupin a přispět tak k vzájemné toleranci a pochopení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.8.

Vrtulník kroužil nad Pardubicemi

Během čtyř hodin, kdy akce probíhala, udělili pardubičtí muži zákona celkem 17 pokut za porušení maximální povolené rychlosti.

Společnost celý článek
16.3.

V Pardubicích svou řeč naposledy přednese anglický král Jiří VI.

„Derniéry moc neprožívám, beru věci tak, jak jsou, prostě staré role odcházejí a nové přicházejí, a tak to být musí. Nejsme na Broadwayi, kde se jedna věc hraje deset let. Po postavě Bertieho mi ale bude smutno, to nezapírám, na druhou stranu Řeč již hrajeme jen jednou za měsíc, a pak je to spíš trochu dobrodružství a člověk hraje s vyděšenýma očima,“ přiznává s úsměvem Martin Mejzlík a dodává: „Je lepší, když hra skončí, než když je dál uměle udržována při životě. Ale bude mi to líto, protože jsem Řeč měl rád a moje postava mi byla hodně blízká. Jeho charakter i jeho životní boj.“

Společnost celý článek
21.9.

Primátora čeká diskuse se studenty

Společným zasedáním začínají v pátek fakticky pracovat nově ustavené parlamenty pardubických studentů.

Společnost celý článek
20.8.

Požární útok začne v pátek v Seči

Mezi sebou si to rozdají družstva dobrovolných hasičů a to nejen z Pardubického kraje.

Společnost celý článek
7.2.

Radní Škaryd se stal kandidátem na senátora za ČSSD

Při nominační konferenci porazil okresní předsedkyni Chrudimi Ludmilu Navrátilovou o 6 hlasů.

Společnost celý článek
21.11.

Zimní Turistické noviny pro východní Čechy jsou od listopadu k dispozici na distribučních místech

Turistické noviny pro východní Čechy byly vytištěny v nákladu 80.000 výtisků, které budou ve spolupráci obou krajů distribuovány především v síti turistických informačních center, ve vybraných ubytovacích a stravovacích zařízeních a v některých turistických cílech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting