České výrobky se dovážejí z ciziny stále častěji

4.8.

České výrobky se dovážejí z ciziny stále častěji

České výrobky se dovážejí z ciziny stále častěji

V posledních letech dochází k masivnímu útlumu domácí produkce v českých podmínkách a typicky české výrobky se dovážejí ze zahraničí. V Česku je na ně totiž příliš draho a výrobcům se vyplatí je produkovat v zemích na východ od nás za lepších investičních podmínek a s levnou pracovní silou. „Od minulého roku bohužel sledujeme nepříznivý trend, kdy výroba tradičních českých značek nátěrových hmot směřuje do zahraničí, kde mají nadnárodní koncerny nižší výrobní náklady. Dost často proto v obchodě kupujeme český výrobek vyrobený v Polsku, v Maďarsku, aniž bychom si to ovšem uvědomovali,“ říká Robert Nový ze společnosti Barvy a laky Hostivař. Robert Nový také rozjel velkou vlasteneckou kampaň za české výrobky. Jejím cílem je zachovat v České republice kvalitní českou výrobu, a podpořit tak tuzemskou ekonomiku a zaměstnanost. Češi rádi kupují kvalitní české výrobky a není důležité, jestli jde o potraviny, nářadí, drogerii nebo například barvy. „Považuji za nesmysl, aby si spotřebitel koupil tuzemský výrobek a jediné, co by měl tento výrobek s Českou republikou společného, byl jeho český název. Proto apelujeme na nákup ryze českých produktů vyrobených na našem území, kterými spotřebitel v podstatě podporuje sám sebe,“ dodává Robert Nový. Minulý rok například skončila výrobu v Česku sirkárna Solo, rostlinný tuk Hera, barvy značky Balakryl, Balakom a Luxol. Problémem jsou také vlastníci českých firem, kterými se často z finančních důvodů stávají zahraniční investoři. Negativním příkladem tak jsou například pivovary, jejichž výrobkům zahraniční vliv kazí doslova chuť a u spotřebitelů pak ztrácejí na popularitě. Podle Nového by se měl stát zajímat o to, aby tradiční výroba zůstávala v českých rukou a svými opatřeními je rozumně a v souladu s liberálními zásadami trhu podporovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.10.

Přijímací zkoušky se osvědčily

Pozitivně reagují na zavedení přijímacích zkoušek také učitelé ze základních škol. Žáci jsou více motivování k učení, zlepšila se jejich kázeň i pozice pedagogů,“ shrnuje výsledky náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.

Společnost celý článek
21.2.

Zloději se nejvíce zaměřují na rodinné domy. Praha, Ústecký a Moravskoslezský kraj jsou naopak rájem bytařů

Podle dostupných policejních statistik se zloději většinou zaměřují na rodinné domy, jak vyplývá z celorepublikových dat. Nejvíce těchto vloupání policie řešila ve Středočeském, Jihomoravském a Plzeňském kraji. Naopak v hlavním městě je situace opačná a zloději se zde zaměřují více na byty. Na jedno vloupání do rodinného domku tady připadají tři vykradené byty. Podobná situace je také v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Společnost celý článek
13.9.

Radní u společného stolu s poslanci a senátory

Hovořili rovněž o připravované sociální reformě nebo aktuálním stavu ve školství.

Společnost celý článek
23.10.

Ve Všestarech možná vznikne Archeopark

Přípravu projektu na vybudování Archeoparku projednali ve čtvrtek 22. října krajští zastupitelé.

Společnost celý článek
11.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Společnost Tesco zve veřejnost na druhý ročník charitativního projektu „Tesco Běh pro život“

Společnost celý článek
9.1.

ZUŠ Open letos již potřetí. Kraj podpoří mladé umělce částkou 150 tisíc korun

Jedná se o celostátní happening základních uměleckých škol. Mezi cíle akce patří zviditelnění systému základních uměleckých škol jako moderního způsobu vzdělávání, práce a úspěchů škol na celostátní úrovni i v rámci regionů, posílení jeho respektu a komunikace směrem k veřejnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting