Českotřebovský terminál ocenila odborná porota podruhé

30.5.

Českotřebovský terminál ocenila odborná porota podruhé

Další ocenění, tentokrát v soutěži o stavbu s ekologickým přínosem, získal multifunkční dopravní terminál v České Třebové dotovaný více než 146 miliony korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.  Za město ji v rámci mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu WATENVI BRNO 2011 převzal ve středu 25. května starosta Jaroslav Zedník spolu s ředitelem divize OHLŽS a.s. Olomouc Jaromírem Pelinkou. Soutěž pořádalo sdružení Stavíme ekologicky spolu s Ministerstvem životního prostředí ČR a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Porota udělila České Třebové cenu za přínosné spojení několika druhů dopravy s důrazem na ekologii. „Hodnotila se i dostupnost stavby pro obyvatele a přispění projektu k všestrannému rozvoji regionu a města včetně konstrukčního a architektonicky zvládnutého řešení investičního záměru,“ řekl Karel Švercl, vedoucí odboru rozvoje města Česká Třebová

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.2.

Sladký únor v Paláci Pardubice

Zlatým hřebem sobotního programu bude návštěva šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, kterého můžete znát jako jednoho z kuchařů, již spolupracovali s Jamiem Oliverem, nebo jako držitele dvou michelinských hvězd. Také je možné, že se vám dostaly do rukou jeho knihy Radosť variť nebo Zelenina, moja láska. Budete mít možnost naučit se s ním tři čokoládo-kávové recepty, které vám připraví.

Společnost celý článek
7.1.

Město Polička zve: Šárka Hrouzková – Výběr z tvorby 2008 – 2018

„Inspiraci k svým obrazům a materiálovým asamblážím čerpá z okolní krajiny a neopomíná ani své rodné Ostravsko. Dalším inspiračním zdrojem je období baroka, především tvorba Santiniho a poznatky z cest do Číny, Tibetu a Latinské Ameriky.

Společnost celý článek
9.10.

Pardubičtí bruslaři se letos naposled vydají do ulic

Příznivce kolečkových bruslí čeká v tomto týdnu poslední společná jízda ulicemi Pardubic v roce 2007.

Společnost celý článek
5.12.

Dětský parlament vybíral jméno pro policejního koně

Děti si na společnou schůzku parlamentu přinesly 154 jmen, hlasováním z nich pak vybraly 15, které nabídnou městské policii. Přidají také obrázky, k nimž je výběr jména pro koně inspiroval.

Společnost celý článek
14.9.

Hostovice budou mít novou cisternu

Projekt vyjde na 7 307 095,50 korun, předpokládaná cena cisterny činí 7 300 595,50 korun. Většinu nákladů ale pokryjí evropské dotace. „Celkové náklady projektu dosahují částky 7 307 095,50 korun, městu se však podařilo získat dotace z operačního programu EU, které pokryjí 85 procent z ceny. 5 procent pak tvoří dotace státu a 10 procent uhradí MO Pardubice VIII ze svého rozpočtu,“ informoval náměstek primátora Jan Řehounek, který je mimo jiné zodpovědný za dotační politiku města.

Společnost celý článek
26.9.

Spolupráce kraje a Heřmanova Městce je ideální. Kraj opravuje silnice a pomáhá v jednání se státem

Správa železniční a dopravní cesty a Ředitelství silnic a dálnic ve věci budování přestupního terminálu vlak-autobus a vybudování kruhového objezdu na silnici I/17 a bezpečnostních opatření na této silnici směr centrum města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting