Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě FIA ETTC na Slovakiaringu

23.6.

Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil  i ve druhém závodě FIA ETTC na Slovakiaringu

 21. června 2015


Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě seriálu ME cestovních vozů FIA ETTC na slovenském Slovakiaringu.  V kategorii TC2 dojel za Matějovským na druhém místě  Švýcar Peter Rikli a třetí jeho stájový kolega Daniel Conrad. „Tento víkend se povedl na výbornou. Oba dva závody jsem dojel na prvním místě. Mám ohromnou radost. Vítězství v závodech pro mne hodně znamená. Kolize na trati při tréninku nebo maličko obouchané auto mi nevadí. Důležité je, že jsem navýšil celkové hodnocení a vedu nad soupeřem o celých osm bodů," řekl bezprostředně po závodě viditelně šťastný Michal Matějovský.

Michal Matějovský má úspěšně za sebou druhý závodní podnik FIA ETCC. Jeho dějištěm byl Slovakiaring na Slovensku u města Dunajská Streda. Michal se sice v sobotu objevil pouze v jednom tréninku, jelikož odpoledne mechanici jeho týmu měnili z preventivních důvodu motor, ale ani to jej nevyvedlo z koncentrace. Český reprezentant v dosavadním průběhu víkendu nenašel přemožitele a s přehledem ovládnul všechny dosavadní měřené jízdy. Královehradeckému pilotovi se v uplynulých třech dnech podařilo vyhrát oba závody a ve volném testu  zajel nerychlejší čas, který dokázal později zopakovat i v kvalifikaci. V sobotní podvečerní kvalifikaci dokonce vybojoval pole position ve třídě TC2. Se svým BMW 320si v národních barvách zajel  nejrychlejší kolo v krásném čase  2 minuty a 16 vteřin.   Nejbližší konkurent zaostal za výkonem Michala Matějovského téměř o vteřinu a to jen podtrhuje výkon devětadvacetiletého jezdce.

Jezdec týmu Křenek Motorsport ve své třídě TC2  dokázal porazit svou konkurenci  v obou závodech Evropského poháru, díky čemuž nejen stanul na nejvyšším stupínku pódia pro nejrychlejší jezdce, ale především si ze Slovenska odvezl plný počet bodů. Celkově tedy navýšil náskok v průběžném hodnocení  na švýcara Rikliho o 8 bodů s celkovým počtem bodů 44.   Jako bonus si ze Slovakiaringu odváží také autorství nejrychlejších kol v obou závodech.


„Včera jsem si pro první závod přál vyhrát svou třídu /TC2/ a dokončit přitom na osmém místě absolutně. To se nakonec také podařilo a já do druhého závodu startoval z pole position. Ve druhém závodě pak bylo důležité zvládnout průjezd první zatáčkou tak, abych nedopadl jako na Hungaroringu. Po pevném startu se mi povedlo udělat si dost prostoru na to, abych bezpečně zvládnul první kolo. Pak už to bylo jenom o tom pohlídat si svou pozici až do samotného konce, “ zhodnotil průběh dnešních závodů na Slovakiar ingu Michal Matějovský.

Český reprezentant zůstává v závodním tempu i nadále. Ke konci týdne jej čeká odlet na francouzskou riviéru, kde se nedaleko Marseille na okruhu Paula Ricarda uskuteční pátý a šestý závod letošní sezóny závodu FIA ETCC.

ME cestovních vozů FIA ETCC se jede od 27.6. do 28.6. 2015 na francouzském okruhu Paula Ricarda. "Děkuji celému týmu a moc si cením podpory rodiny i partnerů. Nejvíce bych chtěl poděkovat manželce, která se mnou celý  víkend na Slovakiaringu byla,“ uzavřel letošní slovenskou etapu celého seriálu český reprezentant.


O Michalovi Matějovském:
Devětadvacetiletý Michal Matějovský patří mezi přední české automobilové jezdce. S motorsportem začal  ve svých 7 letech. Je to mistr ČR a vicemistr Evropy v závodech cestovních vozů FIA ETCC 2014. Ve svých závodnických začátcích jezdil ve Velké Británii ve stejném mládežnickém týmu jako pilot F1 Lewis Hamilton. Otec Stanislav Matějovský je mistr Evropy v závodech tahačů z roku 2001 s vozem Tatra. Michal je od září 2014 šťastně ženatý.

Program letošního mistrovství Evropy FIA ETCC:
Maďarsko, Hungaroring (2.-3.5. 2015), Slovensko, Slovakiaring (20.-21.6.2015), Francie – okruh Paula Ricarda (27.-28.6.2015) , Česká republika, Automotodrom Brno (5.-6.9.2015), Belgie, Zolder(19.-20.9.2015) , Itálie,  Pergusa (10.-11.10.2015)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

Semenářský závod Lesů ČR slaví 40 let od založení

K tomu je nutné zajistit potřebné množství osiva a z něj vypěstovat kvalitní sazenice lesních dřevin.

Společnost celý článek
10.11.

Studenti z Poličky obsluhovali vyznamenané

Tohoto úkolu se všichni zhostili zodpovědně a s přehledem.

Společnost celý článek
21.6.

Student Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice uspěl v soutěži o cenu Josepha Fouriera a získává ocenění Francouzského velvyslanectví

„Výsledný model může být široce uplatnitelný při 3D GIS analýzách, vizualizacích pro veřejné zakázky, konstrukcích nových komunikací, GPS navigaci a při generování jakýchkoliv pohledů v zájmové oblasti“, vysvětluje Jan Hovad, doktorand Fakulty ekonomicko-správní.

Společnost celý článek
17.2.

Loutkářská expozice se na HOLIDAY WORLD libíla ze všech nejvíce

Na stánku se návštěvníci velerhu mohou inspirovat k nejrůznějším výletům ve všech regionech východních Čech a dozvědět se novinky na nadcházející turistickou sezónu. Společná expozice je navržena do podoby malého kočovného divadélka či maringotky s pódiem a oponou a doplněna zapůjčenými loutkami z Královéhradeckého loutkového Divadla Drak a z Pippichova divadla z Chrudimi.

Společnost celý článek
14.5.

Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

Mnoho lidí se zbytečně po přečtení částky vyděsí a už dále nebudou číst text na složence.

Společnost celý článek
5.2.

Po derniérovém pláči přijde opět smích

V prostoru Malé scény ve dvoře se režie ujal člen hereckého souboru Východočeského divadla Radek Žák, pro kterého to bylo již druhé setkání s Lenkou Lagronovou, neboť před čtyřmi roky jako scénické čtení nazkoušel jejího Tanečníka. Za pomyslným režisérským pultem není žádným nováčkem, v Pardubicích už nastudoval pohádku Honzovy buchty a vánoční Hvězdu, poté v Praze režíroval hru Daniely Fischerové Náhlé neštěstí uváděnou v Karlových Varech a v pražském Rubínu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting