Českotřebovský terminál ocenila odborná porota podruhé

30.5.

Českotřebovský terminál ocenila odborná porota podruhé

Další ocenění, tentokrát v soutěži o stavbu s ekologickým přínosem, získal multifunkční dopravní terminál v České Třebové dotovaný více než 146 miliony korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.  Za město ji v rámci mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu WATENVI BRNO 2011 převzal ve středu 25. května starosta Jaroslav Zedník spolu s ředitelem divize OHLŽS a.s. Olomouc Jaromírem Pelinkou. Soutěž pořádalo sdružení Stavíme ekologicky spolu s Ministerstvem životního prostředí ČR a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Porota udělila České Třebové cenu za přínosné spojení několika druhů dopravy s důrazem na ekologii. „Hodnotila se i dostupnost stavby pro obyvatele a přispění projektu k všestrannému rozvoji regionu a města včetně konstrukčního a architektonicky zvládnutého řešení investičního záměru,“ řekl Karel Švercl, vedoucí odboru rozvoje města Česká Třebová

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.3.

Oslavte Mezinárodní den žen francouzskými šansony

Při příležitosti oslav Mezinárodního dne žen ve čtvrtek 8. března se nezapomeňte zastavit v Paláci Pardubice. V 16.30 tam totiž začíná zdarma pro všechny návštěvníky výjimečný koncert Komorní filharmonie Pardubice, která na společném vystoupení s Chanson Trio Coucou představí krásné francouzské šansony.

Společnost celý článek
20.4.

Nové stromy z jarní výsadby již rostou, na podzim přibydou v Hradci Králové stovky dalších

Největší počet nových stromů bylo zasazeno na Smetanově a Tylově nábřeží, další mladé stromy stojí na Orlickém nábřeží a v Šimkových sadech. „Na Slezském Předměstí byla ve spolupráci s komisí místní samosprávy umístěna nová vrba v rámci celkových úprav travnaté plochy před hotelem Alessandria,“ doplnil Jeřábek.

Společnost celý článek
15.4.

Vejce bez identifikace se vracejí

Německému výrobci se tedy vrací celkem 28 062 kusů balení po 10 barvených vejcích.

Společnost celý článek
11.12.

Darování krve je součást mého života, říká dárce po 200. odběru

Jen pro představu – během 30 let, kdy dochází darovat krev a krevní složky, daroval již zhruba 120 litrů této nejcennější tekutiny.

Společnost celý článek
30.11.

Do Pardubic se vrátí dvůr Pernštejnů

Dnešní podoba Zámku Pardubice začala vznikat na přelomu 15. a 16. století. Jeho zdi, podlahy či klenby mají tedy za sebou už pětisetletou historii. Dlouholeté devastující chátrání celého areálu bylo zastaveno až po Sametové revoluci. Rekonstrukce v 90. letech v celkové hodnotě 105 milionů korun financovalo Ministerstvo kultury a částečně i Město Pardubice. Od roku 2001 je vlastníkem zámku Pardubický kraj, který pokračuje v obnově jak vnitřních prostor, tak i nádvoří, hospodářských budov a valů. Za posledních 15 let činily stavební investice do Zámku Pardubice na 170 milionů korun.

Společnost celý článek
16.1.

ZOO Dvůr Králové nezvýší ceny za ubytování

V lednu a únoru je v rámci mimořádné nabídky sleva dalších třicet procent.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting