Čeští vojáci z Afghánistánu se sešli v Pardubicích

11.1.

Čeští vojáci z Afghánistánu se sešli v Pardubicích

Čeští vojáci z Afghánistánu se sešli v Pardubicích

Slavnostnímu nástupu 2. kontingentu Armády ČR v silách ISAF patřilo Pernštýnské náměstí v Pardubicích v pátek 8. ledna dopoledne. Jednotce, která až do závěru minulého roku plnila operační úkoly na kábulském letišti, poděkovali za úspěšnou misi představitelé armády, města Pardubice i Pardubického kraje. K vojákům, z nichž většina patří k pardubické 14. brigádě logistické podpory, tak za hustého sněžení promluvil i náměstek hejtmana Roman Línek.   „Děkuji vám za splnění vašeho úkolu i za vzornou reprezentaci Armády a celé České republiky. Zároveň vám upřímně blahopřeji k tomu, že jste se všichni a ve zdraví vrátili domů,“ zaznělo mimo jiné z úst náměstka Línka. „Věřím, že nové zkušenosti, které jste v Afghánistánu nabyli, budou přínosem pro vaši profesi i osobní život,“ řekl dále náměstek a nezapomněl ani na tradiční vojensko – historickou akci Cihelna, kterou kraj každoročně ve spolupráci s Armádou a kluby vojenské historie pořádá: „Těším se na spolupráci při přípravách a provedení této akce a alespoň s některými z vás tedy v srpnu na shledanou,“ zakončil svůj proslov k vojákům Roman Línek.   Čeští vojáci se afghánské mise zúčastnili jako součást bezpečnostních sil ISAF (International Security Assistance Force), které pod vedením NATO mají za úkol podporovat afghánskou vládu a zajišťovat bezpečnost a obnovu země. Úkolem jednotky, které velel podplukovník Jiří Pluhař, bylo konkrétně chemické a hydrometeorologické zabezpečení, zajištění letového výcviku a řízení letového provozu na letišti v Kábulu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.12.

Boj proti nebezpečným hračkám výrazně přitvrdí

Každý rok jsou v České republice objeveny desítky nekvalitních produktů z Číny a dalších asijských zemí.

Společnost celý článek
1.12.

Benefiční Prima bazar podpoří stavbu kostela

S nápadem uspořádat obdobu blešího trhu přišli pořadatelé litomyšlského Prima bazaru

Společnost celý článek
12.10.

Školy knihu o Ležákách využijí při výuce

Autorkou díla je Jarmila Doležalová ml., dcera Jarmily Doležalové rozené Šťulíkové, která vyhlazení Ležáků přežila. Kniha je rozdělena do pěti kapitol.

Společnost celý článek
24.3.

Petici podepsalo téměř 17 tisíc lidí

Sdružení za záchranu budovy podpořilo rovněž mnoho významných osobností.

Společnost celý článek
4.7.

Pivní slavnosti ve Svitavách

Druhý ročník pivního festivalu ve Svitavách přivítá nejen milovníky tohoto lahodného moku, ale i borce nominační soutěže na mistrovství České republiky ve vaření kotlíkových gulášů 2013 a jedlíky soutěže v pojídání bramborových knedlíků.

Společnost celý článek
15.2.

Fond ekologické výchovy a osvěty v roce 2007

Odbor životního prostředí vyhlašuje první kolo grantového řízení "Fondu ekologické výchovy a osvěty" v roce 2007.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting