Český grunt zahájil také v Pardubicích

5.4.

Český grunt zahájil také v Pardubicích

Český grunt zahájil také v Pardubicích

Problémy regionálních pěstitelů a chovatelů s odbytem jejich produktů zná dobře radní Pardubického kraje pro zemědělství a životní prostředí Václav Kroutil. S velkým zájmem proto v pondělí 4. dubna přivítal otevření farmářské prodejny Český grunt v Pardubicích.      „Často se setkávám s pěstiteli a chovateli, kteří jsou schopni svoji produkci vyrobit, ale už jim nezbývá prostor a čas ji propagovat a prodat. Pro ně je takováto forma kamenného obchodu ideální, pouze jednou nebo víckrát týdně výrobky dovezou do obchodu,“ uvedl radní Kroutil. „Zapadá to do strategie Pardubického kraje. Chceme, aby člověk, který na trhu vyhledává regionální produkty, měl příležitost se k nim dostat. A vedle farmářských trhů je tohle dobrá příležitost,“ dodal radní.      Obchody s názvem Český grunt postupně vznikají v celé republice. Nabízejí pouze zboží přímo od českých malých a středních výrobců a pěstitelů, ne od velkodistributorů. Část je v biokvalitě a zbytek je z malovýroby, která nepotřebuje masivní ošetřování chemickými přípravky. „V Pardubicích jsme prosazovali, aby z velké části obchod vycházel z nabídky místních regionálních výrobců,“ doplnil Václav Kroutil. Nabídku tvoří sortiment od 30 až 40 dodavatelů. Zákazníci tu najdou výrobky z místních kozích farem, domácí vejce, čerstvé mléko, mošty, med, sezónní ovoce a zeleninu, pečivo a uzeninu, ale také třeba perník a výrobky místní Vitany. Na druhou stranu zde lidé také mají příležitost se seznámit se specialitami z okolních regionů České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.2.

Provoz SKI areálu Peklák v České Třebové slavnostně zahájen

Otevírací pásku přestřihli starosta České Třebové, zástupce Pardubického kraje a zástupce HOCHTIEF CZ.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice rozkvétají pod taktovkou Služeb města

Okolí Východočeského divadla zkrášlí ozdobné mísy osázené muškáty, kopretinami a petuniemi.

Společnost celý článek
2.4.

Lidé mohou zhlédnout unikátní termomapy Hradce Králové

Dnes byla termomapa oficiálně zveřejněna na stránkách společnosti Tepelné hospodářství a magistrátu Hradce Králové.

Společnost celý článek
31.5.

Evropu bez bariér chce i Pardubický kraj

Na pozvání vicehejtmana Romana Línka přijel do Pardubického kraje náměstek vicepremiéra pro evropské záležitosti Jiří Šedivý.

Společnost celý článek
17.2.

Letos se chystá již druhý ročník Apetit festivalu

Loňský ročník se velmi vydařil, účastnilo se ho přes dvacetpět tisíc lidí. I letos se pardubické dostihové závodiště stane místem setkání gurmánů. Cílem bude opět vybrat ty nejlepší nejen z východočeského regionu, kteří budou prezentovat tu nejlepší gastronomii.

Společnost celý článek
22.9.

Svitavy uplatňují novou strategii v cestovním ruchu

Město připravuje dva projekty – přestavba koupaliště na odpočinkové welness centrum a stadionu na sportovní park.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting