Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě FIA ETTC na Slovakiaringu

23.6.

Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil  i ve druhém závodě FIA ETTC na Slovakiaringu

 21. června 2015


Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě seriálu ME cestovních vozů FIA ETTC na slovenském Slovakiaringu.  V kategorii TC2 dojel za Matějovským na druhém místě  Švýcar Peter Rikli a třetí jeho stájový kolega Daniel Conrad. „Tento víkend se povedl na výbornou. Oba dva závody jsem dojel na prvním místě. Mám ohromnou radost. Vítězství v závodech pro mne hodně znamená. Kolize na trati při tréninku nebo maličko obouchané auto mi nevadí. Důležité je, že jsem navýšil celkové hodnocení a vedu nad soupeřem o celých osm bodů," řekl bezprostředně po závodě viditelně šťastný Michal Matějovský.

Michal Matějovský má úspěšně za sebou druhý závodní podnik FIA ETCC. Jeho dějištěm byl Slovakiaring na Slovensku u města Dunajská Streda. Michal se sice v sobotu objevil pouze v jednom tréninku, jelikož odpoledne mechanici jeho týmu měnili z preventivních důvodu motor, ale ani to jej nevyvedlo z koncentrace. Český reprezentant v dosavadním průběhu víkendu nenašel přemožitele a s přehledem ovládnul všechny dosavadní měřené jízdy. Královehradeckému pilotovi se v uplynulých třech dnech podařilo vyhrát oba závody a ve volném testu  zajel nerychlejší čas, který dokázal později zopakovat i v kvalifikaci. V sobotní podvečerní kvalifikaci dokonce vybojoval pole position ve třídě TC2. Se svým BMW 320si v národních barvách zajel  nejrychlejší kolo v krásném čase  2 minuty a 16 vteřin.   Nejbližší konkurent zaostal za výkonem Michala Matějovského téměř o vteřinu a to jen podtrhuje výkon devětadvacetiletého jezdce.

Jezdec týmu Křenek Motorsport ve své třídě TC2  dokázal porazit svou konkurenci  v obou závodech Evropského poháru, díky čemuž nejen stanul na nejvyšším stupínku pódia pro nejrychlejší jezdce, ale především si ze Slovenska odvezl plný počet bodů. Celkově tedy navýšil náskok v průběžném hodnocení  na švýcara Rikliho o 8 bodů s celkovým počtem bodů 44.   Jako bonus si ze Slovakiaringu odváží také autorství nejrychlejších kol v obou závodech.


„Včera jsem si pro první závod přál vyhrát svou třídu /TC2/ a dokončit přitom na osmém místě absolutně. To se nakonec také podařilo a já do druhého závodu startoval z pole position. Ve druhém závodě pak bylo důležité zvládnout průjezd první zatáčkou tak, abych nedopadl jako na Hungaroringu. Po pevném startu se mi povedlo udělat si dost prostoru na to, abych bezpečně zvládnul první kolo. Pak už to bylo jenom o tom pohlídat si svou pozici až do samotného konce, “ zhodnotil průběh dnešních závodů na Slovakiar ingu Michal Matějovský.

Český reprezentant zůstává v závodním tempu i nadále. Ke konci týdne jej čeká odlet na francouzskou riviéru, kde se nedaleko Marseille na okruhu Paula Ricarda uskuteční pátý a šestý závod letošní sezóny závodu FIA ETCC.

ME cestovních vozů FIA ETCC se jede od 27.6. do 28.6. 2015 na francouzském okruhu Paula Ricarda. "Děkuji celému týmu a moc si cením podpory rodiny i partnerů. Nejvíce bych chtěl poděkovat manželce, která se mnou celý  víkend na Slovakiaringu byla,“ uzavřel letošní slovenskou etapu celého seriálu český reprezentant.


O Michalovi Matějovském:
Devětadvacetiletý Michal Matějovský patří mezi přední české automobilové jezdce. S motorsportem začal  ve svých 7 letech. Je to mistr ČR a vicemistr Evropy v závodech cestovních vozů FIA ETCC 2014. Ve svých závodnických začátcích jezdil ve Velké Británii ve stejném mládežnickém týmu jako pilot F1 Lewis Hamilton. Otec Stanislav Matějovský je mistr Evropy v závodech tahačů z roku 2001 s vozem Tatra. Michal je od září 2014 šťastně ženatý.

Program letošního mistrovství Evropy FIA ETCC:
Maďarsko, Hungaroring (2.-3.5. 2015), Slovensko, Slovakiaring (20.-21.6.2015), Francie – okruh Paula Ricarda (27.-28.6.2015) , Česká republika, Automotodrom Brno (5.-6.9.2015), Belgie, Zolder(19.-20.9.2015) , Itálie,  Pergusa (10.-11.10.2015)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.1.

Nadával jim, bil je a oháněl se nožem

Naštěstí se počínání násilníka obešlo bez nutnosti přivolat lékaře. Napadený utrpěl jen drobné odřeniny.

Společnost celý článek
23.3.

Pardubičtí studenti staví hrad Bouzov z vlnité lepenky

Tématem jubilejního 10. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky je „Národní kulturní památka České republiky“. Studenti si pro zpracování modelu vybírají nemovité kulturní památky, které jsou na seznamu národních kulturních památek pod správou NPÚ. Na vytvoření stavby mají soutěžící čas do 23. května 2016.

Společnost celý článek
19.12.

Lanškroun má logotyp města

Rada města Lanškroun vybrala na svém jednání v pondělí 17. prosince 2007 logotyp Město Lanškroun.

Společnost celý článek
18.7.

Alkohol probudil agresivitu

Nejprve měl kompletně rozbít přední světlomety, to mu patrně nestačilo, tak ještě poškodil a zprohýbal levé a pravé dveře, navíc zdemoloval všechny čtyři blatníky, včetně přední kapoty a střechy vozidla. Dílo zkázy dokonal prohozením kanálové mříže čelním sklem.

Společnost celý článek
20.11.

Pardubické krematorium je v novém

Rekonstrukční práce byly rozděleny do tří etap v průběhu let 2005 - 2009, jež měly logickou návaznost.

Společnost celý článek
21.2.

Pro více úsměvů podporuje talenty s handicapem

Slavnostním představením talentů vyvrcholil 2. ročník projektu Pro více úsměvů. Jeho cílem je dlouhodobá podpora těch, kteří mají talent, ovšem v jeho naplnění jim brání zdravotní nebo sociální handicap.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting