České výrobky se dovážejí z ciziny stále častěji

4.8.

České výrobky se dovážejí z ciziny stále častěji

České výrobky se dovážejí z ciziny stále častěji

V posledních letech dochází k masivnímu útlumu domácí produkce v českých podmínkách a typicky české výrobky se dovážejí ze zahraničí. V Česku je na ně totiž příliš draho a výrobcům se vyplatí je produkovat v zemích na východ od nás za lepších investičních podmínek a s levnou pracovní silou. „Od minulého roku bohužel sledujeme nepříznivý trend, kdy výroba tradičních českých značek nátěrových hmot směřuje do zahraničí, kde mají nadnárodní koncerny nižší výrobní náklady. Dost často proto v obchodě kupujeme český výrobek vyrobený v Polsku, v Maďarsku, aniž bychom si to ovšem uvědomovali,“ říká Robert Nový ze společnosti Barvy a laky Hostivař. Robert Nový také rozjel velkou vlasteneckou kampaň za české výrobky. Jejím cílem je zachovat v České republice kvalitní českou výrobu, a podpořit tak tuzemskou ekonomiku a zaměstnanost. Češi rádi kupují kvalitní české výrobky a není důležité, jestli jde o potraviny, nářadí, drogerii nebo například barvy. „Považuji za nesmysl, aby si spotřebitel koupil tuzemský výrobek a jediné, co by měl tento výrobek s Českou republikou společného, byl jeho český název. Proto apelujeme na nákup ryze českých produktů vyrobených na našem území, kterými spotřebitel v podstatě podporuje sám sebe,“ dodává Robert Nový. Minulý rok například skončila výrobu v Česku sirkárna Solo, rostlinný tuk Hera, barvy značky Balakryl, Balakom a Luxol. Problémem jsou také vlastníci českých firem, kterými se často z finančních důvodů stávají zahraniční investoři. Negativním příkladem tak jsou například pivovary, jejichž výrobkům zahraniční vliv kazí doslova chuť a u spotřebitelů pak ztrácejí na popularitě. Podle Nového by se měl stát zajímat o to, aby tradiční výroba zůstávala v českých rukou a svými opatřeními je rozumně a v souladu s liberálními zásadami trhu podporovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.2.

Nejméně hořelo v Pardubickém kraji

Jednotky požární ochrany během měsíce ledna zachránily 474 osob.

Společnost celý článek
17.5.

Chování k válečným hrobům považuje hejtman za výraz lidství

Nezáleží na tom, za koho bojovali, ale podstatné je, že jsou důstojně pochováni.

Společnost celý článek
4.8.

160 let od narození barona Artura Krause

Kraus také přeložil pravidla tenisu, na zahradě svého domu uspořádal první tenisový turnaj, není bez zajímavosti, že baron A. Kraus vlastnil řidičský průkaz na velocipedu s číslem jedna, jako první v Pardubicích jezdil na motocyklu, jako první ve městě vlastnil psací stroj či fonograf, předchůdce pozdějších gramofonů.

Společnost celý článek
6.6.

Od Kašpara po Gripeny opět v Pardubicích

V sobotu musel být na několik desítek minut přerušen letový program z důvodu požáru za vzletovou a přistávací dráhou. Nedělní, na minuty opět přesně sestavený program, narušilo tentokrát počasí. Dvakrát se přes pardubické letiště přehnala deštivá a větrná fronta. Ti, co zůstali, však zaručeně nelitovali. Mohli si tak vychutnat ještě několik vystoupení.

Společnost celý článek
16.7.

Hasiči likvidovali bílý prášek na poště

Z roztržené zásilky hasiči vyndali přepravní dokumenty a celý balíček uzavřeli do přepravního kontejneru na nebezpečné látky.

Společnost celý článek
11.4.

Stavba záchranářského centra je stále ve hře

Důvodem podzimního ministrova rozhodnutí byla snaha uspořit peníze.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting