Cestování na jednu jízdenku se odkládá

29.7.

Cestování na jednu jízdenku se odkládá

Cestování na jednu jízdenku se odkládá

Integrovaný systém veřejné dopravy Královéhradeckého kraje spustí jeho vedení nejdříve od poloviny prosince. Jedná se o systém, který například počítá s cestováním po celém území kraje na jednu jízdenku vlakem i autobusem a má lidem zajistit pohodlnější přepravu do práce či do škol. Kraj původně počítal se zefektivněním veřejné dopravy od začátku září. Tomu se však postavili někteří soukromí autobusoví dopravci. „Ze strany soukromých dopravců nemáme dosud jasné záruky či závazný postoj, že by se v případě zavedení integrace autobusy v září skutečně rozjely. Cestující se v tomto směru vlastně stali jejich rukojmími, na jejichž obranu se kraj musel postavit. Nechceme dopustit zmatek a nejistotu v dopravní obslužnosti. Zároveň ale musíme hledat cesty, jak velice nákladné zajištění dopravní obslužnosti zlevnit," prohlásil královéhradecký hejtman Lubomír Franc. "Pokud integraci dopravy nezavedeme, budeme muset vážně uvažovat o nezanedbatelném zdražení jízdného, rušení autobusových spojů či masivní spoluúčasti měst a obcí na tomto systému. Dosud jsme s tím nepočítali,“ dodal hejtman Franc. Vedení kraje se v úterý sešlo se starosty měst a obcí, ve kterých se dosud změny ve veřejné dopravě připravují. Kraj pozval na toto setkání s královéhradeckým hejtmanem, gestorem dopravy Josefem Ješinou, předsedou dopravního výboru Vlastimilem Dlabem a jednatelem společnosti OREDO Vladimírem Záleským k tomuto tématu pozval všech 346 starostů, kde se integrace dopravy chystá. Královéhradecký hejtman o odložení integrace dopravy na 13. prosince na tomto setkání informoval. „Kvůli posunutí termínu budeme muset začít znovu jednat s obcemi nad tímto systémem. Filosofie integrace zůstane stále stejná: zastavit nárůst nákladů na dopravní obslužnost a získat co nejvíce spojů a kvalitní dopravní obslužnost. Integrace veřejné dopravy by měla přinést co největší výhody obyvatelům kraje a nezvyšovat přitom zisky soukromých firem: to je ostatně poslání krajských i místních samospráv,“ řekl Josef Ješina, radní odpovědný za dopravu v kraji. Integrovaný systém dopravy již úspěšně funguje ve třetině kraje: na Náchodsku, Broumovsku, či Rychnovsku ho kraj postupně zaváděl od roku 2004. Náklady na dopravní obslužnost se každým rokem neúměrně navyšují. Zatímco v roce 2005 stály kraj dotované autobusové spoje necelých 195 milionů korun, loni to již bylo zhruba 262 milionů korun. V letošním roce pak mají autobusoví dopravci nasmlouvané spoje za asi 273 milionů korun, přičemž tyto výdaje ještě mohou stoupat. Celkem bude letos Královéhradecký kraj silniční i drážní doprava stát více než 600 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Univerzita Pardubice zve na Dny otevřených dveří

Součástí programu jsou i prohlídky zajímavých laboratoří a učeben fakult, areálu univerzitního kampusu.

Společnost celý článek
13.4.

MILUJEME DOBRÉ JÍDLO se Zdeňkem Pohlreichem a dalšími. Na BEKO FRESH FESTIVALU, největším českém festivalu dobrého jídla a pití!

Pardubice se spolu s dalšími městy, kterými jsou Plzeň, Liberec a České Budějovice, stanou, již po šesté, hostitelem Beko Fresh festivalu roku 2018.

Společnost celý článek
5.3.

Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje obhájilo statut centra vysoce specializované péče

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR z ledna tohoto roku byl pardubickému komplexnímu onkologickému centru po pěti letech znovu uznán statut centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé. Pro centrum, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, to znamená především stvrzení úspěšného a efektivního fungování a zajišťování kvalitní péče onkologickým pacientům jak z Pardubického kraje, tak širokého okolí.

Společnost celý článek
26.11.

Krystaly dají novým stromům v Hradci Králové napít i za sucha

Hydroabsorbenty, které mají v půdě zadržet co nejvíce vody ze srážek nebo zálivky, začaly technické služby přidávat do zeminy při nynějších výsadbách.

Společnost celý článek
1.10.

Spisovatelé, na start! Začíná už desátý Východočeský umělecký maratón!

Kromě již zmíněných literárních a společenských akcí se v rámci maratonu uskuteční nesčetně besed se žáky základních škol, mnoho autorských čtení a také besed.

Společnost celý článek
2.12.

Univerzitní vědecká kavárna uzavře rok 2014 Tolkienovým pojetím fantazie

Prosincová vědecká kavárna se proto ponese v duchu Tolkienova pojetí umělecké fantazie, a to na pozadí širších souvislostí jeho myšlení a jeho rozsáhlého literárního díla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting