Čeští vojáci z Afghánistánu se sešli v Pardubicích

11.1.

Čeští vojáci z Afghánistánu se sešli v Pardubicích

Čeští vojáci z Afghánistánu se sešli v Pardubicích

Slavnostnímu nástupu 2. kontingentu Armády ČR v silách ISAF patřilo Pernštýnské náměstí v Pardubicích v pátek 8. ledna dopoledne. Jednotce, která až do závěru minulého roku plnila operační úkoly na kábulském letišti, poděkovali za úspěšnou misi představitelé armády, města Pardubice i Pardubického kraje. K vojákům, z nichž většina patří k pardubické 14. brigádě logistické podpory, tak za hustého sněžení promluvil i náměstek hejtmana Roman Línek.   „Děkuji vám za splnění vašeho úkolu i za vzornou reprezentaci Armády a celé České republiky. Zároveň vám upřímně blahopřeji k tomu, že jste se všichni a ve zdraví vrátili domů,“ zaznělo mimo jiné z úst náměstka Línka. „Věřím, že nové zkušenosti, které jste v Afghánistánu nabyli, budou přínosem pro vaši profesi i osobní život,“ řekl dále náměstek a nezapomněl ani na tradiční vojensko – historickou akci Cihelna, kterou kraj každoročně ve spolupráci s Armádou a kluby vojenské historie pořádá: „Těším se na spolupráci při přípravách a provedení této akce a alespoň s některými z vás tedy v srpnu na shledanou,“ zakončil svůj proslov k vojákům Roman Línek.   Čeští vojáci se afghánské mise zúčastnili jako součást bezpečnostních sil ISAF (International Security Assistance Force), které pod vedením NATO mají za úkol podporovat afghánskou vládu a zajišťovat bezpečnost a obnovu země. Úkolem jednotky, které velel podplukovník Jiří Pluhař, bylo konkrétně chemické a hydrometeorologické zabezpečení, zajištění letového výcviku a řízení letového provozu na letišti v Kábulu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.7.

Vysoké teploty i letos v létě zaměstnají technické služby v Hradci Králové

Standardní systém funguje na bázi časovače, který se spouští v nočních hodinách. Většinou je systém doplněn dešťovým čidlem, které celou závlahu po dešti odstaví, a když čidlo „vyschne“ opět závlahu spustí. Moderní pokročilé systémy řízení reagují nejen na dešťové srážky, ale i na průběh teplot a sluneční svit a podle naměřených hodnot upravují zavlažovací režim.

Společnost celý článek
16.2.

Hejtman Martínek opět úřaduje

Hejtman Radko Martínek utrpěl vážné zranění na horách, kde byl v prvním lednovém týdnu s rodinou na zimní rekreaci.

Společnost celý článek
15.9.

Asociace krajů ČR zasedala v Trojanovicích

Jednání rady se také zabývalo pořízením kolejových vozidel pro železniční regionální dopravu.

Společnost celý článek
11.12.

Mediaservis nabízí 230 nových pracovních pozic v Pardubickém kraji

Společnost Mediaservis, která je jedním z nejsilnějších hráčů na trhu poštovních služeb, nabízí od nového roku v Pardubickém kraji 230 pozic doručovatelů. Budou mít na starosti distribuci denního tisku přímo do schránek.

Společnost celý článek
20.6.

Den Labe proběhl velkolepě

Páteční počasí pořadatelům přálo a program přilákal rekordní počet návštěvníků.

Společnost celý článek
16.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Prohlídky budou probíhat v sobotu 31.10.2015 v době od 14,00 do 18,00hod.. Zájemci si mohou prohlédnout prakticky veškeré prostory této budov. Mimo jiné, navštívit také místo kde se natáčel kultovní film s Janem Hrušinským v hlavní roli, Spalovač mrtvol.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting